Založ si blog

Zábavná reklamácia

Reklamácia tovaru je právom na strane zákazníka. Zákazníci majú na obchodníkov často pri ich vybavovaní ťažké srdce. Ale je to vzájomné, aj obchodníci si so zákazníkmi užijú svoje. Predavačky stojace za pultom by o tom vedeli hovoriť.

Jedného dňa som sa ocitla pri pulte, kde sa vybavujú aj spomínané reklamácie tovaru. Nechcela som nič reklamovať, ale pokladníčka ma poslala práve na toto miesto. Tam ma vraj vybavia. Pri pulte v rohu predajne bola rada a mizla veľmi pomaly. Postaršia pracovníčka pôsobila kultivovaným dojmom, bolo jasné, že patrí k tým skúsenejším.

Predo mnou stála pani v rokoch. V ruke držala plátenú tašku a netrpezlivo prestupovala z nohy na nohu. Konečne sa rada posunula a dostala  sa na prvé miesto. Hneď na úvod rozhovoru sa nechala počuť, že potrebuje vybaviť reklamáciu. Predavačka v bielej blúzke ju uistila, že je na správnom mieste a chcela vedieť, čo bude reklamovať. Milá dáma sa v tom momente zohla, siahla do plátenej tašky a položila na pult mazanec. Ak náhodou neviete o čo ide, tak je to kysnutý koláč, ktorý sa zvyčajne pečie na Veľkú noc a má tvar bochníka.

Guľatý bochník už nebol celý, chýbal z neho veľký krajec. Pani sa dožadovala, že ho chce vrátiť. Predavačka starostlivo vysvetľovala, že je to pekárenský výrobok a navyše z neho už kus chýba. “Ale je nechutný,nechutí mi,” nedala sa odradiť zákazníčka. “Tak ste ho nemali jesť,” bráni sa predavačka. “Ale to by som nevedela, že je nechutný a nemohla by som ho reklamovať.”

Táto veta bola poslednou kvapkou k úspešnej reklamácii. Pracovníčka sa jemne pousmiala a neoblomnej zákazníčke vrátila peniaze. Keď som pristúpila k pultu ja, naše pohľady a stretli a som si istá, že ja i predavačka sme si mysleli to isté. Možno by to aj povedala, ale nemohla…

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94742x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie