Založ si blog

Strach z nahého ľudského tela?

Prirodzená nahota. Ľudia prichádzajú na svet nahí, ako ich príroda, alebo podľa veriacich Boh stvoril. Je to prirodzené a nikoho to nepohoršuje.

Na erotiku môžeme nazerať ako na prejavy citu (vášeň, túžba, neha), ktoré súvisia so zbližovaním a príťažlivosťou medzi osobami.

Je to akési zaujímavé, najprv nám nahota príde prirodzená a potom nás poburuje. Kedy nás vlastne začne poburovať? Zdá sa mi akoby tento proces začínal vystupovať do popredia v období, keď nám začnú dorastať deti a ich vek sa približuje k puberte. Je to vek v ktorom ich azda najviac zaujíma všetko, čo je tabu a je zakázané. Ale deti to vlastne musí zaujímať. Ich zvyšujúci sa záujem o nahotu je prirodzený a musí to tak byť.

Samozrejme z každých novín a časopisov sa nemusí vyškierať nejaká nahá kráska. O televízii ani nehovoriac. Ale iniciatíva pána poslanca Branislava Škripeka (OĽaNO) mi príde trocha pritiahnutá za vlasy. Pán poslanec chce zbierať podpisy pod petíciu “Nahota na predaj”. Touto petíciou chce iniciovať zmenu legislatívy a ochraňovať naše deti. Ich ochranu chce realizovať tým, že v tlači nebude možné zobrazovať nahé ľudské telo. Ak tlač bude “nahotinky” obsahovať, bude označená ako “erotická” a nebude ju možné vystavovať na miestach predaja.

Obávam sa však, že po tejto filtrácii by už dnes v predajniach a stánkoch nebolo čo vystavovať. Asi by sme mali len “erotické tlačoviny”. A možno na predaj denníka “Nový čas” by sme potrebovali občiansky preukaz, aby sme preukázali plnoletosť.

Pán poslanec by sa celkom určite mal vrhnúť na iné a ďaleko dôležitejšie témy, ktorých máme v našej spoločnosti naozaj dosť. Zákazy nahého ľudského tela určite situáciu nevyriešia a neprispejú ani k ochrane našich detí. Ako dôležitejšie sa mi javí posilňovať rodinu ako základnú bunku spoločnosti a vytvárať priaznivé podmienky na jej fungovanie. Len správne fungujúca rodina dokáže deti už od útleho detstva správne vychovávať a ukazovať im do života pozitívne príklady. Deti sa v dnešnej spoločnosti podľa mňa musia naučiť orientovať. Je potrebné, aby primerane svojmu veku vedeli odolávať aj záporným nástrahám života a dokázali si vybrať z množstva ponúkaných možností tú správnu. Žiadne komplexné zákazy situáciu nezlepšia.

Deťom treba oči nechať dokorán otvorené, nemusíme im zakazovať. Ale od malička im musíme precízne a starostlivo vysvetľovať základné hodnoty života a pomáhať im vyhľadávať tie správne, aby si v neskoršom veku vedeli bez našich zákazov a príkazov vybrať.

Vtedy budeme spokojnými rodičmi a nebudeme sa musieť báť ani nahého ľudského tela.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89434x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie