Založ si blog

Obyčajní, neobyčajní

Sú veci, ktoré sú celkom obyčajné. A napriek tomu, nás vedia potešiť a pozitívne naladiť. Možno je ich krása ukrytá práve v tej obyčajnosti, ktorou nás dokážu zaujať.

Ani neviem, ku ktorej skupine ich zaradiť. Nie sú mladí, práve naopak, ich život sa už prehupol do jesenných dní. Ani toľko, dnes ospevovaná fyzická krása, nie je ich doménou. Možno kedysi aj bola, ale to bolo už dávno.

Nevadí, oni také malichernosti už dávno neriešia. Majú jeden druhého a puto, ktoré pretrvalo. Spája ich prežité v dobrom i zlom. Ich vrásky odrážajú všetko, čo prežili na spoločnej ceste životom. Radosti a starosti, ktoré im vpísali do tvárí svoj príbeh.

Ich príbeh však neskončil, ale stále pokračuje. A ich láska v trocha zmenenej podobe tiež. Tešia sa z každého dňa, neriešia, či je dnes teplo a či zima. Nepodstatné veci ich nezaujímajú. Spoločné dni si nedajú pokaziť žiadnymi vplyvmi.

Ráno sa prebúdza, všetko začína celkom od začiatku. Aj ich príbeh. Mária s Ivanom sa ruka v ruke pobrali do obchodu. Spoločne nakúpia čo treba a napriek sálajúcej horúčave si zachovávajú dobrú náladu. Nevidia dôvod,  pre ktorý by si ju mali nechať pokaziť. Lepšie to predsa už nemôže byť, ráno im prinieslo krásny spoločný deň.

Podvečer, slnečná páľava poľavuje. Mária s Ivanom si vyšli na večernú vychádzku, ktorú si trocha spestrili. Hýbať sa,  je zdraviu prospešné a vo vyššom veku to platí dvojnásobne. V korunách stromov stoja oproti sebe a zľahka kopú do červenej lopty, ktorá sa kotúľa zo strany na stranu. Keď ich premôže únava, ľahnú si na opodiaľ rozložené karimatky a vychutnávajú si lúče slnka, ktoré preniká pomedzi stromy.

Zvečerilo sa, treba pobaliť veci a pobrať sa domov. Ivan pomáha Márii s balením karimatiek. Všetko je zbalené, ide sa domov. Treba si oddýchnuť, aby ráno mohlo priniesť ďalší spoločný deň.

Sú takí obyčajní a predsa úžasní. Máte chuť ich stretnúť a potešiť sa pohľadom na nich. Možno aj načerpať akúsi neviditeľnú energiu, ktorú okolo seba šíria. Tak nech im to ešte dlho vydrží.

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105871x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie