Založ si blog

Mohlo to byť inak

Deti, tie máme všetci v obľube. Zdajú sa nám zlaté a milé, jednoducho sa nám páčia, ani sa nemusia o to pričiniť. Je to celkom prirodzené. Aj tí starší milujú detské duše, tie vždy rozžiaria ich oči. Situácia sa zmení, len čo opustíme detské nohavice a sme príslušníkmi mladej generácie. Tá  je tak trocha vždy tŕňom v oku tej staršej. Inak povedané,  generačné rozdiely.

Vždy, keď sa o týchto témach hovorí, hľadajú sa chyby u mladších. Starší ich predsa nerobia, alebo o nich nemožno hovoriť. Áno, samozrejme úcta voči starším musí byť zachovaná. Ale predsa…

Poludnie, autobus nebol celkom prázdny, ale ani preplnený. V prednej časti vo dvojke sedeli starší manželia a na samostatnom sedadle mladá slečna, ktorá poctivo lúskala písmenká v knihe. Spoj zastavil na ďalšej zastávke a vošla staršia pani. Mladica okamžite zatvorila knihu a vyskočila zo sedadla. Dáma v rokoch sa k nej otočila chrbtom a nič okolo si nevšímala. Slečna sa ju zozadu snažila osloviť a zvestovať jej, že má voľné miesto. Nepodarilo sa, pani zanovite odolávala jej ochote.

Prešli tri zastávky a nedobytná pani vystúpila. Dievčina pokrútila hlavou a sadla si na uvoľnené miesto. Postupne sa autobus naplnil ľuďmi a všetky miesta na sedenie boli obsadené. Pri nákupnom stredisku nastupovalo veľa ľudí a medzi nimi aj staručká pani, ktorá na prvý pohľad potrebovala sedieť. Jej telo si to celkom určite zaslúžilo. Vošla prednými dverami a skromne pozrela na čítajúcu slečnu. Jej pohľad prosil o miesto. Slečna však bola pohrúžená do otvorenej knihy a nič navôkol si nevšímala. Možno nevšímala, ani nie je správne slovo, skôr nechcela.Rozhodla sa tak po zlej skúsenosti so staršou generáciou, ktorú zažila pred chviľkou. Jej mladá duša bola akási zranená či urazená.

Opodiaľ stojaci pán utrúsil čosi na adresu mladej generácie, čo sa malo dotýkať spomínaného mladého dievčaťa. Na jeho stranu sa pridali viacerí cestujúci. Stará pani sa však ochoty nedočkala, musela si svoju cestu vystáť.

A ja som vedela, že sa tak trocha musím pridať na stranu slečny z tohto príbehu. Veď stačilo len tak málo. Možno poďakovanie alebo malý úsmev a všetko mohlo byť inak.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109725x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie