Založ si blog

Ako sa to môže stať?

Dieťa, živé stvorenie. Bez možnosti výberu je celkom odkázané na svojich rodičov. Potrebuje ich starostlivosť, opateru, nehu i lásku. Matka a otec sú mu najbližší a ich poslaním je dieťa ochraňovať.

Funguje to tak po celé generácie našich predkov. Samozrejme život prináša rôzne situácie, problémy a starosti. Na to sú však pre dieťa rodičia, na ich plecia padá všetka ťarcha života.

Dnešná mladá generácia je oproti tým predošlým veľmi dobre materiálne zabezpečená. Dalo by sa povedať, že majú všetko na dosah a predsa im niečo chýba. Ale čo? Majú pekné bývanie, autá, mobily, elektroniku od výmyslu sveta. Tak čo to len môže byť?

A znova sme pri deťoch. Veselé, trocha nezbedné deti. Vystrájajú rôzne nezbednosti, niekedy neposlúchajú celkom na slovo. Ale sú to naše deti. Alebo sú deti len na okraji záujmu tejto generácie?

Nie, určite to neplatí pre celú mladú generáciu. To by sme mnohým skvelým rodičom naozaj krivdili. Ale ako si vysvetliť, že niekto zabudne svoje dieťa v aute? Dá sa dieťa zabudnúť? Podľa mňa v rozpálenom aute nie je možné zabudnúť ani svojho psa, nieto ešte dieťa.

Veď je to živý tvor, ako sa môže niečo podobné stať človeku, ktorý sa označuje takým  pekným slovom “rodič”. A ako sme práve teraz svedkami najnovšieho prípadu v Nitre, kde v páľave zomrelo dvojročné dieťa, tak sa zdá, že ani v našej spoločnosti nie sú tieto hrozné prípady ojedinelé.

Utrpenie takého dieťaťa, ktoré celkom zbytočne zomrie takouto krutou smrťou musí byť neskutočné. Sú pre takýchto rodičov deti len materiálom alebo vecou, ktorú možno len tak odložiť? Alebo je za tým nedostatok zodpovednosti?

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105250x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie