Založ si blog

Zábavná reklamácia

Reklamácia tovaru je právom na strane zákazníka. Zákazníci majú na obchodníkov často pri ich vybavovaní ťažké srdce. Ale je to vzájomné, aj obchodníci si so zákazníkmi užijú svoje. Predavačky stojace za pultom by o tom vedeli hovoriť.

Jedného dňa som sa ocitla pri pulte, kde sa vybavujú aj spomínané reklamácie tovaru. Nechcela som nič reklamovať, ale pokladníčka ma poslala práve na toto miesto. Tam ma vraj vybavia. Pri pulte v rohu predajne bola rada a mizla veľmi pomaly. Postaršia pracovníčka pôsobila kultivovaným dojmom, bolo jasné, že patrí k tým skúsenejším.

Predo mnou stála pani v rokoch. V ruke držala plátenú tašku a netrpezlivo prestupovala z nohy na nohu. Konečne sa rada posunula a dostala  sa na prvé miesto. Hneď na úvod rozhovoru sa nechala počuť, že potrebuje vybaviť reklamáciu. Predavačka v bielej blúzke ju uistila, že je na správnom mieste a chcela vedieť, čo bude reklamovať. Milá dáma sa v tom momente zohla, siahla do plátenej tašky a položila na pult mazanec. Ak náhodou neviete o čo ide, tak je to kysnutý koláč, ktorý sa zvyčajne pečie na Veľkú noc a má tvar bochníka.

Guľatý bochník už nebol celý, chýbal z neho veľký krajec. Pani sa dožadovala, že ho chce vrátiť. Predavačka starostlivo vysvetľovala, že je to pekárenský výrobok a navyše z neho už kus chýba. “Ale je nechutný,nechutí mi,” nedala sa odradiť zákazníčka. “Tak ste ho nemali jesť,” bráni sa predavačka. “Ale to by som nevedela, že je nechutný a nemohla by som ho reklamovať.”

Táto veta bola poslednou kvapkou k úspešnej reklamácii. Pracovníčka sa jemne pousmiala a neoblomnej zákazníčke vrátila peniaze. Keď som pristúpila k pultu ja, naše pohľady a stretli a som si istá, že ja i predavačka sme si mysleli to isté. Možno by to aj povedala, ale nemohla…

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

euro, peniaze, EU, európska únia, €, mena, ECB, Európska centrálna banka, holuby,

Pomoc zadlženým krajinám eurozóny funguje už sedem rokov

20.07.2017 16:00

Už sedem rokov funguje tzv. európsky mechanizmus pre stabilitu, nazývaný euroval. Pomáha krajinám platiacim eurom, ktoré sa ocitnú v problémoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105231x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie