Založ si blog

Večer

Jedným rýchlym pohľadom skontrolovala kuchyňu, môže byť. Všetko nevyhnutné je nachystané, ešte vypratá bielizeň sa dožaduje jej pozornosti. Vlezie do kúpeľne, pootvorí dvierka práčky a šikovnými pohybmi vyberá jej obsah, každý kúsok natrasie, vyrovná. Ponožky, tielka, spodná bielizeň, tričká, uteráky, všetko skončilo na jednej veľkej kôpke, ale toho je. Práčka sa u nich odpočinku veľmi nedočká.

Postaví sa k vysokému sušiaku, postupne jeden kúsok za druhým zavesí, pripevní štipce a premýšľa. Hlavou sa jej preháňajú všetky možné povinnosti, ktoré ju čakajú ďalší deň. Zohne sa, z podlahy vezme prázdny kôš na bielizeň, ústa sa jej otvárajú únavou. Pozrie na hodiny pripevnené na stene, čas pokročil, mala by si ľahnúť. Nie, ešte nemôže, v rohu kuchyne narástla poriadna pyramída na žehlenie.

Rýchlo rozloží dosku na žehlenie, prehodí cez ňu mäkkú deku a pustí sa do toho. Začne pánskymi košeľami, načiahne sa k rádiu, potichu naladí obľúbenú stanicu. Ozývajú sa príjemné jemné tóny, páčia sa jej, ale nepasujú k hlbokej nočnej hodine, uspávajú ju. Preladí, rytmickejšia hudba sa jej zdá vhodnejšia, ešte aspoň zopár kúskov.

Košele zavesí do širokej dvojkrídlovej skrine, poskladané kúsky poukladá do poličiek. Veľa toho nespravila, ale aspoň čosi sa jej podarilo. Prejde k oknu, nadvihne žalúziu a pozerá do tmavej ulice, v dome oproti sa ešte svieti v niekoľkých oknách. Chvíľku sa kochá týmto pohľadom, obdivuje pokojnú nočnú atmosféru, cesta je prázdna, len sem-tam sa mihne nejaké auto. Po chodníku pri dome prechádza starší pán so štvornohým miláčikom, ktorý veselo behá po tráve a vrtí krátkym chvostíkom.

Zhasne svetlo, potichu otvorí dvere do izby, nechce rušiť, len skontroluje svojho anjelika. Katka je otočená na pravú stranu, tváričku má zaborenú do mäkkého vankúšika, pokojne spí. Podíde k nej, chvíľu ju obdivuje, napraví jej perinu, ktorá skĺzla dole a s úsmevom na perách privrie dvere izby. Na ráno nachystala svojej malej parádnici šaty, zajtra majú v škole besiedku, chce sa páčiť.

Aj u Jakuba v izbe už zavládol pokoj, obrazovka počítača konečne stmavla, len trošku pootvorila dvere, aby dovidela dovnútra. V nočnom pokoji si uvedomí, že ani nezbadala, kedy jej syn vyrástol a dostal sa na prah puberty. Občas spolu zvádzajú boje, ale má ho stále rovnako rada.

Spokojná sa vráti do kuchyne, zrak jej padne na knihu položenú na poličke, dostala ju na narodeniny, ešte z nej veľa neprečítala, baviť ju baví, len keby toho času bolo viac. Možno, keď deti ešte podrastú, potom sa všetko zmení, nie, neponáhľa sa, to určite nie, chce si ich vychutnať. Rýchlo zamieri do kúpeľne, dá si rýchlu sprchu, vojde do spálne a šuchne sa do postele. Jeden pohľad venuje odfukujúcemu manželovi a otočí sa na pravý bok.

Privrie oči, cíti únavu, už zo seba viac nedostane, možno zase zajtra.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105875x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie