Založ si blog

Fľaša pomocníčka

Sídlisko, bytovka, množstvo ľudí na jednom mieste. Nižšie, vyššie, menšie, mohutnejšie. Pomaľované rozličnými farbami a motívmi. Ale každá z nich ukrýva rôzne ľudské osudy a príbehy.

Na okraji mesta pri ceste stála tiež jedna taká obyčajná a v nej na druhom poschodí bývala ona. Nebola už najmladšia, ale vyzerala celkom k svetu. Dávala svojmu okoliu vedieť, že je sebavedomá. Nosila sa ako páv, keď predvádza svoju pýchu. Napriek tomu žila bez mužskej spoločnosti. Jej dcéra už dosahovala na prah puberty a domácnosť dotváral štvornohý spoločník. Jej vzťahy s okolím boli veľmi strohé a obmedzovali sa len na pozdrav. Aj ten používala len vtedy, keď to bolo nevyhnutné. Stávalo sa to len pri stretnutí tvárou v tvár.

Na svojej povesti si poriadne zakladala, považovala sa za slušnú. Každé ráno nasadla v garáži do pripraveného auta a po ceste sa zbavila smetí. Pred prístreškom na kontajneri bol zaparkovaný jeden, ktorý slúžil na plastový odpad. Ostatné smetné nádoby boli uzamknuté a bolo treba použiť kľúče. A to bolo pre ňu priveľa práce. Ona situáciu vyriešila inak. Vzala si do ruky vrecko so smeťami a k tomu jednu veľkú plastovú fľašu. Pricupitala k žltému kontajneru na plastový odpad a tvárila sa, že sa práve zbavuje použitej fľaše od minerálky. A nenápadne spolu s ňou v kontajneri skončil aj ostatný domový odpad. Ani otvárať prístrešok nebolo treba.

Milá a slušná pani sa takýmto spôsobom zbavovala odpadu niekoľko rokov. Prístrešok na kontajnery sa naučila odomykať až vtedy, keď tam jedného dňa nenašla ten svoj žltý. Bol tam, ale zamknutý v stojisku spolu s ostatnými. Od toho dňa už fľašu v ruke nenosila. Jednoducho ju už nepotrebovala…

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105868x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie