Založ si blog

Úsmev

Veľké okno v kancelárii bolo dokorán otvorené, jemný vetrík mal hravé chúťky, hral sa so záclonou a hojdal ju zo strany na stranu. Svetlana pozrela smerom do okna, stromy sa už odeli do sviežeho zeleného šatu, tráva sa tiež nedala zahanbiť. Zelené plochy boli lemované záplavou jarných kvetov, našli sa tu sedmokrásky, tulipány rôznych farieb, narcisky žlté i biele, jedným slovom povedané, jarná krása.

Odtrhla oči od lákavej krásy, ktorú dnes podčiarkovalo slniečko, a pozrela smerom k hodinám zaveseným v rohu kancelárie nad chladničkou. Do konca pracovnej doby zostávalo ešte čosi viac ako dve hodiny. Napriek tomu, že už uplynula väčšia časť Svetlane sa zdalo, že čas dnes napreduje veľmi pomaly. Asi sa pod to podpísalo nádherné jarné počasie, ktoré priam volalo ľudí do ulíc. Stačilo sa pozrieť na námestie, lavičky boli plné oddychujúcich jedincov, či zaľúbených párikov, ostatní radšej uprednostnili pomalú prechádzku.

Ráno cestou do práce bolo ešte dosť chladno, nevyzeralo to na taký pekný deň. V predpoludňajších hodinách sa oblačnosť stratila a k slovu sa dostalo slnko. Svetlanine úvahy prerušil hlasný zvuk telefónu, zodvihla príjemným hlasom presne tak, ako to má nacvičené. Na druhej strane sa ozval obchodný námestník, starší pánko, ktorý ešte nezabudol na dobré spôsoby. Inak tomu nebolo ani teraz, nadviazal s ňou reč, poprial jej všetko dobré a pustil sa do konverzácie so šéfom. Dnes mali na programe niekoľko bodov, ktoré bolo potrebné prebrať ako prípravu na ďalšiu poradu. Bude sa konať koncom budúceho týždňa a už teraz je jasné, že bude poriadne horúca. Svetielko na telefóne nepretržite svietilo, hovor trval dlho.

Svetlana využila čas, zbehla po schodoch, z prvého poschodia jej to netrvalo dlho. Postavila sa kúsok od brány a pozorovala dianie okolo seba, zhlboka dýchala a plnými dúškami nasávala príjemnú atmosféru jari, ktorá sa už hlásila o slovo. Pozorovala ľudí okolo seba a predstavovala si, že je jedna z nich, vydržala by tu takto stáť ešte dlho, keby nie pracovné povinnosti. Otočila sa a rýchlo sa vrátila do kancelárie, stihla to na jednotku, ešte stále telefonovali.

Z poličky nad chladničkou zobrala sušenú levanduľu a zaliala si voňavý čaj. Vôňa a chuť levandule jej vždy spravia dobre. Ešte držala v ruke rýchlovarnú kanvicu, keď sa vo dverách zjavil riaditeľ. Nedočkavo prešľapoval na mieste a pozeral jej na ruky. Radšej si ich rýchlo uvoľnila a pozrela smerom k nemu.

„Poďte ku mne do kancelárie,“ nechal sa počuť a rýchlym krokom prešiel k svojmu pracovnému stolu. Mal na ňom rozložených niekoľko vrstiev papierov, chvíľu sa v nich prehraboval a potom niekoľko z nich položil pred ňu. Boli popísané drobným písaným písmom, nebolo to jeho písmo, to už dôverne poznala. Zrejme to bol rukopis vedúceho technického úseku, aspoň to tak tipovala. Zahľadela sa do papierov a začala tušiť, že sa jej to prestáva páčiť.

„Svetlanka, teraz musím odísť a potrebujem, aby ste spracovali tento materiál, je toho veľa, ale musí to byť hotové ešte dnes, nechajte mi to potom na stole,“ vysúkal zo seba, pozrel jej do výstrihu a potom do tváre. Samozrejme, že sa nezabudol usmiať od ucha k uchu, robil to najmä vtedy, keď vedel, že chce čosi viac. Nevedela si to vysvetliť, ale vyzeralo to, akoby sa tým úsmevom chcel vykúpiť.

Vzala papiere zo stola, povedala pár slov a vytratila sa. Len čo sa s ňou riaditeľ rozlúčil milým pozdravom, odhrnula z okna záclonu, oprela sa lakťami o parapetnú dosku a pozerala von oknom. Potrebovala si dopriať  chvíľku relaxu, dnes sa zase domov tak skoro nedostane.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

parkovanie, parkovisko, auto, bratislava

Komunikácia o zavedení parkovania v Bratislave nefunguje, tvrdia poslanci

28.03.2017 23:13

Bratislavskí poslanci prerokujú návrh dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou.

putin, ruhani

Putin a Rúhání vyjadrili z Kremľa podporu Damasku

28.03.2017 21:35

Rusko a Irán preferujú riešenie sýrskej krízy politickými a diplomatickými prostriedkami a podporujú úsilie Damasku v boji proti terorizmu.

Biely dom, Washington, Obama

Pri Bielom dome zadržali podozrivého muža s balíkom

28.03.2017 21:25

Pri Bielom dome zadržali muža, ktorý niesol balík a mal podozrivé vyjadrenia.

Neil Gorsuch, trump

Trump podpísal dekrét, ktorým končia ekologické regulácie

28.03.2017 21:04

Prezident USA Donald Trump podpísal nariadenie, ktorým zrušil či obmedzil reguláciu na ochranu životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 94812x
Priemerná čítanosť článkov: 862x

Autor blogu

Kategórie