Založ si blog

Žeby pre deti?

Aj keď nič nerobíte, aj tak špinu narobíte. Aj takto by sa to dalo trocha nadnesene povedať. Príde sobota, venujete ju len upratovaniu a o chvíľu zase znova.

Akýsi nekonečný kolotoč v každej domácnosti. Nikoho to nebaví a predsa to aspoň raz za čas musí každý spraviť. Samozrejme je len na nás ako často sa tejto činnosti oddávame, alebo ako dlho vydržíme žiť v neporiadku. Niektorí jedinci sú dostatočne trénovaní a neporiadku, či dokonca špine, vydržia vzdorovať naozaj dlho.

Ja však k nim, možno aj na moju vlastnú škodu, nepatrím. A niekedy by som aj chcela, ale nedá sa, poriadok musí byť. Ide sa teda na to. Utrieť prach, povysávať, vytrieť podlahy a ďalšie nie veľmi obľúbené činnosti.

No dobre, to by sme už mali, ale predsa len, čosi ešte zostalo. Jasné, balkóny, ktoré tak veľmi milujú holuby. Hľadajú na nich všetky možné zákutia, kde by mohli priviesť na svet svoje mladé. Počas týždňa moje balkóny dostali poriadne zabrať a nuda určite nehrozí.

Upratané, aj balkóny môžem vyhlásiť za dočasne čisté. Fajn, konečne je všade čisto. Pri upratovaní kvalitne zašpineného balkóna sa človeku aj v dobe všakovakých mopov hodí obyčajná metla. Konštatujem, že tá moja už má za sebou poriadnu drinu a zišlo by sa vymeniť ju.

Žiadny problém kúpiť novú metlu. Dnes predsa kúpite všetko, ponuka je naozaj široká. Vyberiem sa teda do obchodu, že si zaobstarám novú. Však bude sa mi s ňou lepšie robiť. V hypermarketoch majú všetko, tak skúsim tam. Metly majú, ale ich tyče sú akési krátke.

No nič, je to predsa hypermarket, nemôžu mať z každej oblasti taký široký sortiment. Zbehnem do špecializovaných domácich potrieb. Tam si určite vyberiem. Stojím pri pulte a vyberám si. Ale situácia sa opakuje. Podľa oka sa mi tieto zdajú trocha dlhšie, ale aj tak ako pre trpaslíkov.

Vyberiem si teda tú s najdlhšou tyčou a odchádzam domov. Až doma si naplno uvedomím, že síce nie som žiadny obor, ale s touto mini metličkou určite nedokážem upratovať. Jej tyč je dlhá tak 105 cm a to je jedine pre nejakého trpaslíka.

Tak ma napadne, že máme trocha ďalej od nás, také dalo by sa povedať ešte staré komunistické domáce potreby. V nich vždy kúpim aj to, o čom som už dávno bola presvedčená, že to sa už nikde kúpiť nedá. Nie je to síce pekná predajňa, popri iných jej môžeme povedať aj škaredá, ale ten sortiment. Tomu sa žiadna z tých moderných predajní nevyrovná.

Ani tentokrát ma nesklamali. Mali široký výber klasických metiel a všetky mali celkom normálnu dĺžku tyče. Teda takú klasickú ako to vždy bolo, aby priemerne urastený jedinec s nimi mohol upratovať.

A mini metličku mám doma opretú zatiaľ bez využitia a rozmýšľam, že čo s ňou? Podarovať deťom?  Žeby deti začali upratovať namiesto dospelých? Dnes už nikto nevie.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105867x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie