Založ si blog

Človek, či?

Človek. Každý z nás je nejaký. Našu osobnosť dotvárajú vlastnosti. Dobré i zlé. Dobrými sa pýšime, tie horšie sa snažíme ukryť. Nič výnimočné, patrí to k životu.

Sú však medzi nami aj jedinci, ktorí sa akosi vymykajú z bežného priemeru. Svojím správaním poburujú ostatných a vzbudzujú pohoršenie. Stupeň pohoršenia sa líši od prípadu k prípadu. Život ich prináša nepreberné množstvo, dozvedáme sa o nich z televízie, internetu, či tlačových médií.

Niektoré prípady však nesú so sebou mimoriadnu brutalitu a ich páchatelia sa dajú označiť pojmom “beštia”.  Ako inak nazvať mladú 25 ročnú ženu z Veľkej Británie, vlastným menom Christina Sethi, ktorá si na uspokojovanie svojich zvrátených chúťok vybrala bezbranných starých ľudí a navyše ešte chorých?

Pre uskutočnenie svojho cieľa sa zamestnala v domove pre seniorov a podľa svojich chúťok si tam vyberala obete. Však bolo z čoho vyberať.  Nemohúcich starčekov a starenky mučila a znásilňovala pomocou vibrátora. Zašla tak ďaleko, že si plánovane vyberala obete s demenciou, aby jej činy nemohli popísať a odhaliť. K najstarším obetiam patrila 101 ročná žena. Svoje ohavné činy si natáčala na video a ďalej ho posúvala svojmu priateľovi. K odhaleniu týchto ohavných činov dopomohol sused menovanej. Kúpil od nej počítač, ktorý predávala a v ňom našiel svedectvá o napáchaných zverstvách. Nebyť jeho odhodlanosti pre spravodlivosť, možno by ďalej beztrestne ubližovala a bavila sa na svojich obetiach.

Beštia v ľudskej koži páchala násilie na tých, ktorí mohli byť jej rodičmi a boli na ňu plne odkázaní. Najviac ma zaráža fakt, že táto slečna  za svoje činy zinkasovala 10 rokov odňatia slobody. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je to pre ňu skutočne “malá odmena”.

 

Tag:

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89442x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie