Založ si blog

Fľaša pomocníčka

Sídlisko, bytovka, množstvo ľudí na jednom mieste. Nižšie, vyššie, menšie, mohutnejšie. Pomaľované rozličnými farbami a motívmi. Ale každá z nich ukrýva rôzne ľudské osudy a príbehy.

Na okraji mesta pri ceste stála tiež jedna taká obyčajná a v nej na druhom poschodí bývala ona. Nebola už najmladšia, ale vyzerala celkom k svetu. Dávala svojmu okoliu vedieť, že je sebavedomá. Nosila sa ako páv, keď predvádza svoju pýchu. Napriek tomu žila bez mužskej spoločnosti. Jej dcéra už dosahovala na prah puberty a domácnosť dotváral štvornohý spoločník. Jej vzťahy s okolím boli veľmi strohé a obmedzovali sa len na pozdrav. Aj ten používala len vtedy, keď to bolo nevyhnutné. Stávalo sa to len pri stretnutí tvárou v tvár.

Na svojej povesti si poriadne zakladala, považovala sa za slušnú. Každé ráno nasadla v garáži do pripraveného auta a po ceste sa zbavila smetí. Pred prístreškom na kontajneri bol zaparkovaný jeden, ktorý slúžil na plastový odpad. Ostatné smetné nádoby boli uzamknuté a bolo treba použiť kľúče. A to bolo pre ňu priveľa práce. Ona situáciu vyriešila inak. Vzala si do ruky vrecko so smeťami a k tomu jednu veľkú plastovú fľašu. Pricupitala k žltému kontajneru na plastový odpad a tvárila sa, že sa práve zbavuje použitej fľaše od minerálky. A nenápadne spolu s ňou v kontajneri skončil aj ostatný domový odpad. Ani otvárať prístrešok nebolo treba.

Milá a slušná pani sa takýmto spôsobom zbavovala odpadu niekoľko rokov. Prístrešok na kontajnery sa naučila odomykať až vtedy, keď tam jedného dňa nenašla ten svoj žltý. Bol tam, ale zamknutý v stojisku spolu s ostatnými. Od toho dňa už fľašu v ruke nenosila. Jednoducho ju už nepotrebovala…

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109559x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie