Založ si blog

Strach z nahého ľudského tela?

Prirodzená nahota. Ľudia prichádzajú na svet nahí, ako ich príroda, alebo podľa veriacich Boh stvoril. Je to prirodzené a nikoho to nepohoršuje.

Na erotiku môžeme nazerať ako na prejavy citu (vášeň, túžba, neha), ktoré súvisia so zbližovaním a príťažlivosťou medzi osobami.

Je to akési zaujímavé, najprv nám nahota príde prirodzená a potom nás poburuje. Kedy nás vlastne začne poburovať? Zdá sa mi akoby tento proces začínal vystupovať do popredia v období, keď nám začnú dorastať deti a ich vek sa približuje k puberte. Je to vek v ktorom ich azda najviac zaujíma všetko, čo je tabu a je zakázané. Ale deti to vlastne musí zaujímať. Ich zvyšujúci sa záujem o nahotu je prirodzený a musí to tak byť.

Samozrejme z každých novín a časopisov sa nemusí vyškierať nejaká nahá kráska. O televízii ani nehovoriac. Ale iniciatíva pána poslanca Branislava Škripeka (OĽaNO) mi príde trocha pritiahnutá za vlasy. Pán poslanec chce zbierať podpisy pod petíciu “Nahota na predaj”. Touto petíciou chce iniciovať zmenu legislatívy a ochraňovať naše deti. Ich ochranu chce realizovať tým, že v tlači nebude možné zobrazovať nahé ľudské telo. Ak tlač bude “nahotinky” obsahovať, bude označená ako “erotická” a nebude ju možné vystavovať na miestach predaja.

Obávam sa však, že po tejto filtrácii by už dnes v predajniach a stánkoch nebolo čo vystavovať. Asi by sme mali len “erotické tlačoviny”. A možno na predaj denníka “Nový čas” by sme potrebovali občiansky preukaz, aby sme preukázali plnoletosť.

Pán poslanec by sa celkom určite mal vrhnúť na iné a ďaleko dôležitejšie témy, ktorých máme v našej spoločnosti naozaj dosť. Zákazy nahého ľudského tela určite situáciu nevyriešia a neprispejú ani k ochrane našich detí. Ako dôležitejšie sa mi javí posilňovať rodinu ako základnú bunku spoločnosti a vytvárať priaznivé podmienky na jej fungovanie. Len správne fungujúca rodina dokáže deti už od útleho detstva správne vychovávať a ukazovať im do života pozitívne príklady. Deti sa v dnešnej spoločnosti podľa mňa musia naučiť orientovať. Je potrebné, aby primerane svojmu veku vedeli odolávať aj záporným nástrahám života a dokázali si vybrať z množstva ponúkaných možností tú správnu. Žiadne komplexné zákazy situáciu nezlepšia.

Deťom treba oči nechať dokorán otvorené, nemusíme im zakazovať. Ale od malička im musíme precízne a starostlivo vysvetľovať základné hodnoty života a pomáhať im vyhľadávať tie správne, aby si v neskoršom veku vedeli bez našich zákazov a príkazov vybrať.

Vtedy budeme spokojnými rodičmi a nebudeme sa musieť báť ani nahého ľudského tela.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94748x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie