Založ si blog

Dodržiavať, či nie?

Začne pracovný týždeň, naháňajú nás pracovné povinnosti. Vždy je ich viac ako dosť. A mali by sme ich plniť.

Vodič mestskej hromadnej dopravy je ľuďom neustále na očiach. Mnohé jeho povinnosti môžeme veľmi jednoducho kontrolovať ako cestujúci. Nájdu sa medzi nimi poctivci a potom tí ostatní. Za prešľapy ich môžeme ľahko kritizovať. Ale po krátkom zamyslení zistíme, že to nemajú také jednoduché. Cestujúci, mnoho ľudí, každý nejakej povahy, niektorí drzí, agresívni. A odviezť sa môžu všetci.

Bolo horúce letné popoludnie. Červený trolejbus vyráža z konečnej zastávky na svoju púť rozhorúčenými ulicami mesta. Klimatizácia pracuje na plné obrátky, cestujúcich postupne pribúda. Všetci sa pokojne usadia na miesta a sledujú ubiehajúcu cestu.

Na jednej z ďalších zastávok sa dvere otvoria a nastupujú ďalší cestujúci. Odrazu vyjde do vozidla vodič a mimoriadne slušne upozorní mladého muža s veľkým psom. Informuje ho, že vstup so psom je povinný nahlásiť vodičovi pred nástupom do vozidla a vyzve ho, aby dal psovi náhubok. Káže to prepravný poriadok.

V tom momente sa zo slušného vodiča stáva nepriateľ číslo jedna. Mladému mužovi sa jeho pripomienky vôbec nepáčia. Situácia sa komplikuje. Mladík nechce spolupracovať. Ani náhubok nebude, ani vystúpiť z trolejbusu sa mu nechce. Vodič ho opätovne upozorní, že ak pes nebude mať náhubok, tak musí vystúpiť.

A to nemal robiť. Čo si bude dovoľovať? Jeho pes a náhubok? Už zúrivý mládenec častuje vodiča nevyberanými výrazmi. Agresivita zo strany cestujúceho stúpa. Aj biť by sa chcel, doráža do vodiča. Ostatní pasažieri sú podráždení, napokon musia všetci opustiť vozidlo. Cesta sa pre nich skončila. Ešteže je v trolejbuse kamera, ktorá dá za pravdu vodičovi.

Iný trolejbus, iný vodič. Na zastávke stojí muž a žena s vlčiakom. Pes je bez náhubku. Vchádzajú do vozidla, nástup so psom vodičovi neohlasujú. Vodič je spokojný, žiadne pripomienky. Hlásiť netreba, ani náhubok nie je potrebný. Ostatní cestujúci nič neriešia, trolejbus pokračuje v ceste.

Len človeka sa zmocňuje zvláštny pocit. Nadobúda dojem, že byť poctivcom sa nevyplatí. Asi je lepšie na niektoré pracovné povinnosti pozabudnúť. A všetci budú spokojní.

Tag:

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105866x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie