Založ si blog

Obyčajní, neobyčajní

Sú veci, ktoré sú celkom obyčajné. A napriek tomu, nás vedia potešiť a pozitívne naladiť. Možno je ich krása ukrytá práve v tej obyčajnosti, ktorou nás dokážu zaujať.

Ani neviem, ku ktorej skupine ich zaradiť. Nie sú mladí, práve naopak, ich život sa už prehupol do jesenných dní. Ani toľko, dnes ospevovaná fyzická krása, nie je ich doménou. Možno kedysi aj bola, ale to bolo už dávno.

Nevadí, oni také malichernosti už dávno neriešia. Majú jeden druhého a puto, ktoré pretrvalo. Spája ich prežité v dobrom i zlom. Ich vrásky odrážajú všetko, čo prežili na spoločnej ceste životom. Radosti a starosti, ktoré im vpísali do tvárí svoj príbeh.

Ich príbeh však neskončil, ale stále pokračuje. A ich láska v trocha zmenenej podobe tiež. Tešia sa z každého dňa, neriešia, či je dnes teplo a či zima. Nepodstatné veci ich nezaujímajú. Spoločné dni si nedajú pokaziť žiadnymi vplyvmi.

Ráno sa prebúdza, všetko začína celkom od začiatku. Aj ich príbeh. Mária s Ivanom sa ruka v ruke pobrali do obchodu. Spoločne nakúpia čo treba a napriek sálajúcej horúčave si zachovávajú dobrú náladu. Nevidia dôvod,  pre ktorý by si ju mali nechať pokaziť. Lepšie to predsa už nemôže byť, ráno im prinieslo krásny spoločný deň.

Podvečer, slnečná páľava poľavuje. Mária s Ivanom si vyšli na večernú vychádzku, ktorú si trocha spestrili. Hýbať sa,  je zdraviu prospešné a vo vyššom veku to platí dvojnásobne. V korunách stromov stoja oproti sebe a zľahka kopú do červenej lopty, ktorá sa kotúľa zo strany na stranu. Keď ich premôže únava, ľahnú si na opodiaľ rozložené karimatky a vychutnávajú si lúče slnka, ktoré preniká pomedzi stromy.

Zvečerilo sa, treba pobaliť veci a pobrať sa domov. Ivan pomáha Márii s balením karimatiek. Všetko je zbalené, ide sa domov. Treba si oddýchnuť, aby ráno mohlo priniesť ďalší spoločný deň.

Sú takí obyčajní a predsa úžasní. Máte chuť ich stretnúť a potešiť sa pohľadom na nich. Možno aj načerpať akúsi neviditeľnú energiu, ktorú okolo seba šíria. Tak nech im to ešte dlho vydrží.

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109574x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie