Založ si blog

Úsmev

Veľké okno v kancelárii bolo dokorán otvorené, jemný vetrík mal hravé chúťky, hral sa so záclonou a hojdal ju zo strany na stranu. Svetlana pozrela smerom do okna, stromy sa už odeli do sviežeho zeleného šatu, tráva sa tiež nedala zahanbiť. Zelené plochy boli lemované záplavou jarných kvetov, našli sa tu sedmokrásky, tulipány rôznych farieb, narcisky žlté i biele, jedným slovom povedané, jarná krása.

Odtrhla oči od lákavej krásy, ktorú dnes podčiarkovalo slniečko, a pozrela smerom k hodinám zaveseným v rohu kancelárie nad chladničkou. Do konca pracovnej doby zostávalo ešte čosi viac ako dve hodiny. Napriek tomu, že už uplynula väčšia časť Svetlane sa zdalo, že čas dnes napreduje veľmi pomaly. Asi sa pod to podpísalo nádherné jarné počasie, ktoré priam volalo ľudí do ulíc. Stačilo sa pozrieť na námestie, lavičky boli plné oddychujúcich jedincov, či zaľúbených párikov, ostatní radšej uprednostnili pomalú prechádzku.

Ráno cestou do práce bolo ešte dosť chladno, nevyzeralo to na taký pekný deň. V predpoludňajších hodinách sa oblačnosť stratila a k slovu sa dostalo slnko. Svetlanine úvahy prerušil hlasný zvuk telefónu, zodvihla príjemným hlasom presne tak, ako to má nacvičené. Na druhej strane sa ozval obchodný námestník, starší pánko, ktorý ešte nezabudol na dobré spôsoby. Inak tomu nebolo ani teraz, nadviazal s ňou reč, poprial jej všetko dobré a pustil sa do konverzácie so šéfom. Dnes mali na programe niekoľko bodov, ktoré bolo potrebné prebrať ako prípravu na ďalšiu poradu. Bude sa konať koncom budúceho týždňa a už teraz je jasné, že bude poriadne horúca. Svetielko na telefóne nepretržite svietilo, hovor trval dlho.

Svetlana využila čas, zbehla po schodoch, z prvého poschodia jej to netrvalo dlho. Postavila sa kúsok od brány a pozorovala dianie okolo seba, zhlboka dýchala a plnými dúškami nasávala príjemnú atmosféru jari, ktorá sa už hlásila o slovo. Pozorovala ľudí okolo seba a predstavovala si, že je jedna z nich, vydržala by tu takto stáť ešte dlho, keby nie pracovné povinnosti. Otočila sa a rýchlo sa vrátila do kancelárie, stihla to na jednotku, ešte stále telefonovali.

Z poličky nad chladničkou zobrala sušenú levanduľu a zaliala si voňavý čaj. Vôňa a chuť levandule jej vždy spravia dobre. Ešte držala v ruke rýchlovarnú kanvicu, keď sa vo dverách zjavil riaditeľ. Nedočkavo prešľapoval na mieste a pozeral jej na ruky. Radšej si ich rýchlo uvoľnila a pozrela smerom k nemu.

„Poďte ku mne do kancelárie,“ nechal sa počuť a rýchlym krokom prešiel k svojmu pracovnému stolu. Mal na ňom rozložených niekoľko vrstiev papierov, chvíľu sa v nich prehraboval a potom niekoľko z nich položil pred ňu. Boli popísané drobným písaným písmom, nebolo to jeho písmo, to už dôverne poznala. Zrejme to bol rukopis vedúceho technického úseku, aspoň to tak tipovala. Zahľadela sa do papierov a začala tušiť, že sa jej to prestáva páčiť.

„Svetlanka, teraz musím odísť a potrebujem, aby ste spracovali tento materiál, je toho veľa, ale musí to byť hotové ešte dnes, nechajte mi to potom na stole,“ vysúkal zo seba, pozrel jej do výstrihu a potom do tváre. Samozrejme, že sa nezabudol usmiať od ucha k uchu, robil to najmä vtedy, keď vedel, že chce čosi viac. Nevedela si to vysvetliť, ale vyzeralo to, akoby sa tým úsmevom chcel vykúpiť.

Vzala papiere zo stola, povedala pár slov a vytratila sa. Len čo sa s ňou riaditeľ rozlúčil milým pozdravom, odhrnula z okna záclonu, oprela sa lakťami o parapetnú dosku a pozerala von oknom. Potrebovala si dopriať  chvíľku relaxu, dnes sa zase domov tak skoro nedostane.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105854x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie