Založ si blog

Sebavedomá

Vošiel do dlhej chodby, na jej konci zahol doprava a zastal pri pootvorených dverách. Pozrel smerom k nim, chytil jej ruku a zostal stáť. Zamyslený pozoroval dianie v miestnosti, doliehal k nim mužský hlas. Rozumieť mu nebolo, zdalo sa, že patril lekárovi.

Ani si nevšimli, že spoza chrbta sa vynorila mladá sestrička v krátkej sukničke, ktorá dopĺňala jej rovnošatu. Bola celkom pekná, len ten pohľad, nepríjemný a pichľavý. Rýchlym pohybom sa zvrtla na opätku bielych drevákov, premerala si ich od hlavy po päty. Zvláštnu pozornosť venovala Mirovi, zdalo sa, že ho chce dráždiť svojím pohľadom.

Nedostala ho do pomykova, pozrel jej priamo do očí, pomaličky sklápal zrak, skončil v hlbokom výstrihu, kde sa v tesnej čipkovanej podprsenke tiesnili jej bujné vnady.

„Hľadáte niekoho?“ vypadlo z nej odrazu. Hlas mala zvláštny, s piskľavým nádychom, zdalo sa, že k nej vôbec nepasuje. Je to jedno, vôbec ho nezaujíma, možno si myslí, že by ho mohla ohúriť natrieskaným dekoltom. Celkom vedľa, nevyšlo to.

„Pani Malú,“ znela strohá odpoveď.

„Počkajte, idem sa pozrieť do záznamov,“ zapišťala, otočila sa opačným smerom a odkráčala. Dávala si záležať na každom kroku, dôležito sa vlnila a zadkom vrtela zo strany na stranu. Rajcovala ho, vedel to, patrila k typom, ktorým to robí dobre.

Petra ho poslušne držala za ruku, robila sa, že nič okolo seba nevidí. Možno jej to pomohlo zvládnuť napätú situáciu.

„Prečo si to spravil?“ ozvala sa, keď sestrička zmizla z dohľadu.

„A prečo nie? Veď vieš aká je,“ nechal sa počuť.

„Robí ti to dobre, čo?“ pozrela mu do tváre a pustila jeho ruku.

„Samozrejme,“ povedal a chcel pokračovať v reči. Nestihol, ozvalo sa klopkanie drevákov a spoza rohu sa vyrútila ona. Pri rýchlom pohybe sa jej prsia pohybovali zo strany na stranu, vedela, že tomuto pohľadu neodolá. Vychutnávala si tento okamih, dokazovala si svoju nadradenosť.

„Nájdete ju v izbe číslo šesť na konci chodby vpravo,“ vysypala zo seba a jemne sa pousmiala.

„Vďaka,“ povedal a nechal ju kráčať napred.

 

„Počkaj, nebudem utekať za jej zadkom,“ zahlásila Petra a zastala. Sadla si na drevenú lavičku pri okraji, z kabelky vytiahla fľašu s minerálkou a niekoľkokrát sa napila. Posadil sa k nej, chvíľku bolo ticho, potom ju z ničoho nič pobozkal a jemne pohladkal jej vytŕčajúce bruško.

„Je tam všetko v poriadku?“

„Myslím, že áno.“

„Tak poďme,“ postavil sa a chytil ju okolo pliec. Pomalým krokom zavesený jeden do druhého pokračovali v ceste. V diaľke bolo počuť zvuk drevákov, Petra sa podvedome pritúlila k Mirovi, ten pochopil a objal ju ešte silnejšie.

Oranžové dvere izby už boli zatvorené, Miro jemne zaklopal a vošiel. Na posteli sedela mama, hlavu mala podloženú vankúšom. Len čo ich zbadala, ústa sa jej rozšírili do úprimného úsmevu: „Deti moje, som rada, že vás vidím, ste mojím potešením. Dnes je tu nepríjemná atmosféra, službu má sestrička Valika.“

„Áno, už sme mali tú česť,“ poznamená Petra, sadne si na stoličku, spokojne oddychuje a pozoruje Mira s mamou.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105865x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie