Založ si blog

Mohlo to byť inak

Deti, tie máme všetci v obľube. Zdajú sa nám zlaté a milé, jednoducho sa nám páčia, ani sa nemusia o to pričiniť. Je to celkom prirodzené. Aj tí starší milujú detské duše, tie vždy rozžiaria ich oči. Situácia sa zmení, len čo opustíme detské nohavice a sme príslušníkmi mladej generácie. Tá  je tak trocha vždy tŕňom v oku tej staršej. Inak povedané,  generačné rozdiely.

Vždy, keď sa o týchto témach hovorí, hľadajú sa chyby u mladších. Starší ich predsa nerobia, alebo o nich nemožno hovoriť. Áno, samozrejme úcta voči starším musí byť zachovaná. Ale predsa…

Poludnie, autobus nebol celkom prázdny, ale ani preplnený. V prednej časti vo dvojke sedeli starší manželia a na samostatnom sedadle mladá slečna, ktorá poctivo lúskala písmenká v knihe. Spoj zastavil na ďalšej zastávke a vošla staršia pani. Mladica okamžite zatvorila knihu a vyskočila zo sedadla. Dáma v rokoch sa k nej otočila chrbtom a nič okolo si nevšímala. Slečna sa ju zozadu snažila osloviť a zvestovať jej, že má voľné miesto. Nepodarilo sa, pani zanovite odolávala jej ochote.

Prešli tri zastávky a nedobytná pani vystúpila. Dievčina pokrútila hlavou a sadla si na uvoľnené miesto. Postupne sa autobus naplnil ľuďmi a všetky miesta na sedenie boli obsadené. Pri nákupnom stredisku nastupovalo veľa ľudí a medzi nimi aj staručká pani, ktorá na prvý pohľad potrebovala sedieť. Jej telo si to celkom určite zaslúžilo. Vošla prednými dverami a skromne pozrela na čítajúcu slečnu. Jej pohľad prosil o miesto. Slečna však bola pohrúžená do otvorenej knihy a nič navôkol si nevšímala. Možno nevšímala, ani nie je správne slovo, skôr nechcela.Rozhodla sa tak po zlej skúsenosti so staršou generáciou, ktorú zažila pred chviľkou. Jej mladá duša bola akási zranená či urazená.

Opodiaľ stojaci pán utrúsil čosi na adresu mladej generácie, čo sa malo dotýkať spomínaného mladého dievčaťa. Na jeho stranu sa pridali viacerí cestujúci. Stará pani sa však ochoty nedočkala, musela si svoju cestu vystáť.

A ja som vedela, že sa tak trocha musím pridať na stranu slečny z tohto príbehu. Veď stačilo len tak málo. Možno poďakovanie alebo malý úsmev a všetko mohlo byť inak.

 

 

 

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89433x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie