Založ si blog

Jej ratolesti, 2. časť

Načúvala s radosťou. To bolo príbehov, detských radostí a starostí. Každý dostal priestor, podeliť sa s ňou i ostatnými spolužiakmi. Zážitkov za plné vrece, aj kniha by z toho mohla byť.

Prázdniny sa skončili a deťúrence sa budú musieť postupne pritiahnuť aj k nejakým povinnostiam. Už teraz je jasné, že dostať ich k učeniu a domácim úlohám nebude vôbec jednoduché. Ale ona to zvládne. Podobných huncútov, ako sú títo, jej už prešlo cez ruky mnoho. A všetci to spoločne s ňou zvládli. Nikdy na nich zbytočne nekričala. Nemá to význam, radšej uplatnila pekné slovo a postupne dosiahla svoje.

Dnes prevláda názor, že deti sú akési zlé, horšie ako kedysi. Ale ona s tým nesúhlasí. Podľa nej, to nie je pravda. Deti sú rovnaké, len doba je vždy iná a deti sa jej prispôsobujú, tak, ako to od nich chcú dospelí. Určite nemôže povedať na tie svoje nič zlé. Huncúti áno, to sú a veru riadni. Ale to sme boli v detských časoch všetci. Aj ona sama ako dievča všeličo povyvádzala. Mama ju často kárala, že je horšia ako chlapec. Možno aj bola, ale s pomocou svojich láskavých rodičov z toho vyrástla.

Pri prázdninovom rozprávaní postrehla ako podrástli. Zdalo sa jej, akoby ich nevidela dlhú dobu. A pritom, sú to len dva mesiace. Ale u detí robí aj taká krátka doba veľa.

Škola začala v tomto roku v piatok, tak ďalšie dva dni sa neuvidia a v pondelok budú pokračovať v rozhovoroch. Sľúbila im, že aj ona im prezradí ako trávila prázdniny. Urobí to s radosťou, zhovára sa s nimi veľmi rada.

Myšlienkami je odrazu niekde inde. Cez víkend by chcela zájsť do nemocnice, navštíviť chorú Mišku. Ale nepôjde, volala s jej mamou a tá jej dala vedieť, že teraz to nie je vhodné. S Miškou je zle. Tak veľmi by jej chcela pomôcť, aby toto milé dievčatko nemuselo trpieť. Ale nevie ako. Niekedy rozmýšľa, aké by to bolo na svete krásne, keby deti nemuseli trpieť.

Celkom zabudla. V pondelok sa má zastaviť u pani riaditeľky. Naznačila jej, že do jej triedy pridelí nového žiaka. Viac sa zatiaľ nedozvedela.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105242x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie