Založ si blog

Poriadne tuhá

Ivana sedela v obľúbenom kresle, uši jej zdobili veľké slúchadlá, počúvala hudbu. Konečne trocha oddychu, dnes skončila v škole podstatne skôr, podobné situácie sú ojedinelé.

Zato zajtra ju čaká dlhý deň, začína o desiatej a skončí najskôr o deviatej večer. A potom ju niektorí jedinci presviedčajú, že vysoká škola je oddychovka, určite nesúhlasí. Účasť na prednáškach je v podstate povinná a voľno má akurát v piatok, aj to sa jej ušlo až v tomto semestri, v zimnom sa trepala na prednášky aj posledný deň v týždni. Poriadne jej to komplikovalo život, mama by ju najradšej videla doma každý týždeň, ale presúvať sa cez polovicu republiky nie je také jednoduché, ako to môže vyzerať. Človek presedí kopu času vo vlaku, potom ho ešte čaká autobus a o chvíľu zase cesta naspäť. V pondelok je potom unavená ešte viac ako v piatok a všetky povinnosti pred ňou.

Cez otvorené okno prenikajú do izby hlasné zvuky, prehlušili aj hudbu. Ivana spozornie, zloží slúchadlá a podíde k nemu. Chvíľku pozorne pozerá, čo sa tam deje, psíčkari si dopriali vychádzku a ich miláčikovia si čosi nepriateľsky vysvetľujú. Zvláštne, v týchto tvoroch sa veľmi nevyzná, ale fascinuje ju, ako maličký pes, skoro ako srnka, šteká na toho druhého, ktorý je dvakrát väčší ako on. Zdá sa, že jeho telesné proporcie mu príroda vykompenzovala hlasom.

Spoza chrbta sa ozve jemné cinknutie, zvuk telefónu, dostala textovú správu. Ešte chvíľku pozoruje situáciu pred domom, privrie okno, do ruky vezme mobil. Sadne si na blízku sedačku, za chrbát si položí maličký vankúšik, prstom prebehne po obrazovke a číta. Ozvala sa mama, tento týždeň sa domov nedostala, rada by ju aspoň počula. Ivana pozrie na hodiny a zatvári sa nespokojne, teraz jej volať nebude, ozve sa až večer, vtedy bude mať viac času. Napíše krátku odpoveď, prejde do kuchyne, z police vezme kvietkovanú dózu, otvorí ju, strčí do nej nos a nasáva vôňu kávy. Dostala chuť, do maličkej šálky dá dve lyžičky, trocha cukru a už si do izby nesie voňavý nápoj.

Horúcu kávu položí na stolík, zasadne za počítač, najvyšší čas preveriť situáciu. Na poslednej prednáške im profesor rozdal skupinovú robotu, nič horšie ju postretnúť nemohlo. Keď človek robí sám za seba, tak aspoň vie za čo dostane odmenu. Pri práci v skupine to neplatí, robiť nechce nikto, ale dobré hodnotenie všetci. Presne tak je to aj v ich skupine, pracovať spolu majú štyria, lenže každý čaká na toho druhého. Všetko podľa pravidla, čo spravia iní, nemusím robiť ja. Podobné výmysly neznáša, ale ona nie je v pozícii, aby diktovala podmienky, na to je vyučujúci.

Obrazovka počítača už je pripravená, otvorí mailovú schránku, neprečítaných správ je niekoľko. Začne zospodu, postupuje smerom hore, všetky sa týkajú ich spoločnej roboty. Od včerajšieho večera, kedy začali pracovať na spoločnom projekte vymenili poriadne veľa mailov. Karol a Zdenka sa aspoň pridali a prispeli k spoločnému dielu, ale Lukáš sa zase vykrútil. V noci jej napísal, že ho skolili nečakané zdravotné problémy, vraj je za tým viróza, teda podľa neho to je vyróza. Keď to zbadala čierne na bielom, nechcela veriť vlastným očiam, skoro jej oči vypadli. Podľa nej trocha silná káva, vysokoškolák nevie napísať také obyčajné slovo, nechápe, ale je to tak.

Ivana dočíta všetku prijatú poštu, zo stola vezme kávu, pomaličky si upíja a premýšľa nad zajtrajším dňom. Už sa teší ako si podá Lukáša, musela ho chytiť poriadne tuhá viróza, veď k spoločnej práci neprispel jediným riadkom.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89377x
Priemerná čítanosť článkov: 851x

Autor blogu

Kategórie