Založ si blog

Nepochopiteľné

Pekný jarný deň sa pomaly dostával do svojej záverečnej fázy. Slniečko ešte stále šteklilo svojimi lúčmi tváre unavených pracujúcich, ktorí sa ponáhľali domov za svojimi rodinami.

Veľká križovatka cez ktorú sa autá rútia raz z jedného a potom z ďalšieho smeru. Červená signalizuje povel “stáť “. Na asfaltovom ostrovčeku stojí zrejme matka so synom. Žena je už v rokoch a chlapcovi by sa dalo hádať asi sedem rokov. Dvojica, ktorá hneď na prvý pohľad púta pozornosť. Zovňajškom to ale nebude, skôr správaním.

Už pri letmom pohľade zbadáte, že čosi nie je tak, ako má byť. A bodaj by aj bolo! Chlapčisko sa pootočí k žene po svojom boku a zúrivo do nej začne búšiť päsťami. A búši hodnú chvíľu. Aj oči sa vám žiada pretrieť, ale problém nie je vo vašich očiach. Matka,ktorá sa stala terčom útoku svojho syna sa po chvíľke buchnátovania zo strany chlapca pootočí smerom k nemu a začne ho rukami mlátiť hlava-nehlava. Keby človek chcel povedať, že mu dala facku, tak nemôže. Tomu sa nehovorí facka, ale útok dospelej ženy. Červená svietila ešte hodnú chvíľu a situácia sa opakuje. Žena fackuje chlapča po hlave a ťahá ho za vlasy. Žiadna symobolika, ale poriadna bitka.

Neuveriteľné. Semafor ukazuje zelenú a nepodarená dvojica pokračuje v ceste, idú po svojom. O chvíľku sa stratili z dohľadu. Napriek tomu, že ich už nie je vidno, zvláštny zážitok s poriadne trpkou príchuťou zostal. Nikdy som sa ničím podobným nestretla.

Kráčam ulicou a uvažujem, kto je asi v tomto prípade na vine.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94751x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie