Založ si blog

Takých dobrákov už bolo

Skoro ráno si prišla pani jeseň na svoje. Ukázala rozličné hmlové kúzla a chlad zaliezal pod akékoľvek oblečenie. Ale vychádzajúce slnko si nedalo povedať, postupne sa predieralo cez obláčiky hmly a domáhalo sa pozornosti.

Lákavé počasie vyhnalo do terénu cyklistov, turistov i zarytých domasedov. Ani tí nedokázali odolať farebnej jesennej kráse vyšperkovanej teplými slnečnými lúčmi. Promenáda pri rieke prilákala rodiny s deťmi, mladých i starších. Prechádzali sa v skupinkách, vo dvojiciach, ale veľa bolo i osamelých. Sem tam sa objavil bicykel a našli sa aj korčule. Niekto zvolil beh, iní svižné tempo či prechádzkovú pohodu.

Nikto sa nemusel ponáhľať, zo všetkých sálala víkendová pohoda. Popri nohách sa mnohým motali štvornohí miláčikovia. Hravo behali po kôpkach jesenného lístia, ktoré vietor poodnášal zo stromov. Voda v rieke sa trblietala a jasná obloha ponúkala zaujímavé výhľady. Bola by škoda nezastaviť a nepokochať sa.

Tak stojíme na boku, obdivujeme krásy, ktoré len príroda dokáže ponúknuť. Sme zaujatí, okolie nevnímame. Odrazu pri nás zastane štvornohý priateľ, nedá sa použiť slovo miláčik. Bol trošku väčší, vysoký tak skoro do pása štandardne vysokého dospelého človeka. Z pootvorenej papule mu tiekli sliny, nemal náhubok a pohyboval sa celkom samostatne. Jeho blízka prítomnosť v nás vyvolávala poriadny rešpekt a možno aj obavy.

Obzeráme sa dookola a v diaľke zbadáme štíhlu ženu s úsmevom na perách. Netušíme komu patrí úsmev, či psovi alebo nám. Ale určite vieme, že nám nie je všetko jedno. No konečne, hompáľajúce vodidlo v ruke signalizuje príslušnosť k zvieraťu. Panička pokojne pokračuje v ceste a keď nás míňa, zahlási: “Je to dobráčisko.”

Zviera pozrie za pani domácou a pomalým krokom pokračuje v trase. Chuť pozorovať krásy okolo seba nás už opustila. Radšej sa vydáme na cestu opačným smerom a potichu každý pre seba premýšľame. “Dobráčisko”, možno áno, ale takých psích  dobráčiskov už tu bolo. Chcelo by to náhubok a vodidlo.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109720x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie