Založ si blog

Ako sa to môže stať?

Dieťa, živé stvorenie. Bez možnosti výberu je celkom odkázané na svojich rodičov. Potrebuje ich starostlivosť, opateru, nehu i lásku. Matka a otec sú mu najbližší a ich poslaním je dieťa ochraňovať.

Funguje to tak po celé generácie našich predkov. Samozrejme život prináša rôzne situácie, problémy a starosti. Na to sú však pre dieťa rodičia, na ich plecia padá všetka ťarcha života.

Dnešná mladá generácia je oproti tým predošlým veľmi dobre materiálne zabezpečená. Dalo by sa povedať, že majú všetko na dosah a predsa im niečo chýba. Ale čo? Majú pekné bývanie, autá, mobily, elektroniku od výmyslu sveta. Tak čo to len môže byť?

A znova sme pri deťoch. Veselé, trocha nezbedné deti. Vystrájajú rôzne nezbednosti, niekedy neposlúchajú celkom na slovo. Ale sú to naše deti. Alebo sú deti len na okraji záujmu tejto generácie?

Nie, určite to neplatí pre celú mladú generáciu. To by sme mnohým skvelým rodičom naozaj krivdili. Ale ako si vysvetliť, že niekto zabudne svoje dieťa v aute? Dá sa dieťa zabudnúť? Podľa mňa v rozpálenom aute nie je možné zabudnúť ani svojho psa, nieto ešte dieťa.

Veď je to živý tvor, ako sa môže niečo podobné stať človeku, ktorý sa označuje takým  pekným slovom “rodič”. A ako sme práve teraz svedkami najnovšieho prípadu v Nitre, kde v páľave zomrelo dvojročné dieťa, tak sa zdá, že ani v našej spoločnosti nie sú tieto hrozné prípady ojedinelé.

Utrpenie takého dieťaťa, ktoré celkom zbytočne zomrie takouto krutou smrťou musí byť neskutočné. Sú pre takýchto rodičov deti len materiálom alebo vecou, ktorú možno len tak odložiť? Alebo je za tým nedostatok zodpovednosti?

 

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89446x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie