Založ si blog

Sebavedomá

Vošiel do dlhej chodby, na jej konci zahol doprava a zastal pri pootvorených dverách. Pozrel smerom k nim, chytil jej ruku a zostal stáť. Zamyslený pozoroval dianie v miestnosti, doliehal k nim mužský hlas. Rozumieť mu nebolo, zdalo sa, že patril lekárovi.

Ani si nevšimli, že spoza chrbta sa vynorila mladá sestrička v krátkej sukničke, ktorá dopĺňala jej rovnošatu. Bola celkom pekná, len ten pohľad, nepríjemný a pichľavý. Rýchlym pohybom sa zvrtla na opätku bielych drevákov, premerala si ich od hlavy po päty. Zvláštnu pozornosť venovala Mirovi, zdalo sa, že ho chce dráždiť svojím pohľadom.

Nedostala ho do pomykova, pozrel jej priamo do očí, pomaličky sklápal zrak, skončil v hlbokom výstrihu, kde sa v tesnej čipkovanej podprsenke tiesnili jej bujné vnady.

„Hľadáte niekoho?“ vypadlo z nej odrazu. Hlas mala zvláštny, s piskľavým nádychom, zdalo sa, že k nej vôbec nepasuje. Je to jedno, vôbec ho nezaujíma, možno si myslí, že by ho mohla ohúriť natrieskaným dekoltom. Celkom vedľa, nevyšlo to.

„Pani Malú,“ znela strohá odpoveď.

„Počkajte, idem sa pozrieť do záznamov,“ zapišťala, otočila sa opačným smerom a odkráčala. Dávala si záležať na každom kroku, dôležito sa vlnila a zadkom vrtela zo strany na stranu. Rajcovala ho, vedel to, patrila k typom, ktorým to robí dobre.

Petra ho poslušne držala za ruku, robila sa, že nič okolo seba nevidí. Možno jej to pomohlo zvládnuť napätú situáciu.

„Prečo si to spravil?“ ozvala sa, keď sestrička zmizla z dohľadu.

„A prečo nie? Veď vieš aká je,“ nechal sa počuť.

„Robí ti to dobre, čo?“ pozrela mu do tváre a pustila jeho ruku.

„Samozrejme,“ povedal a chcel pokračovať v reči. Nestihol, ozvalo sa klopkanie drevákov a spoza rohu sa vyrútila ona. Pri rýchlom pohybe sa jej prsia pohybovali zo strany na stranu, vedela, že tomuto pohľadu neodolá. Vychutnávala si tento okamih, dokazovala si svoju nadradenosť.

„Nájdete ju v izbe číslo šesť na konci chodby vpravo,“ vysypala zo seba a jemne sa pousmiala.

„Vďaka,“ povedal a nechal ju kráčať napred.

 

„Počkaj, nebudem utekať za jej zadkom,“ zahlásila Petra a zastala. Sadla si na drevenú lavičku pri okraji, z kabelky vytiahla fľašu s minerálkou a niekoľkokrát sa napila. Posadil sa k nej, chvíľku bolo ticho, potom ju z ničoho nič pobozkal a jemne pohladkal jej vytŕčajúce bruško.

„Je tam všetko v poriadku?“

„Myslím, že áno.“

„Tak poďme,“ postavil sa a chytil ju okolo pliec. Pomalým krokom zavesený jeden do druhého pokračovali v ceste. V diaľke bolo počuť zvuk drevákov, Petra sa podvedome pritúlila k Mirovi, ten pochopil a objal ju ešte silnejšie.

Oranžové dvere izby už boli zatvorené, Miro jemne zaklopal a vošiel. Na posteli sedela mama, hlavu mala podloženú vankúšom. Len čo ich zbadala, ústa sa jej rozšírili do úprimného úsmevu: „Deti moje, som rada, že vás vidím, ste mojím potešením. Dnes je tu nepríjemná atmosféra, službu má sestrička Valika.“

„Áno, už sme mali tú česť,“ poznamená Petra, sadne si na stoličku, spokojne oddychuje a pozoruje Mira s mamou.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109561x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie