Založ si blog

Takých dobrákov už bolo

Skoro ráno si prišla pani jeseň na svoje. Ukázala rozličné hmlové kúzla a chlad zaliezal pod akékoľvek oblečenie. Ale vychádzajúce slnko si nedalo povedať, postupne sa predieralo cez obláčiky hmly a domáhalo sa pozornosti.

Lákavé počasie vyhnalo do terénu cyklistov, turistov i zarytých domasedov. Ani tí nedokázali odolať farebnej jesennej kráse vyšperkovanej teplými slnečnými lúčmi. Promenáda pri rieke prilákala rodiny s deťmi, mladých i starších. Prechádzali sa v skupinkách, vo dvojiciach, ale veľa bolo i osamelých. Sem tam sa objavil bicykel a našli sa aj korčule. Niekto zvolil beh, iní svižné tempo či prechádzkovú pohodu.

Nikto sa nemusel ponáhľať, zo všetkých sálala víkendová pohoda. Popri nohách sa mnohým motali štvornohí miláčikovia. Hravo behali po kôpkach jesenného lístia, ktoré vietor poodnášal zo stromov. Voda v rieke sa trblietala a jasná obloha ponúkala zaujímavé výhľady. Bola by škoda nezastaviť a nepokochať sa.

Tak stojíme na boku, obdivujeme krásy, ktoré len príroda dokáže ponúknuť. Sme zaujatí, okolie nevnímame. Odrazu pri nás zastane štvornohý priateľ, nedá sa použiť slovo miláčik. Bol trošku väčší, vysoký tak skoro do pása štandardne vysokého dospelého človeka. Z pootvorenej papule mu tiekli sliny, nemal náhubok a pohyboval sa celkom samostatne. Jeho blízka prítomnosť v nás vyvolávala poriadny rešpekt a možno aj obavy.

Obzeráme sa dookola a v diaľke zbadáme štíhlu ženu s úsmevom na perách. Netušíme komu patrí úsmev, či psovi alebo nám. Ale určite vieme, že nám nie je všetko jedno. No konečne, hompáľajúce vodidlo v ruke signalizuje príslušnosť k zvieraťu. Panička pokojne pokračuje v ceste a keď nás míňa, zahlási: “Je to dobráčisko.”

Zviera pozrie za pani domácou a pomalým krokom pokračuje v trase. Chuť pozorovať krásy okolo seba nás už opustila. Radšej sa vydáme na cestu opačným smerom a potichu každý pre seba premýšľame. “Dobráčisko”, možno áno, ale takých psích  dobráčiskov už tu bolo. Chcelo by to náhubok a vodidlo.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94741x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie