Založ si blog

Mohlo to byť inak

Deti, tie máme všetci v obľube. Zdajú sa nám zlaté a milé, jednoducho sa nám páčia, ani sa nemusia o to pričiniť. Je to celkom prirodzené. Aj tí starší milujú detské duše, tie vždy rozžiaria ich oči. Situácia sa zmení, len čo opustíme detské nohavice a sme príslušníkmi mladej generácie. Tá  je tak trocha vždy tŕňom v oku tej staršej. Inak povedané,  generačné rozdiely.

Vždy, keď sa o týchto témach hovorí, hľadajú sa chyby u mladších. Starší ich predsa nerobia, alebo o nich nemožno hovoriť. Áno, samozrejme úcta voči starším musí byť zachovaná. Ale predsa…

Poludnie, autobus nebol celkom prázdny, ale ani preplnený. V prednej časti vo dvojke sedeli starší manželia a na samostatnom sedadle mladá slečna, ktorá poctivo lúskala písmenká v knihe. Spoj zastavil na ďalšej zastávke a vošla staršia pani. Mladica okamžite zatvorila knihu a vyskočila zo sedadla. Dáma v rokoch sa k nej otočila chrbtom a nič okolo si nevšímala. Slečna sa ju zozadu snažila osloviť a zvestovať jej, že má voľné miesto. Nepodarilo sa, pani zanovite odolávala jej ochote.

Prešli tri zastávky a nedobytná pani vystúpila. Dievčina pokrútila hlavou a sadla si na uvoľnené miesto. Postupne sa autobus naplnil ľuďmi a všetky miesta na sedenie boli obsadené. Pri nákupnom stredisku nastupovalo veľa ľudí a medzi nimi aj staručká pani, ktorá na prvý pohľad potrebovala sedieť. Jej telo si to celkom určite zaslúžilo. Vošla prednými dverami a skromne pozrela na čítajúcu slečnu. Jej pohľad prosil o miesto. Slečna však bola pohrúžená do otvorenej knihy a nič navôkol si nevšímala. Možno nevšímala, ani nie je správne slovo, skôr nechcela.Rozhodla sa tak po zlej skúsenosti so staršou generáciou, ktorú zažila pred chviľkou. Jej mladá duša bola akási zranená či urazená.

Opodiaľ stojaci pán utrúsil čosi na adresu mladej generácie, čo sa malo dotýkať spomínaného mladého dievčaťa. Na jeho stranu sa pridali viacerí cestujúci. Stará pani sa však ochoty nedočkala, musela si svoju cestu vystáť.

A ja som vedela, že sa tak trocha musím pridať na stranu slečny z tohto príbehu. Veď stačilo len tak málo. Možno poďakovanie alebo malý úsmev a všetko mohlo byť inak.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 99970x
Priemerná čítanosť článkov: 901x

Autor blogu

Kategórie