Založ si blog

Adrenalín na ráno

Bola študentkou gymnázia. Chodila do jazykovej triedy, ich špecializáciou bol nemecký jazyk. Darilo sa jej dobre, práve začala druhý ročník.

 

Teplé septembrové dni lákali skôr k vode, ako do školských lavíc. Počasie si nechcelo dať povedať, ale kalendár nepustil. Je september, začal sa školský rok. Poriadok musí byť. Ako by to vyzeralo, keby sme si povinnosti organizovali podľa kalendára? To by sa školáci veľa nenaučili.

 

Len čo sa zobudila, pozrela z okna a znova si ľahla na posteľ. Nie, v takomto počasí chodiť do školy je asi za trest. Už si predstavuje, čo by sa dnes všetko dalo podniknúť. Určite by skončili s priateľkami niekde pri jazerách. Namiesto toho sa musí trepať do školy a variť sa v rozhorúčenej triede. Otvorí skriňu a chvíľu sa v nej prehrabuje. Vyberie také poriadne krátke šortky a hodí ich na posteľ. Do izby vojde mama. Pohľad jej padne na pripravené šortky.

„V tomto chceš ísť do školy?“

„Jasné, veď je horúco už teraz.“

„No neviem, ale tieto sa mi zdajú trošku moc mini. Máš tam aj decentnejšie kúsky.“

Tak teraz už má celkom po nálade. Radšej nepovie nič, aj tak by to nemalo význam. Mama svoj názor nezmení a ona už vôbec nie. Oblečie si tie, ktoré si vybrala.

 

Radšej sa rýchlo stratí v kúpeľni. Pripraví si príjemnú vlažnú vodu a oddáva sa osvieženiu. Mokré vlasy si vyšúcha uterákom a zvyšok nechá voľne vyschnúť. Cez seba si prehodí ľahučké tielko a vylezie do kuchyne. Podíde ku stolu.

„Tá vianočka je pre mňa?“

„Áno, je domáca a džem je z babičkiných zásob.“

Mama má pocit, že nič lepšie pre dcéru pripraviť nemohla. Ale zase sa netrafila do jej vkusu.

„Daj to Peťovi, ja potrebujem niečo diétne.“

„Prečo stále vymýšľaš a môžeš mi vysvetliť, kde máš oblečenie?“

Klaudia sa provokačne prehne v páse, aby matka videla, že jediným kúskom oblečenia je ľahké tielko.

„Mami, už som ti vysvetľovala, že sacharidy už sú za zenitom. Teraz letia koláčiky bez múky. Daj si konečne povedať. Keď sa nimi budeš napchávať, tak budeš mať zadok ako tá naša suseda od vedľa. Zdá sa mi, že vždy keď ju vidím, je zase o poriadny kus širšia. A oblečená predsa som, mám na sebe tielko.“

„Ale chýba ti spodok. Veď je doma Peťo.“

„To je problém? Veď je to môj brat a ženských zadkov už určite videl viac ako dosť. Pochybujem, že by ho lákal práve ten môj.“

 

Mamu už prešla chuť čosi hovoriť. Je to akoby hrach na stenu hádzala. Sadne si na prútenú stoličku na balkóne a vychutnáva si rannú kávu. Po chvíľke príde Klaudia s müsli tyčinkou v ruke.

„Toto ti bude stačiť na raňajky?“

„Áno, je to chutné a výživné.“

„Ja by som asi zomrela hladom po takej porcii,“ nedá sa mama.

„Mami nechajme to tak, bude lepšie, keď sa každá budeme stravovať po svojom. Možno mi ešte raz dáš za pravdu.“

 

Mária vstane, usmeje sa a odnesie šálku od kávy do kuchyne. Najvyšší čas vychystať sa do práce. Zmizne v spálni a oblieka sa. Po chvíli sa pri nej objaví Klaudia v kratučkých šortkách. Zavesí sa jej okolo pliec a bez slov ju pobozká. V tom momente sú asi všetky slová zbytočné. Majú za sebou také klasické adrenalínové ráno.

 

 

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89379x
Priemerná čítanosť článkov: 851x

Autor blogu

Kategórie