Založ si blog

Schované za tabuľku

Pekný, ešte skoro letný deň. Slnko sa usmieva navôkol a prispieva k lepšej nálade a trocha úsmevu vyčarí aj na tvárach všetkých zamračených. Jeseň už síce prevzala svoje žezlo, ale ešte sa ho neujala naplno. Snáď to vydrží čo najdlhšie.

Škoda, že sa tento prekrásny deň hrdí prívlastkom pracovný. Lepšie by sa mu hodilo označenie “víkendový”. Ale nič sa nedá robiť. Treba sa vydať za pracovnými povinnosťami. Cesta do práce ubiehala akosi rýchlejšie a hlavne bez problémov. Akoby slnkom zaliate ulice prispievali k bezproblémovému chodu vášho dňa. No, nech to vydrží až do večera.

Aj na pracovisku sa zdá, že všetci sú celkom dobre naladení. Ale nie, na šéfa to neplatí. Výnimka potvrdzujúca pravidlo. Jemu sa dobrá nálada vyhýba za každých okolností, či je slnko alebo dážď. Tieto vplyvy na neho neúčinkujú. Musíte ísť čosi vybaviť. Vaša cesta smeruje do centra mesta do pobočky Sociálnej poisťovne. Hm, brány tejto ustanovizne nepatria k obľúbeným, ale vonku je tak nádherne. Veď aj pracovná povinnosť sa dá vnímať ako prechádzka.

Akoby ste ani neboli v práci. Kráčate uličkami mesta, pekne pomaly a nasávate atmosféru mesta. Odrazu veľký rachot. Nechápete čo sa deje. Začudovane pozeráte na kusy omietky, ktorá dopadla na chodník niekoľko metrov pred vami. Až teraz si uvedomíte, čo sa vlastne stalo. Z domu pri ktorom ste kráčali odpadli poriadne veľké kusy muriva. Pomaly vám dochádza, že ste sa vlastne druhýkrát narodili. Aké šťastie pri vás stálo.

Nechcete ani pomyslieť, čo by sa stalo, keby ste boli o niekoľko metrov bližšie. Našťastie práve na tom mieste nikto nebol. Ach jaj, radšej rýchlo zídete na cestu a pozeráte hore. Už prvý pohľad prezrádza, že tento dom nie je v dobrom stave. Dokonca sa dá povedať, že je nebezpečný pre všetkých okoloidúcich. Pri lepšom pohľade zbadáte na dome pripevnenú tabuľku s oznamom “Padá omietka”. Aha, takže vlastník budovy sa zbavil zodpovednosti za stav budovy a celú situáciu vyriešil oznamom. Aby ste predsa vedeli, že hrozí nebezpečenstvo. Ostatné je už na vás. Že na vás niečo padlo? Mali ste si predsa všímať a dávať pozor.

Náladu už máte pokazenú a nespravia to ani lúče slnka. Chuť na pomalšiu prechádzku vás tiež opustila, pridáte do kroku. A podvedome si obzeráte budovy, popod ktoré kráčate. Pre istotu.

Konečne ste v práci. Ani ste netušili koľko domov v meste je v poriadne zlom stave. A všetky si vypomáhajú tabuľkami s oznamom. Pre prípad potreby.

Tag:

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89423x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie