Založ si blog

Kurací príbeh

Priblížil sa záver pracovného týždňa, konečne. V domácnosti sa toho nakopilo viac, ako by bolo potrebné. Porobiť treba to i ono. Chladnička i mraznička už zívajú prázdnotou, žiadajú doplniť zásoby. Nikomu sa síce nechce, ale jesť sa musí.

Ak jesť, tak aj nakupovať. No čo už, ide sa na vec. V okolí samé hypermarkety. Rozprestierajú svoje siete, len aby ste sa prilepili práve na tú ich. Veď v ponuke je toľko lákadiel. Tak vyberáte, premýšľate, ale do niektorého z nich sa vydať musíte. Iné obchody na sídlisku jednoducho nemáte.

Pred sebou tlačíte obrovský nákupný vozík a tuho rozmýšľate o vašich aktuálnych potrebách. Jaj, taký veľký obchod. Ani by ste ho celý prejsť nemuseli, toľko toho zase nepotrebujete. Ale chtiac nechtiac musíte prekorčuľovať všetkými uličkami. Inak by ste nekúpili to, čo potrebujete. Po skončení korčuľovacieho maratónu zistíte, že ste kúpili aj to, čo vôbec nepotrebujete. No dobre, toľko lákadiel. Kto by odolal?

Váš nákupný vozík sa pomaly naplnil, ale predsa ešte čosi chýba. Veru áno, mäso. Veď pohľad do vašej mrazničky bol žalostný. Váhate, mäso by ste najradšej kúpili v klasickej mäsiarni, v ktorej nič okrem neho nenájdete. Jediným problémom je, že v blízkosti vášho domova žiadna podobná predajňa nie je. Nič sa nedá robiť. Otočíte teda vozík a nasmerujte ho do uličky s chladiacimi boxami,  v ktorých je ponuka mäsa. Výber je pestrý, určite si vyberiete. Stalo sa. Vaša voľba je jasná, pribudla bravčovina a nezabudli ste ani na kuracie.

Hurá, všetko už máte. Výber je ukončený, ide sa zaplatiť. A potom hor sa domov. Môže sa začať variť. Rodinka je po celom týždni vyhladovaná, dali by si niečo mäsové. Uvažujete, chcelo by to niečo rýchle. Nápad sa dostavil. Veď ste kúpili také pekné veľké kurča. Pre všetkých bude dosť. Bude pečené kurča a nebude s tým ani veľa práce.

Zvolíte vašu obľúbenú úpravu, kurča pečené na soli. Diétne, ale veľmi chutné s chrumkavou kožkou. Chuťové poháriky sú podráždené, už aby to bolo. Veď už sa to pekne pečie. Ešte pripraviť prílohu a obed bude hotový. Super a popri pečení kurčaťa ešte všeličo stihnete. Odbehnete z kuchyne zapnúť práčku, veď špinavej bielizne je poriadne veľká kopa. Pri návrate do kuchyne vám do nosa udrie akási nevábna vôňa, dalo by sa povedať aj smrad. Ale čo to môže byť. Veď pečiete kurča. A očakávali by ste jeho lahodnú vôňu. No nič, asi sa vám to zdalo.

Hotovo, vyberáte pekáč z horúcej rúry. Ale dojmu, že stále je okolo vás nejaký zvláštny pach sa nedokážete zbaviť. Krásne chrumkavé kurča rozdelíte na pripravené taniere, ešte príloha a je to. Ide sa jesť, dobrú chuť. Zasadnete za svoj tanier, stále sa vám čosi nezdá. Kúpili ste také veľké kura a na tanieri sa vám vyníma akési mini stehienko. Aj ostatní majú dojem, že dostali málo mäsa. Dosť bolo uvažovania, ide sa jesť. Mňam, chrumkavá kožka končí vo vašich ústach. A zase ten pach. Ale čoby, to nie je pach. Je to poriadny smrad. Vaše prvotné obavy sa naplnili. Odporný smrad pochádza z vášho čerstvo upečeného kurčaťa.

Na smradľavé kurča nemáte chuť. Sobotný obed skončil fiaskom, púť kurčaťa skončila v smetnom koši. Z predstavy chutného obeda zostal len hlad a zlá nálada. A ešte niečo, ponaučenie. Mäso v hypermarkete? Určite nie, už nikdy viac. Namiesto chutného obeda sadáte hladný za internet a vyhľadávate. Jasné, kurča bude aj nabudúce, ale to kvalitné farmárske.

 

 

 

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89440x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie