Založ si blog

Zábavná reklamácia

Reklamácia tovaru je právom na strane zákazníka. Zákazníci majú na obchodníkov často pri ich vybavovaní ťažké srdce. Ale je to vzájomné, aj obchodníci si so zákazníkmi užijú svoje. Predavačky stojace za pultom by o tom vedeli hovoriť.

Jedného dňa som sa ocitla pri pulte, kde sa vybavujú aj spomínané reklamácie tovaru. Nechcela som nič reklamovať, ale pokladníčka ma poslala práve na toto miesto. Tam ma vraj vybavia. Pri pulte v rohu predajne bola rada a mizla veľmi pomaly. Postaršia pracovníčka pôsobila kultivovaným dojmom, bolo jasné, že patrí k tým skúsenejším.

Predo mnou stála pani v rokoch. V ruke držala plátenú tašku a netrpezlivo prestupovala z nohy na nohu. Konečne sa rada posunula a dostala  sa na prvé miesto. Hneď na úvod rozhovoru sa nechala počuť, že potrebuje vybaviť reklamáciu. Predavačka v bielej blúzke ju uistila, že je na správnom mieste a chcela vedieť, čo bude reklamovať. Milá dáma sa v tom momente zohla, siahla do plátenej tašky a položila na pult mazanec. Ak náhodou neviete o čo ide, tak je to kysnutý koláč, ktorý sa zvyčajne pečie na Veľkú noc a má tvar bochníka.

Guľatý bochník už nebol celý, chýbal z neho veľký krajec. Pani sa dožadovala, že ho chce vrátiť. Predavačka starostlivo vysvetľovala, že je to pekárenský výrobok a navyše z neho už kus chýba. “Ale je nechutný,nechutí mi,” nedala sa odradiť zákazníčka. “Tak ste ho nemali jesť,” bráni sa predavačka. “Ale to by som nevedela, že je nechutný a nemohla by som ho reklamovať.”

Táto veta bola poslednou kvapkou k úspešnej reklamácii. Pracovníčka sa jemne pousmiala a neoblomnej zákazníčke vrátila peniaze. Keď som pristúpila k pultu ja, naše pohľady a stretli a som si istá, že ja i predavačka sme si mysleli to isté. Možno by to aj povedala, ale nemohla…

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109710x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie