Založ si blog

Jej ratolesti, 2. časť

Načúvala s radosťou. To bolo príbehov, detských radostí a starostí. Každý dostal priestor, podeliť sa s ňou i ostatnými spolužiakmi. Zážitkov za plné vrece, aj kniha by z toho mohla byť.

Prázdniny sa skončili a deťúrence sa budú musieť postupne pritiahnuť aj k nejakým povinnostiam. Už teraz je jasné, že dostať ich k učeniu a domácim úlohám nebude vôbec jednoduché. Ale ona to zvládne. Podobných huncútov, ako sú títo, jej už prešlo cez ruky mnoho. A všetci to spoločne s ňou zvládli. Nikdy na nich zbytočne nekričala. Nemá to význam, radšej uplatnila pekné slovo a postupne dosiahla svoje.

Dnes prevláda názor, že deti sú akési zlé, horšie ako kedysi. Ale ona s tým nesúhlasí. Podľa nej, to nie je pravda. Deti sú rovnaké, len doba je vždy iná a deti sa jej prispôsobujú, tak, ako to od nich chcú dospelí. Určite nemôže povedať na tie svoje nič zlé. Huncúti áno, to sú a veru riadni. Ale to sme boli v detských časoch všetci. Aj ona sama ako dievča všeličo povyvádzala. Mama ju často kárala, že je horšia ako chlapec. Možno aj bola, ale s pomocou svojich láskavých rodičov z toho vyrástla.

Pri prázdninovom rozprávaní postrehla ako podrástli. Zdalo sa jej, akoby ich nevidela dlhú dobu. A pritom, sú to len dva mesiace. Ale u detí robí aj taká krátka doba veľa.

Škola začala v tomto roku v piatok, tak ďalšie dva dni sa neuvidia a v pondelok budú pokračovať v rozhovoroch. Sľúbila im, že aj ona im prezradí ako trávila prázdniny. Urobí to s radosťou, zhovára sa s nimi veľmi rada.

Myšlienkami je odrazu niekde inde. Cez víkend by chcela zájsť do nemocnice, navštíviť chorú Mišku. Ale nepôjde, volala s jej mamou a tá jej dala vedieť, že teraz to nie je vhodné. S Miškou je zle. Tak veľmi by jej chcela pomôcť, aby toto milé dievčatko nemuselo trpieť. Ale nevie ako. Niekedy rozmýšľa, aké by to bolo na svete krásne, keby deti nemuseli trpieť.

Celkom zabudla. V pondelok sa má zastaviť u pani riaditeľky. Naznačila jej, že do jej triedy pridelí nového žiaka. Viac sa zatiaľ nedozvedela.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89431x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie