Založ si blog

Nedokázala to

Nečakala nikoho. Ani nemala koho, len si vyšla na prechádzku. Nechcela sa prepletať medzi náhliacimi sa ľuďmi. Chcela niečo pokojnejšie, kde na ňu nedolieha stres veľkomesta.
 
Z hlavnej cesty odbočila doprava a vydala sa chodníčkom vykladaným zámkovou dlažbou. Z jednej strany ho lemovala ticho tečúca rieka a z druhej sa vinul cyklistický chodník. Popri rieke svoju krásu predvádzali stromy. Ich jesenné farby ponúkali odtiene žltej i červenej. Našli sa aj také, ktoré už o všetku svoju pýchu prišli a boli odeté do zimného šatu. Obloha bola posiata malými mráčikmi, ktoré sa so slnkom hrali na schovávačku.
 
V blízkosti veľkého urasteného stromu bola dvojica lavičiek. Slnečné lúče príjemne hriali a nabádali k posedeniu. Nenechala sa ponúkať a posadila sa. Sedela a obdivovala pokojný tok rieky, ktorý prilákal aj mamu kačku s mladými. Mala ich sedem a starostlivo kontrolovala každý ich pohyb. Jednoducho mama, ako sa patrí.
 
Soňa si spomenula na tú svoju. Tiež bola dieťaťom, rovnako ako tieto káčatká. Kým žil ocko, bolo všetko v poriadku, mama ju opatrovala so všetkou láskou, akú jej bola schopná dať. Všetko sa zmenilo po jeho smrti. Opustil ich predčasne a mama sa s novou situáciou nevedela vyrovnať. Náhoda jej do cesty postavila muža, do ktorého sa zamilovala. Možno to ani nebola láska, ale skôr potreba mať niekoho po svojom boku.
 
Nasťahoval sa k nim a postupne začal ukazovať svoju pravú tvár. Pohárik bol jeho verným spoločníkom, bol agresívny a pracovné povinnosti sa mu nepáčili. Pre mamu to bola ťažká situácia, nechcela si priznať svoj omyl. Stále viac sa zamotávala do problémov a nevedela z nich nájsť východisko. Celá situácia sa prenášala aj na ňu. Často bola odmeňovaná údermi, ktoré lietali kamkoľvek po detskom tele.
 
Mama to dlho nevydržala, trápenie sa podpísalo na jej zdraví a o rok sa pobrala na večný odpočinok za ockom. Tam sa už mala dobre, stretla sa s mužom jej srdca, ktorý ju skutočne miloval. Soňa ešte nebola plnoletá a musela sa zmieriť s pobytom u starkej z maminej strany. Nebolo jej zle, ale po dosiahnutí plnoletosti sa osamostatnila. Život ju naučil vyhľadávať samotu a spoliehať sa len na seba.
 
Jej myšlienky prerušil malý jazvečík, ktorý sa tmolil pri lavičke. Ani si nevšimla jeho príchod. O chviľu prišiel mladý muž s vôdzkou v ruke. Bol to majiteľ veselého psíka, ktorému sa pri lavičke páčilo. Bol mladý a celkom sympatický. Zdvorilo ju pozdravil a snažil sa nadviazať reč.
 
Nepodarilo sa, nedokázala dôverovať mužom. Možno niekedy inokedy, ale ešte určite nie.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89425x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie