Založ si blog

Ranné rozptýlenie

Studené mrazivé ráno. Jasnú oblohu ešte zdobí mesiac, mrazík ukazuje svoje umelecké vlohy. Ani vietor nezaostáva, pofukuje, aby ukázal svoju silu. Kto nemusí, ten ani pätu nevytiahne. Ale pracovný deň sa veľmi nepýta. Keď musíš, nie je čo riešiť.

Pred železničnou stanicou už vládne čulý ruch. Autobusová zastávka je plná ľudí. Poriadne zababušení postávajú a pozerajú okolo seba. Oči spolovice zalepené, ako dobre by bolo v teplej posteli pod perinou. Ani tým autobusom sa akosi nechce, jeden už dávno odišiel a druhý nie a nie prísť. Jedinou spoločníčkou je poriadna zima.

Aspoň v malom obchodíku na námestí sa niečo deje. Nízka moletná predavačka stojí vo dverách a pofajčieva cigaretu. Chutí jej, len tá zima. O chvíľu pri obchode zastane pomaľovaná dodávka. Na prvý pohľad je jasné, čo doviezli, čerstvé pečivo. Kto by si ráno nedal taký čerstvo upečený chrumkavý rohlík, ktorého vôňa pošteklí nos? Snáď všetci, ale celkom určite každý hladoš, ktorý musel utekať z domu bez raňajok.

Dáma vo dverách dofajčila a fufňavým hlasom naviguje šoféra. “Dobre, môžeš vykladať,” nechá sa počuť. Vodič vyskočí z kabíny a otvorí zadný priestor dodávky. Na poriadne špinavý chodník pred stanicou sa vysype celkom slušná dávka rohlíkov. Poriadne šťavnato zahreší a telom bráni ďalšej pohrome. Podarilo, sa, tie zvyšné zostali v aute. A tým na chodníku nič nie je, stačí sa zopárkrát zohnúť a je to.

Ešte podpísať dodacie listy a dnešný rozvoz pokračuje. Spokojná predavačka zoberie prepravku s pečivom a nasype ho do hygienického boxu, kde si zákazníci budú naberať mikroténovými sáčkami.

Hygiena predsa musí byť! Alebo vám zašla chuť?

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89427x
Priemerná čítanosť článkov: 852x

Autor blogu

Kategórie