Založ si blog

Ale sa čudovali

Letná turistická sezóna v plnom prúde. Na Dunaji kotvili veľké lode a na nábreží zastavovali autobusy plné turistov. Bratislavu spaľovala horúčava, ale i napriek tomu mesto križovali jednotlivé skupinky turistov zo všakovakých kútov sveta.

Turistickí sprievodcovia boli zavalení prácou. Každý z nich sledoval svoju skupinu podobne ako mama sliepka svoje mladé. Aby sa im neroztratili a zostali pekne pokope. Z jedného kúta počuť nemčinu, z opačného angličtinu a do toho sa mieša aj ruština.

Na mieste vyhradenom na parkovanie turistických autobusov pomaly zaparkuje už na prvý pohľad luxusný autobus. Po malých problémoch s parkovaním sa otvoria dvere autobusu a postupne sa z neho tmolia ďalší návštevníci nášho hlavného mesta. Zoradia sa a spoločne sa presúvajú priamo do centra Bratislavy. Ešte prejsť cez cestu s električkovou traťou a prehliadka mesta môže začať. Semafor však signalizuje červenú. Skupina turistov zostáva civilizovane stáť a čaká na ďalšie povely semaforu.

Aj na náprotivnej strane ulice sa zhromaždí pomerne veľká skupina ľudí a niekoľko ďalších jednotlivcov, očividne našinci. Červená na semafore ich vôbec nezaujíma. Jeho povel “stáť” im nič nehovorí. Vydávajú sa na cestu a riskantne sa prepletajú pomedzi idúce autá. Oproti stojaci japonskí turisti pozerajú na semafor. Stále červená. Nechápu, stoja a čudujú sa. Až sa na semafore rozsvieti zelené svetlo, skupinka turistov sa pohne a prejde na druhú stranu ulice. Prehliadka mesta sa začína.

V tej chvíli sa človeka zmocní akýsi zvláštny pocit, že táto situácia mlčky o niečom vypovedá.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89432x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie