Založ si blog

Dva pohľady

Prešla cez doširoka otvorené dvere, snažila sa byť nenápadná. Po očku diskrétnym pohľadom sledovala službukonajúceho strážnika v čiernych športových nohaviciach a bielom tričku. Vek by mu odhadnúť nevedela, jeho tvár vyzerala mladistvo, ale vlasy zdobili šediny.

Postrehla, že sa za ňou obzrel, venoval jej pohľad. Čo by za to mnohé v jej veku dali, keby im takýto typ chlapa venoval chvíľku. Dobre, žiadna extra trieda to nie je, ale je celkom pohľadný. Hlúposť, zahriakla samú seba, veď ona veľmi dobre vie, čo je vo veci.

Na chvíľu zastala a rýchlym pohľadom skontrolovala čas, ktorý ukazoval jej mobilný telefón. Vrátila ho do koženého puzdra, času má viac ako predpokladala, cesta jej dnes trvala akosi kratšie. Zavrela ozdobnú sponu na kabelke, prehodila si ju cez plece a rozhliadla sa okolo seba. Obchod bol väčší ako sa na prvý pohľad zdalo, prepchatý tovarom.

Spomenula si na mamu, nejedenkrát jej hovorila o starých časoch, keď obchodov bolo len zopár a výber v nich ešte biednejší.  Nikdy nezabudla dodať, že nebola to ľahká doba, ale mala svoje plusy. Tak rada by si dnes s ňou o tom podebatovala, vypočula jej názory. Pred niekoľkými rokmi mala pocit, že ju mamine reči otravujú, označovala ich slovami trápne náreky. Vtedy ešte netušila, že časy, keď nebude s kým o tom hovoriť sú tak blízko. A veru boli, prišli tak rýchlo a bez varovania jej ukradli toho najvzácnejšieho človeka.

Z nepríjemných úvah ju vytrhol hlas predavačky, hľadala čosi u kolegyne. Linda sa strhla a vrátila sa do reality. Okolo nej prechádzali dve možno o niečo mladšie ženy, nemôže ich nazývať dievčatami, to určite nie. Možno to boli jej rovesníčky, aj keď to tak nevyzeralo, ona pri svojej váhe vyzerala ako ich matka. Zastali pri vešiakoch, ktoré boli plné krátkych kožených sukničiek a chichotali sa. Na rukách im zbadala niekoľko módnych kúskov, ktoré si vybrali. Prvá z nich zmizla v skúšobnej kabíne, o chvíľočku z nej vyliezla a predviedla svojej priateľke bezchybnú figúru podčiarknutú minisukňou.

Otočila sa a pri návrate do priestoru kabíny venovala pohľad aj Linde. Pichľavými očami si ju premerala od hlavy po päty a jemne sa pousmiala. Linde viac nebolo treba, vedela, že tento úsmev patril jej telu, ktoré dostala do daru od milovanej mamy.

Odvrátila svoju tvár, rýchlymi krokmi prešla hlbšie do predajne. Pozrela sa na pravú i ľavú stranu, zamierila i k vešiakom dozadu. Zbytočné, nič v jej veľkosti sa tu nenájde. Pekných kúskov, ktoré by si vedela predstaviť vo svojom šatníku, našla dosť, len nie pre ňu. Zahla ku schodom, rýchlo zbehla dolu, ocitla sa v časti pre pánov. Snáď aspoň tu bude ušetrená tých hnusných pohľadov.

Vpravo zbadala niekoľko typov bavlnených tričiek, podišla bližšie, vybrala si veľkosť a stratila sa pri pokladni. Mladá atraktívna slečna sa jej pozrela do očí a vzala jej z ruky tri tričká veľkosti XXL.

„To bude pre vás?“

Potichu prikývla, vyhrabala z peňaženky hotovosť, schytila tašku a pratala sa von z obchodu.

Dobrá nálada z nej už celkom vyprchala, ani nevedela prečo. Obviňovala z toho svoje telo, ktoré dostala do daru po mame. Nikdy by si nedovolila spochybňovať mamine telo, páčila sa jej taká, aká bola. Preklínala len to svoje.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89386x
Priemerná čítanosť článkov: 851x

Autor blogu

Kategórie