Založ si blog

Adrenalín na ráno

Bola študentkou gymnázia. Chodila do jazykovej triedy, ich špecializáciou bol nemecký jazyk. Darilo sa jej dobre, práve začala druhý ročník.

 

Teplé septembrové dni lákali skôr k vode, ako do školských lavíc. Počasie si nechcelo dať povedať, ale kalendár nepustil. Je september, začal sa školský rok. Poriadok musí byť. Ako by to vyzeralo, keby sme si povinnosti organizovali podľa kalendára? To by sa školáci veľa nenaučili.

 

Len čo sa zobudila, pozrela z okna a znova si ľahla na posteľ. Nie, v takomto počasí chodiť do školy je asi za trest. Už si predstavuje, čo by sa dnes všetko dalo podniknúť. Určite by skončili s priateľkami niekde pri jazerách. Namiesto toho sa musí trepať do školy a variť sa v rozhorúčenej triede. Otvorí skriňu a chvíľu sa v nej prehrabuje. Vyberie také poriadne krátke šortky a hodí ich na posteľ. Do izby vojde mama. Pohľad jej padne na pripravené šortky.

„V tomto chceš ísť do školy?“

„Jasné, veď je horúco už teraz.“

„No neviem, ale tieto sa mi zdajú trošku moc mini. Máš tam aj decentnejšie kúsky.“

Tak teraz už má celkom po nálade. Radšej nepovie nič, aj tak by to nemalo význam. Mama svoj názor nezmení a ona už vôbec nie. Oblečie si tie, ktoré si vybrala.

 

Radšej sa rýchlo stratí v kúpeľni. Pripraví si príjemnú vlažnú vodu a oddáva sa osvieženiu. Mokré vlasy si vyšúcha uterákom a zvyšok nechá voľne vyschnúť. Cez seba si prehodí ľahučké tielko a vylezie do kuchyne. Podíde ku stolu.

„Tá vianočka je pre mňa?“

„Áno, je domáca a džem je z babičkiných zásob.“

Mama má pocit, že nič lepšie pre dcéru pripraviť nemohla. Ale zase sa netrafila do jej vkusu.

„Daj to Peťovi, ja potrebujem niečo diétne.“

„Prečo stále vymýšľaš a môžeš mi vysvetliť, kde máš oblečenie?“

Klaudia sa provokačne prehne v páse, aby matka videla, že jediným kúskom oblečenia je ľahké tielko.

„Mami, už som ti vysvetľovala, že sacharidy už sú za zenitom. Teraz letia koláčiky bez múky. Daj si konečne povedať. Keď sa nimi budeš napchávať, tak budeš mať zadok ako tá naša suseda od vedľa. Zdá sa mi, že vždy keď ju vidím, je zase o poriadny kus širšia. A oblečená predsa som, mám na sebe tielko.“

„Ale chýba ti spodok. Veď je doma Peťo.“

„To je problém? Veď je to môj brat a ženských zadkov už určite videl viac ako dosť. Pochybujem, že by ho lákal práve ten môj.“

 

Mamu už prešla chuť čosi hovoriť. Je to akoby hrach na stenu hádzala. Sadne si na prútenú stoličku na balkóne a vychutnáva si rannú kávu. Po chvíľke príde Klaudia s müsli tyčinkou v ruke.

„Toto ti bude stačiť na raňajky?“

„Áno, je to chutné a výživné.“

„Ja by som asi zomrela hladom po takej porcii,“ nedá sa mama.

„Mami nechajme to tak, bude lepšie, keď sa každá budeme stravovať po svojom. Možno mi ešte raz dáš za pravdu.“

 

Mária vstane, usmeje sa a odnesie šálku od kávy do kuchyne. Najvyšší čas vychystať sa do práce. Zmizne v spálni a oblieka sa. Po chvíli sa pri nej objaví Klaudia v kratučkých šortkách. Zavesí sa jej okolo pliec a bez slov ju pobozká. V tom momente sú asi všetky slová zbytočné. Majú za sebou také klasické adrenalínové ráno.

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109550x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie