Založ si blog

Človek, či?

Človek. Každý z nás je nejaký. Našu osobnosť dotvárajú vlastnosti. Dobré i zlé. Dobrými sa pýšime, tie horšie sa snažíme ukryť. Nič výnimočné, patrí to k životu.

Sú však medzi nami aj jedinci, ktorí sa akosi vymykajú z bežného priemeru. Svojím správaním poburujú ostatných a vzbudzujú pohoršenie. Stupeň pohoršenia sa líši od prípadu k prípadu. Život ich prináša nepreberné množstvo, dozvedáme sa o nich z televízie, internetu, či tlačových médií.

Niektoré prípady však nesú so sebou mimoriadnu brutalitu a ich páchatelia sa dajú označiť pojmom “beštia”.  Ako inak nazvať mladú 25 ročnú ženu z Veľkej Británie, vlastným menom Christina Sethi, ktorá si na uspokojovanie svojich zvrátených chúťok vybrala bezbranných starých ľudí a navyše ešte chorých?

Pre uskutočnenie svojho cieľa sa zamestnala v domove pre seniorov a podľa svojich chúťok si tam vyberala obete. Však bolo z čoho vyberať.  Nemohúcich starčekov a starenky mučila a znásilňovala pomocou vibrátora. Zašla tak ďaleko, že si plánovane vyberala obete s demenciou, aby jej činy nemohli popísať a odhaliť. K najstarším obetiam patrila 101 ročná žena. Svoje ohavné činy si natáčala na video a ďalej ho posúvala svojmu priateľovi. K odhaleniu týchto ohavných činov dopomohol sused menovanej. Kúpil od nej počítač, ktorý predávala a v ňom našiel svedectvá o napáchaných zverstvách. Nebyť jeho odhodlanosti pre spravodlivosť, možno by ďalej beztrestne ubližovala a bavila sa na svojich obetiach.

Beštia v ľudskej koži páchala násilie na tých, ktorí mohli byť jej rodičmi a boli na ňu plne odkázaní. Najviac ma zaráža fakt, že táto slečna  za svoje činy zinkasovala 10 rokov odňatia slobody. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je to pre ňu skutočne “malá odmena”.

 

Tag:

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109727x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie