Založ si blog

Mohlo to byť inak

Deti, tie máme všetci v obľube. Zdajú sa nám zlaté a milé, jednoducho sa nám páčia, ani sa nemusia o to pričiniť. Je to celkom prirodzené. Aj tí starší milujú detské duše, tie vždy rozžiaria ich oči. Situácia sa zmení, len čo opustíme detské nohavice a sme príslušníkmi mladej generácie. Tá  je tak trocha vždy tŕňom v oku tej staršej. Inak povedané,  generačné rozdiely.

Vždy, keď sa o týchto témach hovorí, hľadajú sa chyby u mladších. Starší ich predsa nerobia, alebo o nich nemožno hovoriť. Áno, samozrejme úcta voči starším musí byť zachovaná. Ale predsa…

Poludnie, autobus nebol celkom prázdny, ale ani preplnený. V prednej časti vo dvojke sedeli starší manželia a na samostatnom sedadle mladá slečna, ktorá poctivo lúskala písmenká v knihe. Spoj zastavil na ďalšej zastávke a vošla staršia pani. Mladica okamžite zatvorila knihu a vyskočila zo sedadla. Dáma v rokoch sa k nej otočila chrbtom a nič okolo si nevšímala. Slečna sa ju zozadu snažila osloviť a zvestovať jej, že má voľné miesto. Nepodarilo sa, pani zanovite odolávala jej ochote.

Prešli tri zastávky a nedobytná pani vystúpila. Dievčina pokrútila hlavou a sadla si na uvoľnené miesto. Postupne sa autobus naplnil ľuďmi a všetky miesta na sedenie boli obsadené. Pri nákupnom stredisku nastupovalo veľa ľudí a medzi nimi aj staručká pani, ktorá na prvý pohľad potrebovala sedieť. Jej telo si to celkom určite zaslúžilo. Vošla prednými dverami a skromne pozrela na čítajúcu slečnu. Jej pohľad prosil o miesto. Slečna však bola pohrúžená do otvorenej knihy a nič navôkol si nevšímala. Možno nevšímala, ani nie je správne slovo, skôr nechcela.Rozhodla sa tak po zlej skúsenosti so staršou generáciou, ktorú zažila pred chviľkou. Jej mladá duša bola akási zranená či urazená.

Opodiaľ stojaci pán utrúsil čosi na adresu mladej generácie, čo sa malo dotýkať spomínaného mladého dievčaťa. Na jeho stranu sa pridali viacerí cestujúci. Stará pani sa však ochoty nedočkala, musela si svoju cestu vystáť.

A ja som vedela, že sa tak trocha musím pridať na stranu slečny z tohto príbehu. Veď stačilo len tak málo. Možno poďakovanie alebo malý úsmev a všetko mohlo byť inak.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105246x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie