Založ si blog

Videli ste niečo?

Či už chodíte každý deň, alebo len raz za týždeň, je to stále sa opakujúci kolotoč. Nechcete, ale aj tak musíte. Jesť sa predsa musí. A kto chce jesť, musí minimálne z času na čas nakupovať.

Konečne piatok, ešte spraviť nejaké nákupy potravín a víkend môže začať. Len keby podobne nerozmýšľali všetci. V obchode je zase plno, hlad je zlý spoločník.

Snaha skrátiť čas nakupovania vôbec nevyšla. Tovar v uličkách zase zmenil svoje miesto. Nájsť to, čo potrebujete je nemožné. Premiestnenie tovaru splnilo svoj účel. Aspoň prejdete všetky uličky hypermarketu a zistíte, že ste kúpili oveľa viac tovaru ako ste mali v pláne.

Konečne, ide sa do pokladne. Pri pohľade smerom k pokladniam vás oblial studený pot. Fungujú až dve a rady do nich sú nekonečné. Nemáte na výber, poslušne sa do jednej z nich zaradíte. O chvíľu sa objaví ďalšia pracovníčka, otvára tretiu pokladňu. Začína sa boj o najlepšiu pozíciu. Hurá, aj vám sa podarilo zaradiť do radu pri nej.

Pokladníčka ešte kamsi odbehla. Prvý v rade vykladá svoj tovar. Sláva, pokladňa už pracuje. Rada začína pomaličky miznúť. Tesne pred pokladňou sú uložené vedierka s rozličnými kvetmi. Pánko v rokoch pri manipulácii s tovarom zachytí jedno z vedierok a časť vody sa vyleje priamo na vykladací pás pokladne. Pánko zostane zaskočený, poobzerá sa dookola. Zdá sa, že nikto nič nevidel. Nie je čo riešiť.

Pred ním stoja starší manželia. Pani si odrazu všimne, že ich tovar pláva vo vode. Komunikuje s pokladníčkou, tá celkom nechápe. Kde sa vzala tá voda? A spolu s nimi sa čuduje aj inteligentný pánko, ktorý je strojcom celej situácie. V dosahu nie je žiadna handra, ktorá by pomohla. Zamestnankyňa opäť opustí svoje miesto v pokladni a nervózne zachraňuje premoknutý tovar. Manželia sa rozhorčujú a stojaci v rade tiež.

Len jeden zo zákazníkov je spokojný, že to tak dobre dopadlo. Možno keby mal viac inteligencie, tak mohli byť spokojní aj tí ostatní okolo neho.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94764x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie