Založ si blog

Poriadne tuhá

Ivana sedela v obľúbenom kresle, uši jej zdobili veľké slúchadlá, počúvala hudbu. Konečne trocha oddychu, dnes skončila v škole podstatne skôr, podobné situácie sú ojedinelé.

Zato zajtra ju čaká dlhý deň, začína o desiatej a skončí najskôr o deviatej večer. A potom ju niektorí jedinci presviedčajú, že vysoká škola je oddychovka, určite nesúhlasí. Účasť na prednáškach je v podstate povinná a voľno má akurát v piatok, aj to sa jej ušlo až v tomto semestri, v zimnom sa trepala na prednášky aj posledný deň v týždni. Poriadne jej to komplikovalo život, mama by ju najradšej videla doma každý týždeň, ale presúvať sa cez polovicu republiky nie je také jednoduché, ako to môže vyzerať. Človek presedí kopu času vo vlaku, potom ho ešte čaká autobus a o chvíľu zase cesta naspäť. V pondelok je potom unavená ešte viac ako v piatok a všetky povinnosti pred ňou.

Cez otvorené okno prenikajú do izby hlasné zvuky, prehlušili aj hudbu. Ivana spozornie, zloží slúchadlá a podíde k nemu. Chvíľku pozorne pozerá, čo sa tam deje, psíčkari si dopriali vychádzku a ich miláčikovia si čosi nepriateľsky vysvetľujú. Zvláštne, v týchto tvoroch sa veľmi nevyzná, ale fascinuje ju, ako maličký pes, skoro ako srnka, šteká na toho druhého, ktorý je dvakrát väčší ako on. Zdá sa, že jeho telesné proporcie mu príroda vykompenzovala hlasom.

Spoza chrbta sa ozve jemné cinknutie, zvuk telefónu, dostala textovú správu. Ešte chvíľku pozoruje situáciu pred domom, privrie okno, do ruky vezme mobil. Sadne si na blízku sedačku, za chrbát si položí maličký vankúšik, prstom prebehne po obrazovke a číta. Ozvala sa mama, tento týždeň sa domov nedostala, rada by ju aspoň počula. Ivana pozrie na hodiny a zatvári sa nespokojne, teraz jej volať nebude, ozve sa až večer, vtedy bude mať viac času. Napíše krátku odpoveď, prejde do kuchyne, z police vezme kvietkovanú dózu, otvorí ju, strčí do nej nos a nasáva vôňu kávy. Dostala chuť, do maličkej šálky dá dve lyžičky, trocha cukru a už si do izby nesie voňavý nápoj.

Horúcu kávu položí na stolík, zasadne za počítač, najvyšší čas preveriť situáciu. Na poslednej prednáške im profesor rozdal skupinovú robotu, nič horšie ju postretnúť nemohlo. Keď človek robí sám za seba, tak aspoň vie za čo dostane odmenu. Pri práci v skupine to neplatí, robiť nechce nikto, ale dobré hodnotenie všetci. Presne tak je to aj v ich skupine, pracovať spolu majú štyria, lenže každý čaká na toho druhého. Všetko podľa pravidla, čo spravia iní, nemusím robiť ja. Podobné výmysly neznáša, ale ona nie je v pozícii, aby diktovala podmienky, na to je vyučujúci.

Obrazovka počítača už je pripravená, otvorí mailovú schránku, neprečítaných správ je niekoľko. Začne zospodu, postupuje smerom hore, všetky sa týkajú ich spoločnej roboty. Od včerajšieho večera, kedy začali pracovať na spoločnom projekte vymenili poriadne veľa mailov. Karol a Zdenka sa aspoň pridali a prispeli k spoločnému dielu, ale Lukáš sa zase vykrútil. V noci jej napísal, že ho skolili nečakané zdravotné problémy, vraj je za tým viróza, teda podľa neho to je vyróza. Keď to zbadala čierne na bielom, nechcela veriť vlastným očiam, skoro jej oči vypadli. Podľa nej trocha silná káva, vysokoškolák nevie napísať také obyčajné slovo, nechápe, ale je to tak.

Ivana dočíta všetku prijatú poštu, zo stola vezme kávu, pomaličky si upíja a premýšľa nad zajtrajším dňom. Už sa teší ako si podá Lukáša, musela ho chytiť poriadne tuhá viróza, veď k spoločnej práci neprispel jediným riadkom.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109736x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie