Založ si blog

Videli ste niečo?

Či už chodíte každý deň, alebo len raz za týždeň, je to stále sa opakujúci kolotoč. Nechcete, ale aj tak musíte. Jesť sa predsa musí. A kto chce jesť, musí minimálne z času na čas nakupovať.

Konečne piatok, ešte spraviť nejaké nákupy potravín a víkend môže začať. Len keby podobne nerozmýšľali všetci. V obchode je zase plno, hlad je zlý spoločník.

Snaha skrátiť čas nakupovania vôbec nevyšla. Tovar v uličkách zase zmenil svoje miesto. Nájsť to, čo potrebujete je nemožné. Premiestnenie tovaru splnilo svoj účel. Aspoň prejdete všetky uličky hypermarketu a zistíte, že ste kúpili oveľa viac tovaru ako ste mali v pláne.

Konečne, ide sa do pokladne. Pri pohľade smerom k pokladniam vás oblial studený pot. Fungujú až dve a rady do nich sú nekonečné. Nemáte na výber, poslušne sa do jednej z nich zaradíte. O chvíľu sa objaví ďalšia pracovníčka, otvára tretiu pokladňu. Začína sa boj o najlepšiu pozíciu. Hurá, aj vám sa podarilo zaradiť do radu pri nej.

Pokladníčka ešte kamsi odbehla. Prvý v rade vykladá svoj tovar. Sláva, pokladňa už pracuje. Rada začína pomaličky miznúť. Tesne pred pokladňou sú uložené vedierka s rozličnými kvetmi. Pánko v rokoch pri manipulácii s tovarom zachytí jedno z vedierok a časť vody sa vyleje priamo na vykladací pás pokladne. Pánko zostane zaskočený, poobzerá sa dookola. Zdá sa, že nikto nič nevidel. Nie je čo riešiť.

Pred ním stoja starší manželia. Pani si odrazu všimne, že ich tovar pláva vo vode. Komunikuje s pokladníčkou, tá celkom nechápe. Kde sa vzala tá voda? A spolu s nimi sa čuduje aj inteligentný pánko, ktorý je strojcom celej situácie. V dosahu nie je žiadna handra, ktorá by pomohla. Zamestnankyňa opäť opustí svoje miesto v pokladni a nervózne zachraňuje premoknutý tovar. Manželia sa rozhorčujú a stojaci v rade tiež.

Len jeden zo zákazníkov je spokojný, že to tak dobre dopadlo. Možno keby mal viac inteligencie, tak mohli byť spokojní aj tí ostatní okolo neho.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109716x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie