Založ si blog

Nedokázala to

Nečakala nikoho. Ani nemala koho, len si vyšla na prechádzku. Nechcela sa prepletať medzi náhliacimi sa ľuďmi. Chcela niečo pokojnejšie, kde na ňu nedolieha stres veľkomesta.
 
Z hlavnej cesty odbočila doprava a vydala sa chodníčkom vykladaným zámkovou dlažbou. Z jednej strany ho lemovala ticho tečúca rieka a z druhej sa vinul cyklistický chodník. Popri rieke svoju krásu predvádzali stromy. Ich jesenné farby ponúkali odtiene žltej i červenej. Našli sa aj také, ktoré už o všetku svoju pýchu prišli a boli odeté do zimného šatu. Obloha bola posiata malými mráčikmi, ktoré sa so slnkom hrali na schovávačku.
 
V blízkosti veľkého urasteného stromu bola dvojica lavičiek. Slnečné lúče príjemne hriali a nabádali k posedeniu. Nenechala sa ponúkať a posadila sa. Sedela a obdivovala pokojný tok rieky, ktorý prilákal aj mamu kačku s mladými. Mala ich sedem a starostlivo kontrolovala každý ich pohyb. Jednoducho mama, ako sa patrí.
 
Soňa si spomenula na tú svoju. Tiež bola dieťaťom, rovnako ako tieto káčatká. Kým žil ocko, bolo všetko v poriadku, mama ju opatrovala so všetkou láskou, akú jej bola schopná dať. Všetko sa zmenilo po jeho smrti. Opustil ich predčasne a mama sa s novou situáciou nevedela vyrovnať. Náhoda jej do cesty postavila muža, do ktorého sa zamilovala. Možno to ani nebola láska, ale skôr potreba mať niekoho po svojom boku.
 
Nasťahoval sa k nim a postupne začal ukazovať svoju pravú tvár. Pohárik bol jeho verným spoločníkom, bol agresívny a pracovné povinnosti sa mu nepáčili. Pre mamu to bola ťažká situácia, nechcela si priznať svoj omyl. Stále viac sa zamotávala do problémov a nevedela z nich nájsť východisko. Celá situácia sa prenášala aj na ňu. Často bola odmeňovaná údermi, ktoré lietali kamkoľvek po detskom tele.
 
Mama to dlho nevydržala, trápenie sa podpísalo na jej zdraví a o rok sa pobrala na večný odpočinok za ockom. Tam sa už mala dobre, stretla sa s mužom jej srdca, ktorý ju skutočne miloval. Soňa ešte nebola plnoletá a musela sa zmieriť s pobytom u starkej z maminej strany. Nebolo jej zle, ale po dosiahnutí plnoletosti sa osamostatnila. Život ju naučil vyhľadávať samotu a spoliehať sa len na seba.
 
Jej myšlienky prerušil malý jazvečík, ktorý sa tmolil pri lavičke. Ani si nevšimla jeho príchod. O chviľu prišiel mladý muž s vôdzkou v ruke. Bol to majiteľ veselého psíka, ktorému sa pri lavičke páčilo. Bol mladý a celkom sympatický. Zdvorilo ju pozdravil a snažil sa nadviazať reč.
 
Nepodarilo sa, nedokázala dôverovať mužom. Možno niekedy inokedy, ale ešte určite nie.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94752x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie