Založ si blog

Jej najmilší

Celkom milá pani. K najmladším nepatrí, má už čosi za sebou. Vo vlasoch sa jej trbliecu šediny a v tvári sa odrážajú skúsenosti. Jej domovom je malá obec učupená pod horami.

Krásny kraj, príroda sa s ním dokonale pohrala, aby ulahodila ľudskému oku. Obdivovať je ľahko, žiť ťažšie. Keď príde zimný čas a nastane snehová chumelica, aj obyčajné veci sú ťažko dosiahnuteľné. V týchto situáciách je vzdelanie nanič, pomôžu len pracovité ruky. Tie boli v tomto kraji vždy potrebné a platí to dodnes.

Mária sa tu narodila a nikdy svoj rodný kraj neopustila. Bolo ich päť súrodencov, zostali tu dvaja, ona a starší brat. Ostatní sa rozpŕchli do sveta. Aj ona skúsila mestský život, ale nelákal ju. Príležitostí na uplatnenie by v ňom našla dosť, aj ponuky mestských mládencov sa našli.

Ale srdce ju volalo domov. Rodičovská chyža jej bola bližšia ako panelové domy na sídliskách. Chýbali jej hory, ich vôňa, poriadne tuhá zima a ďalšie drobnosti z detstva. Vrátila sa ako vyštudovaná učiteľka a svoje miesto našla u nich v základnej škole. Trocha sa toho bála, ako čerstvá absolventka nemala veľa skúseností a v ich kraji ju všetci poznali. Nevedela, ako jej to pôjde, či s ňou budú spokojní.

Prvý rok sa jej ušli najmenší, prváčikovia. Boli ustráchaní len o trochu viac ako ona. Spoločne sa dopĺňali, ona učila ich a oni ju. Postupne ich spoznávala a zisťovala, ako ku komu pristupovať. Získavala cenné skúsenosti, ktoré sa jej zišli v ďalších rokoch.

Bolo to už poriadne dávno. Od tých čias jej rukami prešlo už veľa prváčikov. Všetkých má rada, ale k tým prvým má zvláštny vzťah. A zostane to tak navždy, boli jej prví…

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109566x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie