Založ si blog

Ranné rozptýlenie

Studené mrazivé ráno. Jasnú oblohu ešte zdobí mesiac, mrazík ukazuje svoje umelecké vlohy. Ani vietor nezaostáva, pofukuje, aby ukázal svoju silu. Kto nemusí, ten ani pätu nevytiahne. Ale pracovný deň sa veľmi nepýta. Keď musíš, nie je čo riešiť.

Pred železničnou stanicou už vládne čulý ruch. Autobusová zastávka je plná ľudí. Poriadne zababušení postávajú a pozerajú okolo seba. Oči spolovice zalepené, ako dobre by bolo v teplej posteli pod perinou. Ani tým autobusom sa akosi nechce, jeden už dávno odišiel a druhý nie a nie prísť. Jedinou spoločníčkou je poriadna zima.

Aspoň v malom obchodíku na námestí sa niečo deje. Nízka moletná predavačka stojí vo dverách a pofajčieva cigaretu. Chutí jej, len tá zima. O chvíľu pri obchode zastane pomaľovaná dodávka. Na prvý pohľad je jasné, čo doviezli, čerstvé pečivo. Kto by si ráno nedal taký čerstvo upečený chrumkavý rohlík, ktorého vôňa pošteklí nos? Snáď všetci, ale celkom určite každý hladoš, ktorý musel utekať z domu bez raňajok.

Dáma vo dverách dofajčila a fufňavým hlasom naviguje šoféra. “Dobre, môžeš vykladať,” nechá sa počuť. Vodič vyskočí z kabíny a otvorí zadný priestor dodávky. Na poriadne špinavý chodník pred stanicou sa vysype celkom slušná dávka rohlíkov. Poriadne šťavnato zahreší a telom bráni ďalšej pohrome. Podarilo, sa, tie zvyšné zostali v aute. A tým na chodníku nič nie je, stačí sa zopárkrát zohnúť a je to.

Ešte podpísať dodacie listy a dnešný rozvoz pokračuje. Spokojná predavačka zoberie prepravku s pečivom a nasype ho do hygienického boxu, kde si zákazníci budú naberať mikroténovými sáčkami.

Hygiena predsa musí byť! Alebo vám zašla chuť?

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94745x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie