Založ si blog

Dva pohľady

Prešla cez doširoka otvorené dvere, snažila sa byť nenápadná. Po očku diskrétnym pohľadom sledovala službukonajúceho strážnika v čiernych športových nohaviciach a bielom tričku. Vek by mu odhadnúť nevedela, jeho tvár vyzerala mladistvo, ale vlasy zdobili šediny.

Postrehla, že sa za ňou obzrel, venoval jej pohľad. Čo by za to mnohé v jej veku dali, keby im takýto typ chlapa venoval chvíľku. Dobre, žiadna extra trieda to nie je, ale je celkom pohľadný. Hlúposť, zahriakla samú seba, veď ona veľmi dobre vie, čo je vo veci.

Na chvíľu zastala a rýchlym pohľadom skontrolovala čas, ktorý ukazoval jej mobilný telefón. Vrátila ho do koženého puzdra, času má viac ako predpokladala, cesta jej dnes trvala akosi kratšie. Zavrela ozdobnú sponu na kabelke, prehodila si ju cez plece a rozhliadla sa okolo seba. Obchod bol väčší ako sa na prvý pohľad zdalo, prepchatý tovarom.

Spomenula si na mamu, nejedenkrát jej hovorila o starých časoch, keď obchodov bolo len zopár a výber v nich ešte biednejší.  Nikdy nezabudla dodať, že nebola to ľahká doba, ale mala svoje plusy. Tak rada by si dnes s ňou o tom podebatovala, vypočula jej názory. Pred niekoľkými rokmi mala pocit, že ju mamine reči otravujú, označovala ich slovami trápne náreky. Vtedy ešte netušila, že časy, keď nebude s kým o tom hovoriť sú tak blízko. A veru boli, prišli tak rýchlo a bez varovania jej ukradli toho najvzácnejšieho človeka.

Z nepríjemných úvah ju vytrhol hlas predavačky, hľadala čosi u kolegyne. Linda sa strhla a vrátila sa do reality. Okolo nej prechádzali dve možno o niečo mladšie ženy, nemôže ich nazývať dievčatami, to určite nie. Možno to boli jej rovesníčky, aj keď to tak nevyzeralo, ona pri svojej váhe vyzerala ako ich matka. Zastali pri vešiakoch, ktoré boli plné krátkych kožených sukničiek a chichotali sa. Na rukách im zbadala niekoľko módnych kúskov, ktoré si vybrali. Prvá z nich zmizla v skúšobnej kabíne, o chvíľočku z nej vyliezla a predviedla svojej priateľke bezchybnú figúru podčiarknutú minisukňou.

Otočila sa a pri návrate do priestoru kabíny venovala pohľad aj Linde. Pichľavými očami si ju premerala od hlavy po päty a jemne sa pousmiala. Linde viac nebolo treba, vedela, že tento úsmev patril jej telu, ktoré dostala do daru od milovanej mamy.

Odvrátila svoju tvár, rýchlymi krokmi prešla hlbšie do predajne. Pozrela sa na pravú i ľavú stranu, zamierila i k vešiakom dozadu. Zbytočné, nič v jej veľkosti sa tu nenájde. Pekných kúskov, ktoré by si vedela predstaviť vo svojom šatníku, našla dosť, len nie pre ňu. Zahla ku schodom, rýchlo zbehla dolu, ocitla sa v časti pre pánov. Snáď aspoň tu bude ušetrená tých hnusných pohľadov.

Vpravo zbadala niekoľko typov bavlnených tričiek, podišla bližšie, vybrala si veľkosť a stratila sa pri pokladni. Mladá atraktívna slečna sa jej pozrela do očí a vzala jej z ruky tri tričká veľkosti XXL.

„To bude pre vás?“

Potichu prikývla, vyhrabala z peňaženky hotovosť, schytila tašku a pratala sa von z obchodu.

Dobrá nálada z nej už celkom vyprchala, ani nevedela prečo. Obviňovala z toho svoje telo, ktoré dostala do daru po mame. Nikdy by si nedovolila spochybňovať mamine telo, páčila sa jej taká, aká bola. Preklínala len to svoje.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

havaria, voderady, D1, dialnica, nehoda, kamion

Na D1 pri Bratislave sa stala hromadná nehoda, diaľnica je v oboch smeroch obmedzená

20.07.2017 16:24

Na diaľnici D1 smerom do Bratislavy sa stala hromadná dopravná nehoda. Zrazili sa dva Kamióny a dva osobné autá.

škola, učiteľ, žiaci

ZMOS súhlasí so zvýšením učiteľských platov, odmieta však dvojité navýšenie

20.07.2017 16:14

Združenie miest a obcí Slovenska súhlasí s kompromisným návrhom na zvýšenie tarifných platov pedagogickým a odborným zamestnancom škôl od 1. septembra o šesť percent.

PREMIÉR: Stretnutie s izraelským premiérom

Netanjahuovo naduté napádanie EÚ je ‘šialené’, píše denník Haarec

20.07.2017 16:03

Ostrý výpad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua proti Európskej únii, ktorý v Budapešti omylom unikol do slúchadiel novinárov, bol politicky premyslený - a diplomaticky dementný. Napísal to dnes denník Haarec.

polsko, polsky parlament, parlament, pravo a spravodlivost,  Jaroslaw Kaczyńsky

Poľský Sejm schválil kontroverzný zákon o najvyššom súde

20.07.2017 16:00

Dolná komora poľského parlamentu, Sejm, schválila kontroverzný zákon o reorganizácii najvyššieho súdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105268x
Priemerná čítanosť článkov: 948x

Autor blogu

Kategórie