Založ si blog

Dospelosť

Budík hovoril jasnou rečou, priblížil sa čas vstávania. Mohla by si dopriať ešte chvíľku, ale dnes sa jej hodí každá minúta. Rýchlym pohľadom skontrolovala mobil, čakali ju dve nové správy, Rišo jej vyjadril podporu a samozrejme mama, tá na ňu nikdy nezabudne. Je strašne obetavá, spravila by pre ňu všetko.

S telefónom v ruke sa premiestnila do kuchyne. Cez okno prenikali slnečné lúče, v miestnosti bolo dosť teplo. Otvorila balkónové dvere dokorán, zatiahla záclonu, premýšľala nad raňajkami. Dnes by to chcelo niečo sýte, čosi čo by jej dodalo dostatok energie. Pozrela do chladničky, z police vzala vajíčka a tri z nich vložila do maličkého hrnca. Uvarí si ich natvrdo, táto dávka bielkovín ju celkom určite naštartuje.

Z hrnca sa ozývalo jemné bublanie, všetko prebieha podľa plánu, odbehla si do kúpeľne. Stihla príjemnú rýchlu sprchu, ktorá ju osviežila. Zahalená do ružového županu ponorila vajíčka do studenej vody a skontrolovala čas. Vôbec sa nemusí ponáhľať, má dostatočnú rezervu na pokojný začiatok dňa. Tak to má najradšej, nechápe ľudí okolo seba, ktorí začínajú každý deň už od rána náhlením. Nič pre ňu, ona si potrebuje ráno pripraviť pokojnú atmosféru, veď aj tak netuší, čo ju čaká do večera.

Na porcelánový podnos naukladala vajíčka pokrájané na plátky, pridala k nim reďkovky, rukolu a všetko preliala jogurtovým dipom. Odrezala si dva plátky celozrnného chlebíka a celé raňajkové menu si vyniesla na stolík v rohu balkóna. Vonku bolo krásne, príjemne teplo a nevychutnať si raňajky v lone prírody by bolo hriechom. Lucia má to šťastie, že za prírodou nemusí ani chodiť, býva v dome, ktorý stojí v pokojnej časti mesta, rovno pod lesom.

Do školy to síce mala trocha ďaleko, ale našla tam skutočný pokoj a uprednostnila ho. Brala to ako obetu za možnosť vytratiť sa z ruchu veľkomesta do pokojnej atmosféry. Ako dobre sa jej učilo, keď sa okolo nej rozliehal štebot vtáčikov z blízkeho lesa. Vždy, keď jej to počasie dovoľovalo, využívala na študovanie jej kútik na balkóne. Rovnako je tomu aj dnes, len časy sa trocha zmenili, ona už nie je študentkou, posunula sa do vyššieho levelu.

Mama tomu hovorí, dospelosť, Lucia síce jej prah prekročila už dávno, ale pre ňu sa ozajstná dospelosť začína s ukončením štúdia. Keď sa tak zamyslí, môže s ňou súhlasiť, štúdium je predsa len niečo iné, vysoká škola už na človeka kladie isté nároky, ale človek je stále študentom. A ako sa zvykne hovoriť, študentom je na svete dobre. Asi áno, ani ona sa na časy študentské sťažovať nemôže, možno raz príde na mamine slová, že si za nimi ešte aj poplače.

Čas všetko preverí, dnes sa musí sústrediť, čaká ju prvý pracovný deň v novom zamestnaní. Má z toho veľkú radosť, miesto si našla okamžite po skončení školy. V okrajovej časti mesta hľadali nového lekára do kožnej ambulancie v poliklinike, skúsila to a stalo sa, čo ani nečakala. Vyhrala, kandidátov bolo niekoľko, ale miesto získala ona. Spočiatku tomu ani nechcela veriť, ona ako čerstvá absolventka vystrieda starého pána doktora, ktorý už chce svoju prax skončiť, dohodli sa, že jeden až dva mesiace budú ambulanciu viesť spoločne a potom všetko prenechá jej.

Raňajky zmizli, boli výborné, pochutila si, ani nevie prečo, ale zmocnila sa jej nervozita, asi to súvisí s jej dnešným veľkým dňom. Vezme do ruky telefón a chvíľu do neho pozerá, premýšľa, že sa ozve mame. Nakoniec ho položí a pozerá na sýtu zeleň okolo nej, príroda je krásna, tento pohľad jej robí dobre.

Ešte chvíľku posedí, poodnáša veci dovnútra a ide sa pripraviť. Mame radšej telefonovať nebude, teraz by ju to rozrušilo, spojí sa s ňou popoludní, aj tak bude vtedy vedieť viac. Z vešiaka zvesí slušivý nohavicový kostým, ktorý doplní bielou blúzkou. Poobzerá sa v zrkadle, spraví posledné úpravy, vezme si pripravené veci a vydá sa na cestu do skutočnej dospelosti.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109564x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie