Založ si blog

Ako sa to môže stať?

Dieťa, živé stvorenie. Bez možnosti výberu je celkom odkázané na svojich rodičov. Potrebuje ich starostlivosť, opateru, nehu i lásku. Matka a otec sú mu najbližší a ich poslaním je dieťa ochraňovať.

Funguje to tak po celé generácie našich predkov. Samozrejme život prináša rôzne situácie, problémy a starosti. Na to sú však pre dieťa rodičia, na ich plecia padá všetka ťarcha života.

Dnešná mladá generácia je oproti tým predošlým veľmi dobre materiálne zabezpečená. Dalo by sa povedať, že majú všetko na dosah a predsa im niečo chýba. Ale čo? Majú pekné bývanie, autá, mobily, elektroniku od výmyslu sveta. Tak čo to len môže byť?

A znova sme pri deťoch. Veselé, trocha nezbedné deti. Vystrájajú rôzne nezbednosti, niekedy neposlúchajú celkom na slovo. Ale sú to naše deti. Alebo sú deti len na okraji záujmu tejto generácie?

Nie, určite to neplatí pre celú mladú generáciu. To by sme mnohým skvelým rodičom naozaj krivdili. Ale ako si vysvetliť, že niekto zabudne svoje dieťa v aute? Dá sa dieťa zabudnúť? Podľa mňa v rozpálenom aute nie je možné zabudnúť ani svojho psa, nieto ešte dieťa.

Veď je to živý tvor, ako sa môže niečo podobné stať človeku, ktorý sa označuje takým  pekným slovom “rodič”. A ako sme práve teraz svedkami najnovšieho prípadu v Nitre, kde v páľave zomrelo dvojročné dieťa, tak sa zdá, že ani v našej spoločnosti nie sú tieto hrozné prípady ojedinelé.

Utrpenie takého dieťaťa, ktoré celkom zbytočne zomrie takouto krutou smrťou musí byť neskutočné. Sú pre takýchto rodičov deti len materiálom alebo vecou, ktorú možno len tak odložiť? Alebo je za tým nedostatok zodpovednosti?

 

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94753x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie