Založ si blog

Večer

Jedným rýchlym pohľadom skontrolovala kuchyňu, môže byť. Všetko nevyhnutné je nachystané, ešte vypratá bielizeň sa dožaduje jej pozornosti. Vlezie do kúpeľne, pootvorí dvierka práčky a šikovnými pohybmi vyberá jej obsah, každý kúsok natrasie, vyrovná. Ponožky, tielka, spodná bielizeň, tričká, uteráky, všetko skončilo na jednej veľkej kôpke, ale toho je. Práčka sa u nich odpočinku veľmi nedočká.

Postaví sa k vysokému sušiaku, postupne jeden kúsok za druhým zavesí, pripevní štipce a premýšľa. Hlavou sa jej preháňajú všetky možné povinnosti, ktoré ju čakajú ďalší deň. Zohne sa, z podlahy vezme prázdny kôš na bielizeň, ústa sa jej otvárajú únavou. Pozrie na hodiny pripevnené na stene, čas pokročil, mala by si ľahnúť. Nie, ešte nemôže, v rohu kuchyne narástla poriadna pyramída na žehlenie.

Rýchlo rozloží dosku na žehlenie, prehodí cez ňu mäkkú deku a pustí sa do toho. Začne pánskymi košeľami, načiahne sa k rádiu, potichu naladí obľúbenú stanicu. Ozývajú sa príjemné jemné tóny, páčia sa jej, ale nepasujú k hlbokej nočnej hodine, uspávajú ju. Preladí, rytmickejšia hudba sa jej zdá vhodnejšia, ešte aspoň zopár kúskov.

Košele zavesí do širokej dvojkrídlovej skrine, poskladané kúsky poukladá do poličiek. Veľa toho nespravila, ale aspoň čosi sa jej podarilo. Prejde k oknu, nadvihne žalúziu a pozerá do tmavej ulice, v dome oproti sa ešte svieti v niekoľkých oknách. Chvíľku sa kochá týmto pohľadom, obdivuje pokojnú nočnú atmosféru, cesta je prázdna, len sem-tam sa mihne nejaké auto. Po chodníku pri dome prechádza starší pán so štvornohým miláčikom, ktorý veselo behá po tráve a vrtí krátkym chvostíkom.

Zhasne svetlo, potichu otvorí dvere do izby, nechce rušiť, len skontroluje svojho anjelika. Katka je otočená na pravú stranu, tváričku má zaborenú do mäkkého vankúšika, pokojne spí. Podíde k nej, chvíľu ju obdivuje, napraví jej perinu, ktorá skĺzla dole a s úsmevom na perách privrie dvere izby. Na ráno nachystala svojej malej parádnici šaty, zajtra majú v škole besiedku, chce sa páčiť.

Aj u Jakuba v izbe už zavládol pokoj, obrazovka počítača konečne stmavla, len trošku pootvorila dvere, aby dovidela dovnútra. V nočnom pokoji si uvedomí, že ani nezbadala, kedy jej syn vyrástol a dostal sa na prah puberty. Občas spolu zvádzajú boje, ale má ho stále rovnako rada.

Spokojná sa vráti do kuchyne, zrak jej padne na knihu položenú na poličke, dostala ju na narodeniny, ešte z nej veľa neprečítala, baviť ju baví, len keby toho času bolo viac. Možno, keď deti ešte podrastú, potom sa všetko zmení, nie, neponáhľa sa, to určite nie, chce si ich vychutnať. Rýchlo zamieri do kúpeľne, dá si rýchlu sprchu, vojde do spálne a šuchne sa do postele. Jeden pohľad venuje odfukujúcemu manželovi a otočí sa na pravý bok.

Privrie oči, cíti únavu, už zo seba viac nedostane, možno zase zajtra.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109569x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie