Založ si blog

Mohlo to byť inak

Deti, tie máme všetci v obľube. Zdajú sa nám zlaté a milé, jednoducho sa nám páčia, ani sa nemusia o to pričiniť. Je to celkom prirodzené. Aj tí starší milujú detské duše, tie vždy rozžiaria ich oči. Situácia sa zmení, len čo opustíme detské nohavice a sme príslušníkmi mladej generácie. Tá  je tak trocha vždy tŕňom v oku tej staršej. Inak povedané,  generačné rozdiely.

Vždy, keď sa o týchto témach hovorí, hľadajú sa chyby u mladších. Starší ich predsa nerobia, alebo o nich nemožno hovoriť. Áno, samozrejme úcta voči starším musí byť zachovaná. Ale predsa…

Poludnie, autobus nebol celkom prázdny, ale ani preplnený. V prednej časti vo dvojke sedeli starší manželia a na samostatnom sedadle mladá slečna, ktorá poctivo lúskala písmenká v knihe. Spoj zastavil na ďalšej zastávke a vošla staršia pani. Mladica okamžite zatvorila knihu a vyskočila zo sedadla. Dáma v rokoch sa k nej otočila chrbtom a nič okolo si nevšímala. Slečna sa ju zozadu snažila osloviť a zvestovať jej, že má voľné miesto. Nepodarilo sa, pani zanovite odolávala jej ochote.

Prešli tri zastávky a nedobytná pani vystúpila. Dievčina pokrútila hlavou a sadla si na uvoľnené miesto. Postupne sa autobus naplnil ľuďmi a všetky miesta na sedenie boli obsadené. Pri nákupnom stredisku nastupovalo veľa ľudí a medzi nimi aj staručká pani, ktorá na prvý pohľad potrebovala sedieť. Jej telo si to celkom určite zaslúžilo. Vošla prednými dverami a skromne pozrela na čítajúcu slečnu. Jej pohľad prosil o miesto. Slečna však bola pohrúžená do otvorenej knihy a nič navôkol si nevšímala. Možno nevšímala, ani nie je správne slovo, skôr nechcela.Rozhodla sa tak po zlej skúsenosti so staršou generáciou, ktorú zažila pred chviľkou. Jej mladá duša bola akási zranená či urazená.

Opodiaľ stojaci pán utrúsil čosi na adresu mladej generácie, čo sa malo dotýkať spomínaného mladého dievčaťa. Na jeho stranu sa pridali viacerí cestujúci. Stará pani sa však ochoty nedočkala, musela si svoju cestu vystáť.

A ja som vedela, že sa tak trocha musím pridať na stranu slečny z tohto príbehu. Veď stačilo len tak málo. Možno poďakovanie alebo malý úsmev a všetko mohlo byť inak.

 

 

 

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94763x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie