Založ si blog

Šarmantná

Zastávka bola plná ľudí, väčšina z nich schovaná pod dáždnikmi. Počasie sa nechce umúdriť, už od začiatku týždňa vytrvalo prší, o chvíľu je tu víkend a zmena žiadna.

Všetky pohľady smerujú k nízkemu bielemu domcu, je to konečná zastávka. Na zatočených koľajniciach je odstavených niekoľko električiek. Len keby sa už nejaká pohla smerom k nim, nič, ako naschvál.

Silvia stojí pod fialovým dáždnikom a nervózne prešľapuje na mieste. Aj ruka, ktorou drží dáždnik jej už skrehla, ale električka nikde. Ako na potvoru, privstala si, aby stíhala, lenže mestská hromadná doprava je proti nej. Dnes sa mimoriadne ponáhľa, v práci ju čaká prvá veľká skúška a ona potrebuje obstáť. Určite nepatrí medzi tie veľmi vzorné, ktoré stoja ako prvé na pracovisku, to nie je jej štýl. To ale neznamená, že nevie vycítiť, kedy sa jednoducho musí zaprieť a prekonať svoju vrodenú lenivosť.

Dnes je presne taký deň, vstávala ešte za tmy, keď sa ozval zvuk budíka, oči ju nechceli poslúchať a telo protestovalo. Jediným riešením bola chladná sprcha, nebola príjemná, len splnila svoj účel. Raňajkami sa neotravovala, cestou do práce prechádza okolo malého obchodíka, plánovala si tam kúpiť čosi pod zub.

Z veľkej čiernej kabelky vytiahne telefón, skontroluje čas, dobre, ešte chvíľku si môže dovoliť počkať. Mobil vráti do tašky, prehodí si ju cez plece a pozrie sa opačným smerom. Zdá sa jej, že akosi dlho neprišla žiadna električka ani z opačného smeru.

Dobrá predtucha, na zastávke pri obchodnom dome, sa v diaľke črtajú siluety niekoľkých červených električiek. No nie, tak teraz už to vyzerá skutočne zle, chytá sa jej zúfalstvo.

Pracovisko ďaleko, doprava nefunguje, obsah peňaženky je takmer na nule. Práve dnes sa všetko pokašle, v tom najhoršom okamihu, keď má riaditeľa presvedčiť o svojich schopnostiach. Vo firme sa jej ušlo miesto na sekretariáte riaditeľa pred necelými dvoma týždňami, tri mesiace je v skúšobnej dobe so sekerou na krku, kedykoľvek sa s ňou môžu rozlúčiť, ani jej to nemusia vysvetľovať. Ešte má v čerstvej pamäti výberové konanie, bolo ich tam aspoň tridsať, všetky na jedno jediné miesto. Na ich rozhodnutie čakala viac ako mesiac, keď prišla kladná odpoveď spočiatku neverila vlastným očiam, po precitnutí ju zaliali pocity radosti. Konečne jej prvé pracovné miesto, podarilo sa jej to po dlhých šiestich mesiacoch. Možno niekomu by sa páčilo nerobiť nič, jej nie, pridlhé voľno a navyše bez peňazí.

Ešte chvíľu zostala nehybne stáť, sledovala situáciu. Ľudí na úzkom ostrovčeku pribúdalo, električka žiadna. K mužovi vedľa nej podišla žena, poznali sa, z komunikácie vyplynulo, že doprava na ich sídlisku skolabovala, objavil sa problém s elektrickým vedením.

Beznádejná situácia, otočila sa na opätku a pomalým krokom stúpala po schodoch, stáť na zastávke už nemá zmysel. Musí niečo vymyslieť, keby mala hotovosť je po probléme, taxíkov je v meste dosť. Ale bez peňazí to nepôjde. Vyšla hore, v bočnej uličke neďaleko domu stretla suseda, motal sa okolo auta. Celkom pohľadný chlapík, tipuje mu okolo tridsať, býva o poschodie nižšie. Nepoznajú sa veľmi dlho, ale aj tak za ten čas stihla zistiť, že žije sám, v spoločnosti ženy ho ešte nevidela. Hneď vedela, že túto situáciu musí využiť, bol by v tom čert, aby sa jej to nepodarilo, dnes si na svojom zovňajšku dala záležať.

Zrýchlila krok, aby spozornel. Podarilo sa, klepot jej lodičiek na vysokých podpätkoch ho nenechal chladným. Otočil sa, úctivo pozdravil a nadviazal konverzáciu. Zastala, usmiala sa a nechala sa dobývať. Presne toto potrebovala, postupne prešla k jadru problému.

Nemusela dlho čakať, riešenie dostala na striebornom podnose, úctivý sused jej ponúkol miesto spolujazdca vo svojom aute. Poďakovala a ochotne prijala. Posadila sa na miesto vedľa vodiča, potajomky pozrela na mobil a rýchlo ho hodila naspäť do tašky, určite mu nedá vedieť, že je v úzkych, tento pocit nemá rada, radšej sa hrá na šarmantnú.

Cesta ubiehala rýchlo, spolujazdec bol celkom fajn a keď si švihne, nikto nič nezbadá.

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105883x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie