Založ si blog

Nepochopiteľné

Pekný jarný deň sa pomaly dostával do svojej záverečnej fázy. Slniečko ešte stále šteklilo svojimi lúčmi tváre unavených pracujúcich, ktorí sa ponáhľali domov za svojimi rodinami.

Veľká križovatka cez ktorú sa autá rútia raz z jedného a potom z ďalšieho smeru. Červená signalizuje povel “stáť “. Na asfaltovom ostrovčeku stojí zrejme matka so synom. Žena je už v rokoch a chlapcovi by sa dalo hádať asi sedem rokov. Dvojica, ktorá hneď na prvý pohľad púta pozornosť. Zovňajškom to ale nebude, skôr správaním.

Už pri letmom pohľade zbadáte, že čosi nie je tak, ako má byť. A bodaj by aj bolo! Chlapčisko sa pootočí k žene po svojom boku a zúrivo do nej začne búšiť päsťami. A búši hodnú chvíľu. Aj oči sa vám žiada pretrieť, ale problém nie je vo vašich očiach. Matka,ktorá sa stala terčom útoku svojho syna sa po chvíľke buchnátovania zo strany chlapca pootočí smerom k nemu a začne ho rukami mlátiť hlava-nehlava. Keby človek chcel povedať, že mu dala facku, tak nemôže. Tomu sa nehovorí facka, ale útok dospelej ženy. Červená svietila ešte hodnú chvíľu a situácia sa opakuje. Žena fackuje chlapča po hlave a ťahá ho za vlasy. Žiadna symobolika, ale poriadna bitka.

Neuveriteľné. Semafor ukazuje zelenú a nepodarená dvojica pokračuje v ceste, idú po svojom. O chvíľku sa stratili z dohľadu. Napriek tomu, že ich už nie je vidno, zvláštny zážitok s poriadne trpkou príchuťou zostal. Nikdy som sa ničím podobným nestretla.

Kráčam ulicou a uvažujem, kto je asi v tomto prípade na vine.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109730x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie