Založ si blog

Ale sa čudovali

Letná turistická sezóna v plnom prúde. Na Dunaji kotvili veľké lode a na nábreží zastavovali autobusy plné turistov. Bratislavu spaľovala horúčava, ale i napriek tomu mesto križovali jednotlivé skupinky turistov zo všakovakých kútov sveta.

Turistickí sprievodcovia boli zavalení prácou. Každý z nich sledoval svoju skupinu podobne ako mama sliepka svoje mladé. Aby sa im neroztratili a zostali pekne pokope. Z jedného kúta počuť nemčinu, z opačného angličtinu a do toho sa mieša aj ruština.

Na mieste vyhradenom na parkovanie turistických autobusov pomaly zaparkuje už na prvý pohľad luxusný autobus. Po malých problémoch s parkovaním sa otvoria dvere autobusu a postupne sa z neho tmolia ďalší návštevníci nášho hlavného mesta. Zoradia sa a spoločne sa presúvajú priamo do centra Bratislavy. Ešte prejsť cez cestu s električkovou traťou a prehliadka mesta môže začať. Semafor však signalizuje červenú. Skupina turistov zostáva civilizovane stáť a čaká na ďalšie povely semaforu.

Aj na náprotivnej strane ulice sa zhromaždí pomerne veľká skupina ľudí a niekoľko ďalších jednotlivcov, očividne našinci. Červená na semafore ich vôbec nezaujíma. Jeho povel “stáť” im nič nehovorí. Vydávajú sa na cestu a riskantne sa prepletajú pomedzi idúce autá. Oproti stojaci japonskí turisti pozerajú na semafor. Stále červená. Nechápu, stoja a čudujú sa. Až sa na semafore rozsvieti zelené svetlo, skupinka turistov sa pohne a prejde na druhú stranu ulice. Prehliadka mesta sa začína.

V tej chvíli sa človeka zmocní akýsi zvláštny pocit, že táto situácia mlčky o niečom vypovedá.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109717x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie