Založ si blog

Zábavná reklamácia

Reklamácia tovaru je právom na strane zákazníka. Zákazníci majú na obchodníkov často pri ich vybavovaní ťažké srdce. Ale je to vzájomné, aj obchodníci si so zákazníkmi užijú svoje. Predavačky stojace za pultom by o tom vedeli hovoriť.

Jedného dňa som sa ocitla pri pulte, kde sa vybavujú aj spomínané reklamácie tovaru. Nechcela som nič reklamovať, ale pokladníčka ma poslala práve na toto miesto. Tam ma vraj vybavia. Pri pulte v rohu predajne bola rada a mizla veľmi pomaly. Postaršia pracovníčka pôsobila kultivovaným dojmom, bolo jasné, že patrí k tým skúsenejším.

Predo mnou stála pani v rokoch. V ruke držala plátenú tašku a netrpezlivo prestupovala z nohy na nohu. Konečne sa rada posunula a dostala  sa na prvé miesto. Hneď na úvod rozhovoru sa nechala počuť, že potrebuje vybaviť reklamáciu. Predavačka v bielej blúzke ju uistila, že je na správnom mieste a chcela vedieť, čo bude reklamovať. Milá dáma sa v tom momente zohla, siahla do plátenej tašky a položila na pult mazanec. Ak náhodou neviete o čo ide, tak je to kysnutý koláč, ktorý sa zvyčajne pečie na Veľkú noc a má tvar bochníka.

Guľatý bochník už nebol celý, chýbal z neho veľký krajec. Pani sa dožadovala, že ho chce vrátiť. Predavačka starostlivo vysvetľovala, že je to pekárenský výrobok a navyše z neho už kus chýba. “Ale je nechutný,nechutí mi,” nedala sa odradiť zákazníčka. “Tak ste ho nemali jesť,” bráni sa predavačka. “Ale to by som nevedela, že je nechutný a nemohla by som ho reklamovať.”

Táto veta bola poslednou kvapkou k úspešnej reklamácii. Pracovníčka sa jemne pousmiala a neoblomnej zákazníčke vrátila peniaze. Keď som pristúpila k pultu ja, naše pohľady a stretli a som si istá, že ja i predavačka sme si mysleli to isté. Možno by to aj povedala, ale nemohla…

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89421x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie