Založ si blog

Jej ratolesti, 2. časť

Načúvala s radosťou. To bolo príbehov, detských radostí a starostí. Každý dostal priestor, podeliť sa s ňou i ostatnými spolužiakmi. Zážitkov za plné vrece, aj kniha by z toho mohla byť.

Prázdniny sa skončili a deťúrence sa budú musieť postupne pritiahnuť aj k nejakým povinnostiam. Už teraz je jasné, že dostať ich k učeniu a domácim úlohám nebude vôbec jednoduché. Ale ona to zvládne. Podobných huncútov, ako sú títo, jej už prešlo cez ruky mnoho. A všetci to spoločne s ňou zvládli. Nikdy na nich zbytočne nekričala. Nemá to význam, radšej uplatnila pekné slovo a postupne dosiahla svoje.

Dnes prevláda názor, že deti sú akési zlé, horšie ako kedysi. Ale ona s tým nesúhlasí. Podľa nej, to nie je pravda. Deti sú rovnaké, len doba je vždy iná a deti sa jej prispôsobujú, tak, ako to od nich chcú dospelí. Určite nemôže povedať na tie svoje nič zlé. Huncúti áno, to sú a veru riadni. Ale to sme boli v detských časoch všetci. Aj ona sama ako dievča všeličo povyvádzala. Mama ju často kárala, že je horšia ako chlapec. Možno aj bola, ale s pomocou svojich láskavých rodičov z toho vyrástla.

Pri prázdninovom rozprávaní postrehla ako podrástli. Zdalo sa jej, akoby ich nevidela dlhú dobu. A pritom, sú to len dva mesiace. Ale u detí robí aj taká krátka doba veľa.

Škola začala v tomto roku v piatok, tak ďalšie dva dni sa neuvidia a v pondelok budú pokračovať v rozhovoroch. Sľúbila im, že aj ona im prezradí ako trávila prázdniny. Urobí to s radosťou, zhovára sa s nimi veľmi rada.

Myšlienkami je odrazu niekde inde. Cez víkend by chcela zájsť do nemocnice, navštíviť chorú Mišku. Ale nepôjde, volala s jej mamou a tá jej dala vedieť, že teraz to nie je vhodné. S Miškou je zle. Tak veľmi by jej chcela pomôcť, aby toto milé dievčatko nemuselo trpieť. Ale nevie ako. Niekedy rozmýšľa, aké by to bolo na svete krásne, keby deti nemuseli trpieť.

Celkom zabudla. V pondelok sa má zastaviť u pani riaditeľky. Naznačila jej, že do jej triedy pridelí nového žiaka. Viac sa zatiaľ nedozvedela.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109723x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie