Založ si blog

Videli ste niečo?

Či už chodíte každý deň, alebo len raz za týždeň, je to stále sa opakujúci kolotoč. Nechcete, ale aj tak musíte. Jesť sa predsa musí. A kto chce jesť, musí minimálne z času na čas nakupovať.

Konečne piatok, ešte spraviť nejaké nákupy potravín a víkend môže začať. Len keby podobne nerozmýšľali všetci. V obchode je zase plno, hlad je zlý spoločník.

Snaha skrátiť čas nakupovania vôbec nevyšla. Tovar v uličkách zase zmenil svoje miesto. Nájsť to, čo potrebujete je nemožné. Premiestnenie tovaru splnilo svoj účel. Aspoň prejdete všetky uličky hypermarketu a zistíte, že ste kúpili oveľa viac tovaru ako ste mali v pláne.

Konečne, ide sa do pokladne. Pri pohľade smerom k pokladniam vás oblial studený pot. Fungujú až dve a rady do nich sú nekonečné. Nemáte na výber, poslušne sa do jednej z nich zaradíte. O chvíľu sa objaví ďalšia pracovníčka, otvára tretiu pokladňu. Začína sa boj o najlepšiu pozíciu. Hurá, aj vám sa podarilo zaradiť do radu pri nej.

Pokladníčka ešte kamsi odbehla. Prvý v rade vykladá svoj tovar. Sláva, pokladňa už pracuje. Rada začína pomaličky miznúť. Tesne pred pokladňou sú uložené vedierka s rozličnými kvetmi. Pánko v rokoch pri manipulácii s tovarom zachytí jedno z vedierok a časť vody sa vyleje priamo na vykladací pás pokladne. Pánko zostane zaskočený, poobzerá sa dookola. Zdá sa, že nikto nič nevidel. Nie je čo riešiť.

Pred ním stoja starší manželia. Pani si odrazu všimne, že ich tovar pláva vo vode. Komunikuje s pokladníčkou, tá celkom nechápe. Kde sa vzala tá voda? A spolu s nimi sa čuduje aj inteligentný pánko, ktorý je strojcom celej situácie. V dosahu nie je žiadna handra, ktorá by pomohla. Zamestnankyňa opäť opustí svoje miesto v pokladni a nervózne zachraňuje premoknutý tovar. Manželia sa rozhorčujú a stojaci v rade tiež.

Len jeden zo zákazníkov je spokojný, že to tak dobre dopadlo. Možno keby mal viac inteligencie, tak mohli byť spokojní aj tí ostatní okolo neho.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89420x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie