Založ si blog

Ranné rozptýlenie

Studené mrazivé ráno. Jasnú oblohu ešte zdobí mesiac, mrazík ukazuje svoje umelecké vlohy. Ani vietor nezaostáva, pofukuje, aby ukázal svoju silu. Kto nemusí, ten ani pätu nevytiahne. Ale pracovný deň sa veľmi nepýta. Keď musíš, nie je čo riešiť.

Pred železničnou stanicou už vládne čulý ruch. Autobusová zastávka je plná ľudí. Poriadne zababušení postávajú a pozerajú okolo seba. Oči spolovice zalepené, ako dobre by bolo v teplej posteli pod perinou. Ani tým autobusom sa akosi nechce, jeden už dávno odišiel a druhý nie a nie prísť. Jedinou spoločníčkou je poriadna zima.

Aspoň v malom obchodíku na námestí sa niečo deje. Nízka moletná predavačka stojí vo dverách a pofajčieva cigaretu. Chutí jej, len tá zima. O chvíľu pri obchode zastane pomaľovaná dodávka. Na prvý pohľad je jasné, čo doviezli, čerstvé pečivo. Kto by si ráno nedal taký čerstvo upečený chrumkavý rohlík, ktorého vôňa pošteklí nos? Snáď všetci, ale celkom určite každý hladoš, ktorý musel utekať z domu bez raňajok.

Dáma vo dverách dofajčila a fufňavým hlasom naviguje šoféra. “Dobre, môžeš vykladať,” nechá sa počuť. Vodič vyskočí z kabíny a otvorí zadný priestor dodávky. Na poriadne špinavý chodník pred stanicou sa vysype celkom slušná dávka rohlíkov. Poriadne šťavnato zahreší a telom bráni ďalšej pohrome. Podarilo, sa, tie zvyšné zostali v aute. A tým na chodníku nič nie je, stačí sa zopárkrát zohnúť a je to.

Ešte podpísať dodacie listy a dnešný rozvoz pokračuje. Spokojná predavačka zoberie prepravku s pečivom a nasype ho do hygienického boxu, kde si zákazníci budú naberať mikroténovými sáčkami.

Hygiena predsa musí byť! Alebo vám zašla chuť?

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

havaria, voderady, D1, dialnica, nehoda, kamion

Na D1 pri Bratislave sa stala hromadná nehoda, diaľnica je v oboch smeroch obmedzená

20.07.2017 16:24

Na diaľnici D1 smerom do Bratislavy sa stala hromadná dopravná nehoda. Zrazili sa dva Kamióny a dva osobné autá.

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105254x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie