Založ si blog

Jej ratolesti, 2. časť

Načúvala s radosťou. To bolo príbehov, detských radostí a starostí. Každý dostal priestor, podeliť sa s ňou i ostatnými spolužiakmi. Zážitkov za plné vrece, aj kniha by z toho mohla byť.

Prázdniny sa skončili a deťúrence sa budú musieť postupne pritiahnuť aj k nejakým povinnostiam. Už teraz je jasné, že dostať ich k učeniu a domácim úlohám nebude vôbec jednoduché. Ale ona to zvládne. Podobných huncútov, ako sú títo, jej už prešlo cez ruky mnoho. A všetci to spoločne s ňou zvládli. Nikdy na nich zbytočne nekričala. Nemá to význam, radšej uplatnila pekné slovo a postupne dosiahla svoje.

Dnes prevláda názor, že deti sú akési zlé, horšie ako kedysi. Ale ona s tým nesúhlasí. Podľa nej, to nie je pravda. Deti sú rovnaké, len doba je vždy iná a deti sa jej prispôsobujú, tak, ako to od nich chcú dospelí. Určite nemôže povedať na tie svoje nič zlé. Huncúti áno, to sú a veru riadni. Ale to sme boli v detských časoch všetci. Aj ona sama ako dievča všeličo povyvádzala. Mama ju často kárala, že je horšia ako chlapec. Možno aj bola, ale s pomocou svojich láskavých rodičov z toho vyrástla.

Pri prázdninovom rozprávaní postrehla ako podrástli. Zdalo sa jej, akoby ich nevidela dlhú dobu. A pritom, sú to len dva mesiace. Ale u detí robí aj taká krátka doba veľa.

Škola začala v tomto roku v piatok, tak ďalšie dva dni sa neuvidia a v pondelok budú pokračovať v rozhovoroch. Sľúbila im, že aj ona im prezradí ako trávila prázdniny. Urobí to s radosťou, zhovára sa s nimi veľmi rada.

Myšlienkami je odrazu niekde inde. Cez víkend by chcela zájsť do nemocnice, navštíviť chorú Mišku. Ale nepôjde, volala s jej mamou a tá jej dala vedieť, že teraz to nie je vhodné. S Miškou je zle. Tak veľmi by jej chcela pomôcť, aby toto milé dievčatko nemuselo trpieť. Ale nevie ako. Niekedy rozmýšľa, aké by to bolo na svete krásne, keby deti nemuseli trpieť.

Celkom zabudla. V pondelok sa má zastaviť u pani riaditeľky. Naznačila jej, že do jej triedy pridelí nového žiaka. Viac sa zatiaľ nedozvedela.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94744x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie