Založ si blog

Nedokázala to

Nečakala nikoho. Ani nemala koho, len si vyšla na prechádzku. Nechcela sa prepletať medzi náhliacimi sa ľuďmi. Chcela niečo pokojnejšie, kde na ňu nedolieha stres veľkomesta.
 
Z hlavnej cesty odbočila doprava a vydala sa chodníčkom vykladaným zámkovou dlažbou. Z jednej strany ho lemovala ticho tečúca rieka a z druhej sa vinul cyklistický chodník. Popri rieke svoju krásu predvádzali stromy. Ich jesenné farby ponúkali odtiene žltej i červenej. Našli sa aj také, ktoré už o všetku svoju pýchu prišli a boli odeté do zimného šatu. Obloha bola posiata malými mráčikmi, ktoré sa so slnkom hrali na schovávačku.
 
V blízkosti veľkého urasteného stromu bola dvojica lavičiek. Slnečné lúče príjemne hriali a nabádali k posedeniu. Nenechala sa ponúkať a posadila sa. Sedela a obdivovala pokojný tok rieky, ktorý prilákal aj mamu kačku s mladými. Mala ich sedem a starostlivo kontrolovala každý ich pohyb. Jednoducho mama, ako sa patrí.
 
Soňa si spomenula na tú svoju. Tiež bola dieťaťom, rovnako ako tieto káčatká. Kým žil ocko, bolo všetko v poriadku, mama ju opatrovala so všetkou láskou, akú jej bola schopná dať. Všetko sa zmenilo po jeho smrti. Opustil ich predčasne a mama sa s novou situáciou nevedela vyrovnať. Náhoda jej do cesty postavila muža, do ktorého sa zamilovala. Možno to ani nebola láska, ale skôr potreba mať niekoho po svojom boku.
 
Nasťahoval sa k nim a postupne začal ukazovať svoju pravú tvár. Pohárik bol jeho verným spoločníkom, bol agresívny a pracovné povinnosti sa mu nepáčili. Pre mamu to bola ťažká situácia, nechcela si priznať svoj omyl. Stále viac sa zamotávala do problémov a nevedela z nich nájsť východisko. Celá situácia sa prenášala aj na ňu. Často bola odmeňovaná údermi, ktoré lietali kamkoľvek po detskom tele.
 
Mama to dlho nevydržala, trápenie sa podpísalo na jej zdraví a o rok sa pobrala na večný odpočinok za ockom. Tam sa už mala dobre, stretla sa s mužom jej srdca, ktorý ju skutočne miloval. Soňa ešte nebola plnoletá a musela sa zmieriť s pobytom u starkej z maminej strany. Nebolo jej zle, ale po dosiahnutí plnoletosti sa osamostatnila. Život ju naučil vyhľadávať samotu a spoliehať sa len na seba.
 
Jej myšlienky prerušil malý jazvečík, ktorý sa tmolil pri lavičke. Ani si nevšimla jeho príchod. O chviľu prišiel mladý muž s vôdzkou v ruke. Bol to majiteľ veselého psíka, ktorému sa pri lavičke páčilo. Bol mladý a celkom sympatický. Zdvorilo ju pozdravil a snažil sa nadviazať reč.
 
Nepodarilo sa, nedokázala dôverovať mužom. Možno niekedy inokedy, ale ešte určite nie.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 99960x
Priemerná čítanosť článkov: 901x

Autor blogu

Kategórie