Založ si blog

Schované za tabuľku

Pekný, ešte skoro letný deň. Slnko sa usmieva navôkol a prispieva k lepšej nálade a trocha úsmevu vyčarí aj na tvárach všetkých zamračených. Jeseň už síce prevzala svoje žezlo, ale ešte sa ho neujala naplno. Snáď to vydrží čo najdlhšie.

Škoda, že sa tento prekrásny deň hrdí prívlastkom pracovný. Lepšie by sa mu hodilo označenie “víkendový”. Ale nič sa nedá robiť. Treba sa vydať za pracovnými povinnosťami. Cesta do práce ubiehala akosi rýchlejšie a hlavne bez problémov. Akoby slnkom zaliate ulice prispievali k bezproblémovému chodu vášho dňa. No, nech to vydrží až do večera.

Aj na pracovisku sa zdá, že všetci sú celkom dobre naladení. Ale nie, na šéfa to neplatí. Výnimka potvrdzujúca pravidlo. Jemu sa dobrá nálada vyhýba za každých okolností, či je slnko alebo dážď. Tieto vplyvy na neho neúčinkujú. Musíte ísť čosi vybaviť. Vaša cesta smeruje do centra mesta do pobočky Sociálnej poisťovne. Hm, brány tejto ustanovizne nepatria k obľúbeným, ale vonku je tak nádherne. Veď aj pracovná povinnosť sa dá vnímať ako prechádzka.

Akoby ste ani neboli v práci. Kráčate uličkami mesta, pekne pomaly a nasávate atmosféru mesta. Odrazu veľký rachot. Nechápete čo sa deje. Začudovane pozeráte na kusy omietky, ktorá dopadla na chodník niekoľko metrov pred vami. Až teraz si uvedomíte, čo sa vlastne stalo. Z domu pri ktorom ste kráčali odpadli poriadne veľké kusy muriva. Pomaly vám dochádza, že ste sa vlastne druhýkrát narodili. Aké šťastie pri vás stálo.

Nechcete ani pomyslieť, čo by sa stalo, keby ste boli o niekoľko metrov bližšie. Našťastie práve na tom mieste nikto nebol. Ach jaj, radšej rýchlo zídete na cestu a pozeráte hore. Už prvý pohľad prezrádza, že tento dom nie je v dobrom stave. Dokonca sa dá povedať, že je nebezpečný pre všetkých okoloidúcich. Pri lepšom pohľade zbadáte na dome pripevnenú tabuľku s oznamom “Padá omietka”. Aha, takže vlastník budovy sa zbavil zodpovednosti za stav budovy a celú situáciu vyriešil oznamom. Aby ste predsa vedeli, že hrozí nebezpečenstvo. Ostatné je už na vás. Že na vás niečo padlo? Mali ste si predsa všímať a dávať pozor.

Náladu už máte pokazenú a nespravia to ani lúče slnka. Chuť na pomalšiu prechádzku vás tiež opustila, pridáte do kroku. A podvedome si obzeráte budovy, popod ktoré kráčate. Pre istotu.

Konečne ste v práci. Ani ste netušili koľko domov v meste je v poriadne zlom stave. A všetky si vypomáhajú tabuľkami s oznamom. Pre prípad potreby.

Tag:

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105238x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie