Založ si blog

Úsmev

Veľké okno v kancelárii bolo dokorán otvorené, jemný vetrík mal hravé chúťky, hral sa so záclonou a hojdal ju zo strany na stranu. Svetlana pozrela smerom do okna, stromy sa už odeli do sviežeho zeleného šatu, tráva sa tiež nedala zahanbiť. Zelené plochy boli lemované záplavou jarných kvetov, našli sa tu sedmokrásky, tulipány rôznych farieb, narcisky žlté i biele, jedným slovom povedané, jarná krása.

Odtrhla oči od lákavej krásy, ktorú dnes podčiarkovalo slniečko, a pozrela smerom k hodinám zaveseným v rohu kancelárie nad chladničkou. Do konca pracovnej doby zostávalo ešte čosi viac ako dve hodiny. Napriek tomu, že už uplynula väčšia časť Svetlane sa zdalo, že čas dnes napreduje veľmi pomaly. Asi sa pod to podpísalo nádherné jarné počasie, ktoré priam volalo ľudí do ulíc. Stačilo sa pozrieť na námestie, lavičky boli plné oddychujúcich jedincov, či zaľúbených párikov, ostatní radšej uprednostnili pomalú prechádzku.

Ráno cestou do práce bolo ešte dosť chladno, nevyzeralo to na taký pekný deň. V predpoludňajších hodinách sa oblačnosť stratila a k slovu sa dostalo slnko. Svetlanine úvahy prerušil hlasný zvuk telefónu, zodvihla príjemným hlasom presne tak, ako to má nacvičené. Na druhej strane sa ozval obchodný námestník, starší pánko, ktorý ešte nezabudol na dobré spôsoby. Inak tomu nebolo ani teraz, nadviazal s ňou reč, poprial jej všetko dobré a pustil sa do konverzácie so šéfom. Dnes mali na programe niekoľko bodov, ktoré bolo potrebné prebrať ako prípravu na ďalšiu poradu. Bude sa konať koncom budúceho týždňa a už teraz je jasné, že bude poriadne horúca. Svetielko na telefóne nepretržite svietilo, hovor trval dlho.

Svetlana využila čas, zbehla po schodoch, z prvého poschodia jej to netrvalo dlho. Postavila sa kúsok od brány a pozorovala dianie okolo seba, zhlboka dýchala a plnými dúškami nasávala príjemnú atmosféru jari, ktorá sa už hlásila o slovo. Pozorovala ľudí okolo seba a predstavovala si, že je jedna z nich, vydržala by tu takto stáť ešte dlho, keby nie pracovné povinnosti. Otočila sa a rýchlo sa vrátila do kancelárie, stihla to na jednotku, ešte stále telefonovali.

Z poličky nad chladničkou zobrala sušenú levanduľu a zaliala si voňavý čaj. Vôňa a chuť levandule jej vždy spravia dobre. Ešte držala v ruke rýchlovarnú kanvicu, keď sa vo dverách zjavil riaditeľ. Nedočkavo prešľapoval na mieste a pozeral jej na ruky. Radšej si ich rýchlo uvoľnila a pozrela smerom k nemu.

„Poďte ku mne do kancelárie,“ nechal sa počuť a rýchlym krokom prešiel k svojmu pracovnému stolu. Mal na ňom rozložených niekoľko vrstiev papierov, chvíľu sa v nich prehraboval a potom niekoľko z nich položil pred ňu. Boli popísané drobným písaným písmom, nebolo to jeho písmo, to už dôverne poznala. Zrejme to bol rukopis vedúceho technického úseku, aspoň to tak tipovala. Zahľadela sa do papierov a začala tušiť, že sa jej to prestáva páčiť.

„Svetlanka, teraz musím odísť a potrebujem, aby ste spracovali tento materiál, je toho veľa, ale musí to byť hotové ešte dnes, nechajte mi to potom na stole,“ vysúkal zo seba, pozrel jej do výstrihu a potom do tváre. Samozrejme, že sa nezabudol usmiať od ucha k uchu, robil to najmä vtedy, keď vedel, že chce čosi viac. Nevedela si to vysvetliť, ale vyzeralo to, akoby sa tým úsmevom chcel vykúpiť.

Vzala papiere zo stola, povedala pár slov a vytratila sa. Len čo sa s ňou riaditeľ rozlúčil milým pozdravom, odhrnula z okna záclonu, oprela sa lakťami o parapetnú dosku a pozerala von oknom. Potrebovala si dopriať  chvíľku relaxu, dnes sa zase domov tak skoro nedostane.

Prekvapenie

24.07.2016

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam viac »

Tma

12.07.2016

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok viac »

Pohľad

05.07.2016

Slnečné lúče pomaličky vykúkali spoza vysokých končiarov, nádherný pohľad. Dáša sedí na balkóne a obdivuje okolie, má jej čo ponúknuť. Zvyšok rodiny ešte sladko spí, aj ona by ešte viac »

Lyžiarsky kurz, deti, svah, lyžiari

Lyžiarske kurzy vyplnili hluché obdobie v strediskách

22.02.2017 15:45

Základný lyžiarsky výcvik absolvujú v týchto dňoch v lyžiarskom stredisku v Litmanovej prváci zo Strednej zdravotníckej školy svätého Bazila Veľkého v Prešove.

veľby, vúc, poslanci, velebná miestonsť

Voľby do VÚC a komunálne voľby budú v roku 2022 v jeden deň

22.02.2017 15:38

Novelu Ústavy SR z dielne koaličných poslancov NR SR podpísal prezident Andrej Kiska v stredu.

cigarety, drogy, marihuana

Za marihuanu pôjde študent do väzenia

22.02.2017 15:36

Nepodmienečný trest odňatia slobody na pol roka za drogový zločin potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 20-ročného stredoškoláka.

terorizmus, terorista, zbraň, vojsko, armáda, vojak, vojna,

Za tip na teroristu sľubujú v Číne odmenu 690-tisíc eur

22.02.2017 15:33

Odmenu až 690-tisíc eur sa rozhodli ponúkať ľuďom úrady v čínskej provincii Sin-ťiang za tip vedúci k zamedzeniu teroristického útoku či dolapeniu militantov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 89394x
Priemerná čítanosť článkov: 851x

Autor blogu

Kategórie