Založ si blog

Strach z nahého ľudského tela?

Prirodzená nahota. Ľudia prichádzajú na svet nahí, ako ich príroda, alebo podľa veriacich Boh stvoril. Je to prirodzené a nikoho to nepohoršuje.

Na erotiku môžeme nazerať ako na prejavy citu (vášeň, túžba, neha), ktoré súvisia so zbližovaním a príťažlivosťou medzi osobami.

Je to akési zaujímavé, najprv nám nahota príde prirodzená a potom nás poburuje. Kedy nás vlastne začne poburovať? Zdá sa mi akoby tento proces začínal vystupovať do popredia v období, keď nám začnú dorastať deti a ich vek sa približuje k puberte. Je to vek v ktorom ich azda najviac zaujíma všetko, čo je tabu a je zakázané. Ale deti to vlastne musí zaujímať. Ich zvyšujúci sa záujem o nahotu je prirodzený a musí to tak byť.

Samozrejme z každých novín a časopisov sa nemusí vyškierať nejaká nahá kráska. O televízii ani nehovoriac. Ale iniciatíva pána poslanca Branislava Škripeka (OĽaNO) mi príde trocha pritiahnutá za vlasy. Pán poslanec chce zbierať podpisy pod petíciu “Nahota na predaj”. Touto petíciou chce iniciovať zmenu legislatívy a ochraňovať naše deti. Ich ochranu chce realizovať tým, že v tlači nebude možné zobrazovať nahé ľudské telo. Ak tlač bude “nahotinky” obsahovať, bude označená ako “erotická” a nebude ju možné vystavovať na miestach predaja.

Obávam sa však, že po tejto filtrácii by už dnes v predajniach a stánkoch nebolo čo vystavovať. Asi by sme mali len “erotické tlačoviny”. A možno na predaj denníka “Nový čas” by sme potrebovali občiansky preukaz, aby sme preukázali plnoletosť.

Pán poslanec by sa celkom určite mal vrhnúť na iné a ďaleko dôležitejšie témy, ktorých máme v našej spoločnosti naozaj dosť. Zákazy nahého ľudského tela určite situáciu nevyriešia a neprispejú ani k ochrane našich detí. Ako dôležitejšie sa mi javí posilňovať rodinu ako základnú bunku spoločnosti a vytvárať priaznivé podmienky na jej fungovanie. Len správne fungujúca rodina dokáže deti už od útleho detstva správne vychovávať a ukazovať im do života pozitívne príklady. Deti sa v dnešnej spoločnosti podľa mňa musia naučiť orientovať. Je potrebné, aby primerane svojmu veku vedeli odolávať aj záporným nástrahám života a dokázali si vybrať z množstva ponúkaných možností tú správnu. Žiadne komplexné zákazy situáciu nezlepšia.

Deťom treba oči nechať dokorán otvorené, nemusíme im zakazovať. Ale od malička im musíme precízne a starostlivo vysvetľovať základné hodnoty života a pomáhať im vyhľadávať tie správne, aby si v neskoršom veku vedeli bez našich zákazov a príkazov vybrať.

Vtedy budeme spokojnými rodičmi a nebudeme sa musieť báť ani nahého ľudského tela.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109708x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie