Založ si blog

Schované za tabuľku

Pekný, ešte skoro letný deň. Slnko sa usmieva navôkol a prispieva k lepšej nálade a trocha úsmevu vyčarí aj na tvárach všetkých zamračených. Jeseň už síce prevzala svoje žezlo, ale ešte sa ho neujala naplno. Snáď to vydrží čo najdlhšie.

Škoda, že sa tento prekrásny deň hrdí prívlastkom pracovný. Lepšie by sa mu hodilo označenie “víkendový”. Ale nič sa nedá robiť. Treba sa vydať za pracovnými povinnosťami. Cesta do práce ubiehala akosi rýchlejšie a hlavne bez problémov. Akoby slnkom zaliate ulice prispievali k bezproblémovému chodu vášho dňa. No, nech to vydrží až do večera.

Aj na pracovisku sa zdá, že všetci sú celkom dobre naladení. Ale nie, na šéfa to neplatí. Výnimka potvrdzujúca pravidlo. Jemu sa dobrá nálada vyhýba za každých okolností, či je slnko alebo dážď. Tieto vplyvy na neho neúčinkujú. Musíte ísť čosi vybaviť. Vaša cesta smeruje do centra mesta do pobočky Sociálnej poisťovne. Hm, brány tejto ustanovizne nepatria k obľúbeným, ale vonku je tak nádherne. Veď aj pracovná povinnosť sa dá vnímať ako prechádzka.

Akoby ste ani neboli v práci. Kráčate uličkami mesta, pekne pomaly a nasávate atmosféru mesta. Odrazu veľký rachot. Nechápete čo sa deje. Začudovane pozeráte na kusy omietky, ktorá dopadla na chodník niekoľko metrov pred vami. Až teraz si uvedomíte, čo sa vlastne stalo. Z domu pri ktorom ste kráčali odpadli poriadne veľké kusy muriva. Pomaly vám dochádza, že ste sa vlastne druhýkrát narodili. Aké šťastie pri vás stálo.

Nechcete ani pomyslieť, čo by sa stalo, keby ste boli o niekoľko metrov bližšie. Našťastie práve na tom mieste nikto nebol. Ach jaj, radšej rýchlo zídete na cestu a pozeráte hore. Už prvý pohľad prezrádza, že tento dom nie je v dobrom stave. Dokonca sa dá povedať, že je nebezpečný pre všetkých okoloidúcich. Pri lepšom pohľade zbadáte na dome pripevnenú tabuľku s oznamom “Padá omietka”. Aha, takže vlastník budovy sa zbavil zodpovednosti za stav budovy a celú situáciu vyriešil oznamom. Aby ste predsa vedeli, že hrozí nebezpečenstvo. Ostatné je už na vás. Že na vás niečo padlo? Mali ste si predsa všímať a dávať pozor.

Náladu už máte pokazenú a nespravia to ani lúče slnka. Chuť na pomalšiu prechádzku vás tiež opustila, pridáte do kroku. A podvedome si obzeráte budovy, popod ktoré kráčate. Pre istotu.

Konečne ste v práci. Ani ste netušili koľko domov v meste je v poriadne zlom stave. A všetky si vypomáhajú tabuľkami s oznamom. Pre prípad potreby.

Tag:

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94750x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie