Založ si blog

Ako sa to môže stať?

Dieťa, živé stvorenie. Bez možnosti výberu je celkom odkázané na svojich rodičov. Potrebuje ich starostlivosť, opateru, nehu i lásku. Matka a otec sú mu najbližší a ich poslaním je dieťa ochraňovať.

Funguje to tak po celé generácie našich predkov. Samozrejme život prináša rôzne situácie, problémy a starosti. Na to sú však pre dieťa rodičia, na ich plecia padá všetka ťarcha života.

Dnešná mladá generácia je oproti tým predošlým veľmi dobre materiálne zabezpečená. Dalo by sa povedať, že majú všetko na dosah a predsa im niečo chýba. Ale čo? Majú pekné bývanie, autá, mobily, elektroniku od výmyslu sveta. Tak čo to len môže byť?

A znova sme pri deťoch. Veselé, trocha nezbedné deti. Vystrájajú rôzne nezbednosti, niekedy neposlúchajú celkom na slovo. Ale sú to naše deti. Alebo sú deti len na okraji záujmu tejto generácie?

Nie, určite to neplatí pre celú mladú generáciu. To by sme mnohým skvelým rodičom naozaj krivdili. Ale ako si vysvetliť, že niekto zabudne svoje dieťa v aute? Dá sa dieťa zabudnúť? Podľa mňa v rozpálenom aute nie je možné zabudnúť ani svojho psa, nieto ešte dieťa.

Veď je to živý tvor, ako sa môže niečo podobné stať človeku, ktorý sa označuje takým  pekným slovom “rodič”. A ako sme práve teraz svedkami najnovšieho prípadu v Nitre, kde v páľave zomrelo dvojročné dieťa, tak sa zdá, že ani v našej spoločnosti nie sú tieto hrozné prípady ojedinelé.

Utrpenie takého dieťaťa, ktoré celkom zbytočne zomrie takouto krutou smrťou musí byť neskutočné. Sú pre takýchto rodičov deti len materiálom alebo vecou, ktorú možno len tak odložiť? Alebo je za tým nedostatok zodpovednosti?

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 99949x
Priemerná čítanosť článkov: 900x

Autor blogu

Kategórie