Založ si blog

Ale sa čudovali

Letná turistická sezóna v plnom prúde. Na Dunaji kotvili veľké lode a na nábreží zastavovali autobusy plné turistov. Bratislavu spaľovala horúčava, ale i napriek tomu mesto križovali jednotlivé skupinky turistov zo všakovakých kútov sveta.

Turistickí sprievodcovia boli zavalení prácou. Každý z nich sledoval svoju skupinu podobne ako mama sliepka svoje mladé. Aby sa im neroztratili a zostali pekne pokope. Z jedného kúta počuť nemčinu, z opačného angličtinu a do toho sa mieša aj ruština.

Na mieste vyhradenom na parkovanie turistických autobusov pomaly zaparkuje už na prvý pohľad luxusný autobus. Po malých problémoch s parkovaním sa otvoria dvere autobusu a postupne sa z neho tmolia ďalší návštevníci nášho hlavného mesta. Zoradia sa a spoločne sa presúvajú priamo do centra Bratislavy. Ešte prejsť cez cestu s električkovou traťou a prehliadka mesta môže začať. Semafor však signalizuje červenú. Skupina turistov zostáva civilizovane stáť a čaká na ďalšie povely semaforu.

Aj na náprotivnej strane ulice sa zhromaždí pomerne veľká skupina ľudí a niekoľko ďalších jednotlivcov, očividne našinci. Červená na semafore ich vôbec nezaujíma. Jeho povel “stáť” im nič nehovorí. Vydávajú sa na cestu a riskantne sa prepletajú pomedzi idúce autá. Oproti stojaci japonskí turisti pozerajú na semafor. Stále červená. Nechápu, stoja a čudujú sa. Až sa na semafore rozsvieti zelené svetlo, skupinka turistov sa pohne a prejde na druhú stranu ulice. Prehliadka mesta sa začína.

V tej chvíli sa človeka zmocní akýsi zvláštny pocit, že táto situácia mlčky o niečom vypovedá.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94736x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie