Založ si blog

Nepodarilo sa

Deti, naša radosť i starosť. Dnes ich je akosi pomenej, detský džavot už nepatrí k prioritám mladej generácie. Do popredia sa tlačia iné hodnoty.

Ale vo svojej podstate sme všetci deťmi, ktoré sú viac, či menej hlboko ukryté v nás. Záleží len na nás, ako sa s tým dokážeme stotožniť, uvoľniť sa zo zovretia dospelosti a vrátiť sa do detských nohavíc, keď nám z očí šľahali šibalské plamienky a rôzne huncúctvá patrili k našej každodennej povinnosti.

Hana patrí ku generácií starších. Vzdelaním by mohla konkurovať mladým, vzhľad jej môže závidieť nejedna rovesníčka, či dokonca aj mladšie ročníky. Aj mužské pohľady si vie stále nakloniť na svoju stranu. Manžel na ňu dozerá už z nebeských výšav, synovia sa rozleteli každý po svojom. Zostala sama, ani vnúčatá jej neboli dopriate. Ku všetkým zo svojho okolia je kritická, ani deti nešetrí. Raz príliš kričia, inokedy zavadzajú s loptou. Vždy sa niečo nájde.

Priateľky by sa v okolí aj našli. Ale, Hana ja akási kamenná. Aj suseda z vedľajšieho vchodu to s ňou skúšala. Je priateľská a večne sa okolo nej motajú samé deti. Buď vlastné vnúčatá, alebo detváky z okolia. Nerobí medzi nimi rozdiely. Aj tie cudzie má rada ako svoje. A deti cítia jej náklonnosť a schopnosť pochopiť ich detské duše.

Hana sa však nevie zbaviť svojej ľadovej nátury. Jej detská duša ju zrejme nadobro opustila. Nedokáže načúvať bezstarostným deťom, ani dospelým. Nezblížila sa ani so susedou, ktorá jej podala pomocnú ruku. Chcela ju obklopiť úprimnou detskou láskou, ktorá roztápa srdcia.

Nepodarilo sa. Hana zostala sama a jej srdce z kameňa.

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105881x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie