Založ si blog

Človek, či?

Človek. Každý z nás je nejaký. Našu osobnosť dotvárajú vlastnosti. Dobré i zlé. Dobrými sa pýšime, tie horšie sa snažíme ukryť. Nič výnimočné, patrí to k životu.

Sú však medzi nami aj jedinci, ktorí sa akosi vymykajú z bežného priemeru. Svojím správaním poburujú ostatných a vzbudzujú pohoršenie. Stupeň pohoršenia sa líši od prípadu k prípadu. Život ich prináša nepreberné množstvo, dozvedáme sa o nich z televízie, internetu, či tlačových médií.

Niektoré prípady však nesú so sebou mimoriadnu brutalitu a ich páchatelia sa dajú označiť pojmom “beštia”.  Ako inak nazvať mladú 25 ročnú ženu z Veľkej Británie, vlastným menom Christina Sethi, ktorá si na uspokojovanie svojich zvrátených chúťok vybrala bezbranných starých ľudí a navyše ešte chorých?

Pre uskutočnenie svojho cieľa sa zamestnala v domove pre seniorov a podľa svojich chúťok si tam vyberala obete. Však bolo z čoho vyberať.  Nemohúcich starčekov a starenky mučila a znásilňovala pomocou vibrátora. Zašla tak ďaleko, že si plánovane vyberala obete s demenciou, aby jej činy nemohli popísať a odhaliť. K najstarším obetiam patrila 101 ročná žena. Svoje ohavné činy si natáčala na video a ďalej ho posúvala svojmu priateľovi. K odhaleniu týchto ohavných činov dopomohol sused menovanej. Kúpil od nej počítač, ktorý predávala a v ňom našiel svedectvá o napáchaných zverstvách. Nebyť jeho odhodlanosti pre spravodlivosť, možno by ďalej beztrestne ubližovala a bavila sa na svojich obetiach.

Beštia v ľudskej koži páchala násilie na tých, ktorí mohli byť jej rodičmi a boli na ňu plne odkázaní. Najviac ma zaráža fakt, že táto slečna  za svoje činy zinkasovala 10 rokov odňatia slobody. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je to pre ňu skutočne “malá odmena”.

 

Tag:

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94747x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie