Založ si blog

Žeby pre deti?

Aj keď nič nerobíte, aj tak špinu narobíte. Aj takto by sa to dalo trocha nadnesene povedať. Príde sobota, venujete ju len upratovaniu a o chvíľu zase znova.

Akýsi nekonečný kolotoč v každej domácnosti. Nikoho to nebaví a predsa to aspoň raz za čas musí každý spraviť. Samozrejme je len na nás ako často sa tejto činnosti oddávame, alebo ako dlho vydržíme žiť v neporiadku. Niektorí jedinci sú dostatočne trénovaní a neporiadku, či dokonca špine, vydržia vzdorovať naozaj dlho.

Ja však k nim, možno aj na moju vlastnú škodu, nepatrím. A niekedy by som aj chcela, ale nedá sa, poriadok musí byť. Ide sa teda na to. Utrieť prach, povysávať, vytrieť podlahy a ďalšie nie veľmi obľúbené činnosti.

No dobre, to by sme už mali, ale predsa len, čosi ešte zostalo. Jasné, balkóny, ktoré tak veľmi milujú holuby. Hľadajú na nich všetky možné zákutia, kde by mohli priviesť na svet svoje mladé. Počas týždňa moje balkóny dostali poriadne zabrať a nuda určite nehrozí.

Upratané, aj balkóny môžem vyhlásiť za dočasne čisté. Fajn, konečne je všade čisto. Pri upratovaní kvalitne zašpineného balkóna sa človeku aj v dobe všakovakých mopov hodí obyčajná metla. Konštatujem, že tá moja už má za sebou poriadnu drinu a zišlo by sa vymeniť ju.

Žiadny problém kúpiť novú metlu. Dnes predsa kúpite všetko, ponuka je naozaj široká. Vyberiem sa teda do obchodu, že si zaobstarám novú. Však bude sa mi s ňou lepšie robiť. V hypermarketoch majú všetko, tak skúsim tam. Metly majú, ale ich tyče sú akési krátke.

No nič, je to predsa hypermarket, nemôžu mať z každej oblasti taký široký sortiment. Zbehnem do špecializovaných domácich potrieb. Tam si určite vyberiem. Stojím pri pulte a vyberám si. Ale situácia sa opakuje. Podľa oka sa mi tieto zdajú trocha dlhšie, ale aj tak ako pre trpaslíkov.

Vyberiem si teda tú s najdlhšou tyčou a odchádzam domov. Až doma si naplno uvedomím, že síce nie som žiadny obor, ale s touto mini metličkou určite nedokážem upratovať. Jej tyč je dlhá tak 105 cm a to je jedine pre nejakého trpaslíka.

Tak ma napadne, že máme trocha ďalej od nás, také dalo by sa povedať ešte staré komunistické domáce potreby. V nich vždy kúpim aj to, o čom som už dávno bola presvedčená, že to sa už nikde kúpiť nedá. Nie je to síce pekná predajňa, popri iných jej môžeme povedať aj škaredá, ale ten sortiment. Tomu sa žiadna z tých moderných predajní nevyrovná.

Ani tentokrát ma nesklamali. Mali široký výber klasických metiel a všetky mali celkom normálnu dĺžku tyče. Teda takú klasickú ako to vždy bolo, aby priemerne urastený jedinec s nimi mohol upratovať.

A mini metličku mám doma opretú zatiaľ bez využitia a rozmýšľam, že čo s ňou? Podarovať deťom?  Žeby deti začali upratovať namiesto dospelých? Dnes už nikto nevie.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109575x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie