Založ si blog

Nepochopiteľné

Pekný jarný deň sa pomaly dostával do svojej záverečnej fázy. Slniečko ešte stále šteklilo svojimi lúčmi tváre unavených pracujúcich, ktorí sa ponáhľali domov za svojimi rodinami.

Veľká križovatka cez ktorú sa autá rútia raz z jedného a potom z ďalšieho smeru. Červená signalizuje povel “stáť “. Na asfaltovom ostrovčeku stojí zrejme matka so synom. Žena je už v rokoch a chlapcovi by sa dalo hádať asi sedem rokov. Dvojica, ktorá hneď na prvý pohľad púta pozornosť. Zovňajškom to ale nebude, skôr správaním.

Už pri letmom pohľade zbadáte, že čosi nie je tak, ako má byť. A bodaj by aj bolo! Chlapčisko sa pootočí k žene po svojom boku a zúrivo do nej začne búšiť päsťami. A búši hodnú chvíľu. Aj oči sa vám žiada pretrieť, ale problém nie je vo vašich očiach. Matka,ktorá sa stala terčom útoku svojho syna sa po chvíľke buchnátovania zo strany chlapca pootočí smerom k nemu a začne ho rukami mlátiť hlava-nehlava. Keby človek chcel povedať, že mu dala facku, tak nemôže. Tomu sa nehovorí facka, ale útok dospelej ženy. Červená svietila ešte hodnú chvíľu a situácia sa opakuje. Žena fackuje chlapča po hlave a ťahá ho za vlasy. Žiadna symobolika, ale poriadna bitka.

Neuveriteľné. Semafor ukazuje zelenú a nepodarená dvojica pokračuje v ceste, idú po svojom. O chvíľku sa stratili z dohľadu. Napriek tomu, že ich už nie je vidno, zvláštny zážitok s poriadne trpkou príchuťou zostal. Nikdy som sa ničím podobným nestretla.

Kráčam ulicou a uvažujem, kto je asi v tomto prípade na vine.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89438x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie