Založ si blog

Kurací príbeh

Priblížil sa záver pracovného týždňa, konečne. V domácnosti sa toho nakopilo viac, ako by bolo potrebné. Porobiť treba to i ono. Chladnička i mraznička už zívajú prázdnotou, žiadajú doplniť zásoby. Nikomu sa síce nechce, ale jesť sa musí.

Ak jesť, tak aj nakupovať. No čo už, ide sa na vec. V okolí samé hypermarkety. Rozprestierajú svoje siete, len aby ste sa prilepili práve na tú ich. Veď v ponuke je toľko lákadiel. Tak vyberáte, premýšľate, ale do niektorého z nich sa vydať musíte. Iné obchody na sídlisku jednoducho nemáte.

Pred sebou tlačíte obrovský nákupný vozík a tuho rozmýšľate o vašich aktuálnych potrebách. Jaj, taký veľký obchod. Ani by ste ho celý prejsť nemuseli, toľko toho zase nepotrebujete. Ale chtiac nechtiac musíte prekorčuľovať všetkými uličkami. Inak by ste nekúpili to, čo potrebujete. Po skončení korčuľovacieho maratónu zistíte, že ste kúpili aj to, čo vôbec nepotrebujete. No dobre, toľko lákadiel. Kto by odolal?

Váš nákupný vozík sa pomaly naplnil, ale predsa ešte čosi chýba. Veru áno, mäso. Veď pohľad do vašej mrazničky bol žalostný. Váhate, mäso by ste najradšej kúpili v klasickej mäsiarni, v ktorej nič okrem neho nenájdete. Jediným problémom je, že v blízkosti vášho domova žiadna podobná predajňa nie je. Nič sa nedá robiť. Otočíte teda vozík a nasmerujte ho do uličky s chladiacimi boxami,  v ktorých je ponuka mäsa. Výber je pestrý, určite si vyberiete. Stalo sa. Vaša voľba je jasná, pribudla bravčovina a nezabudli ste ani na kuracie.

Hurá, všetko už máte. Výber je ukončený, ide sa zaplatiť. A potom hor sa domov. Môže sa začať variť. Rodinka je po celom týždni vyhladovaná, dali by si niečo mäsové. Uvažujete, chcelo by to niečo rýchle. Nápad sa dostavil. Veď ste kúpili také pekné veľké kurča. Pre všetkých bude dosť. Bude pečené kurča a nebude s tým ani veľa práce.

Zvolíte vašu obľúbenú úpravu, kurča pečené na soli. Diétne, ale veľmi chutné s chrumkavou kožkou. Chuťové poháriky sú podráždené, už aby to bolo. Veď už sa to pekne pečie. Ešte pripraviť prílohu a obed bude hotový. Super a popri pečení kurčaťa ešte všeličo stihnete. Odbehnete z kuchyne zapnúť práčku, veď špinavej bielizne je poriadne veľká kopa. Pri návrate do kuchyne vám do nosa udrie akási nevábna vôňa, dalo by sa povedať aj smrad. Ale čo to môže byť. Veď pečiete kurča. A očakávali by ste jeho lahodnú vôňu. No nič, asi sa vám to zdalo.

Hotovo, vyberáte pekáč z horúcej rúry. Ale dojmu, že stále je okolo vás nejaký zvláštny pach sa nedokážete zbaviť. Krásne chrumkavé kurča rozdelíte na pripravené taniere, ešte príloha a je to. Ide sa jesť, dobrú chuť. Zasadnete za svoj tanier, stále sa vám čosi nezdá. Kúpili ste také veľké kura a na tanieri sa vám vyníma akési mini stehienko. Aj ostatní majú dojem, že dostali málo mäsa. Dosť bolo uvažovania, ide sa jesť. Mňam, chrumkavá kožka končí vo vašich ústach. A zase ten pach. Ale čoby, to nie je pach. Je to poriadny smrad. Vaše prvotné obavy sa naplnili. Odporný smrad pochádza z vášho čerstvo upečeného kurčaťa.

Na smradľavé kurča nemáte chuť. Sobotný obed skončil fiaskom, púť kurčaťa skončila v smetnom koši. Z predstavy chutného obeda zostal len hlad a zlá nálada. A ešte niečo, ponaučenie. Mäso v hypermarkete? Určite nie, už nikdy viac. Namiesto chutného obeda sadáte hladný za internet a vyhľadávate. Jasné, kurča bude aj nabudúce, ale to kvalitné farmárske.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105253x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie