Založ si blog

Nepochopiteľné

Pekný jarný deň sa pomaly dostával do svojej záverečnej fázy. Slniečko ešte stále šteklilo svojimi lúčmi tváre unavených pracujúcich, ktorí sa ponáhľali domov za svojimi rodinami.

Veľká križovatka cez ktorú sa autá rútia raz z jedného a potom z ďalšieho smeru. Červená signalizuje povel “stáť “. Na asfaltovom ostrovčeku stojí zrejme matka so synom. Žena je už v rokoch a chlapcovi by sa dalo hádať asi sedem rokov. Dvojica, ktorá hneď na prvý pohľad púta pozornosť. Zovňajškom to ale nebude, skôr správaním.

Už pri letmom pohľade zbadáte, že čosi nie je tak, ako má byť. A bodaj by aj bolo! Chlapčisko sa pootočí k žene po svojom boku a zúrivo do nej začne búšiť päsťami. A búši hodnú chvíľu. Aj oči sa vám žiada pretrieť, ale problém nie je vo vašich očiach. Matka,ktorá sa stala terčom útoku svojho syna sa po chvíľke buchnátovania zo strany chlapca pootočí smerom k nemu a začne ho rukami mlátiť hlava-nehlava. Keby človek chcel povedať, že mu dala facku, tak nemôže. Tomu sa nehovorí facka, ale útok dospelej ženy. Červená svietila ešte hodnú chvíľu a situácia sa opakuje. Žena fackuje chlapča po hlave a ťahá ho za vlasy. Žiadna symobolika, ale poriadna bitka.

Neuveriteľné. Semafor ukazuje zelenú a nepodarená dvojica pokračuje v ceste, idú po svojom. O chvíľku sa stratili z dohľadu. Napriek tomu, že ich už nie je vidno, zvláštny zážitok s poriadne trpkou príchuťou zostal. Nikdy som sa ničím podobným nestretla.

Kráčam ulicou a uvažujem, kto je asi v tomto prípade na vine.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 99945x
Priemerná čítanosť článkov: 900x

Autor blogu

Kategórie