Založ si blog

Odmena či prehra?

Dnes sa cíti skvelo, deň sa síce len začína, ale Klára má výbornú náladu už od skorého rána. Pohľad cez okno nie je veľmi povzbudzujúci, obloha je zatiahnutá ťažkými čiernymi mrakmi a vyzerá to na poriadny lejak, možno sa k slovu dostane aj búrka. Po viacerých horúcich dňoch by celkom dobre padla, vzduch by sa vyčistil a teplota by sa ustálila v miernejších hodnotách.

Aspoň by sa lepšie dýchalo a uľavilo by sa aj alergikom, aj ona sa v posledných dňoch poriadne natrápila, oči jej slzili a z nosa jej tieklo. Túto situáciu už dôverne pozná, opakuje sa každý rok približne v rovnakom čase.

Nevadí, dnes rieši celkom iné starosti, len čo ráno vyliezla z postele, vytiahla spod skrine osobnú váhu. Zavrela oči, opatrne sa postavila a pomaličky zisťovala skutočné hodnoty, ktoré jej váha oznamovala. Nemala žiadne veľké očakávania, nechcela zostať sklamaná.

Teraz jej nič podobné nehrozilo, práve naopak, dosiahnuté hodnoty boli výborné, schudla štrnásť kilogramov. Pri prvom pohľade sa jej zdalo, že si namýšľa, radšej si sadla na posteľ, zhlboka sa nadýchla a znovu sa postavila na váhu. Presvedčila sa, že čísla ju neklamali, skutočne sa zbavila štrnástich kilogramov, sú preč, už nikdy ich nechce naspäť.

Stálo ju to veľa síl, námahy a odriekania, žiadne večerné nájazdy do chladničky. Chce zostať aspoň taká, aká je teraz. Podíde k zrkadlu, zhodí zo seba nočnú košeľu a vrtí sa zo strany na stranu. Obzerá sa spredu, z jedného i druhého boku i zozadu, je spokojná, ešte čosi by mohla zhodiť, ale keby to nevyšlo, nezblázni sa. Teraz už určite nie, dokázala veľké veci, teda aspoň ona to tak vníma.

Čas pokročil, skočila si do kuchyne pripraviť diétne raňajky. Pri tejto predstave sa jej čosi nepáčilo, dnes by si zaslúžila aj niečo lepšie a výdatnejšie. Odrazu sa jej zmocnila nervozita, schytila zo stola škatuľku cigariet a zapaľovačom si jednu pripálila. Otvorila okno, oprela sa o parapetnú dosku a vyfukovala dymové obláčiky. Popri tom pozerala na maličké postavičky náhliace sa rôznymi smermi, z dvanásteho poschodia to boli drobci. Dofajčila a znovu pozrela na konferenčný stolík, ešte jednu, sú také upokojujúce.

Keď stiahla aj druhú, zavrela okno a vrátila sa k raňajkám. Zmizli jej z taniera akosi prirýchlo, radšej rezko vstala a vzdialila sa od chladničky.

V tom okamihu jej zavibroval mobil, mala vypnuté zvonenia, nechcela mať budíček ako pred dvoma dňami, keď jej skoro ráno afektovaná panička začala núkať akési lukratívne produkty. Dnes ju žiadne podobné prekvapenie nečakalo.

„Ahoj, ja som,“ ozval sa Rado.

„Čo máš na srdci takto zavčas ráno?“

„Trikrát hádaj, nič, len som ťa chcel počuť. Nepôjdeme popoludní trocha von? Mohli by sme sa poflákať po meste.“

Klára sa na krátku dobu odmlčí, po krátkej pauze odpovie: „Dnes nie, musím ísť čosi vybaviť a potom pôjdem rovno domov. Veď vieš, teraz mám jednu skúšku za druhou.“

Radov hlas znel nespokojne, ale ovládol sa, takto si dnešný deň nepredstavoval.

Hodiny už prekročili deviatu, najvyšší čas vychystať sa z domu. Ešte raz vykukne cez okno, neprší, jej predstava sa začína napĺňať. Zapne zips na krátkej oranžovej sukni, oblečie si ležérne tričko a prekontroluje svoju vizáž. Chcelo by to ešte vysoké podpätky, tie ju zoštíhlia. Tak, už je spokojná, vyrazí za povinnosťami.

Cestou na zastávku autobusu míňa maličkú cukráreň, pozná ju veľmi dobre, odkedy sa dostala do rúk staršiemu manželskému páru, patrí k najlepším v okolí. Klára pozrie na hodiny a pridá do kroku, ešte to stihne. Vojde a rozhliadne sa okolo seba, do nosa jej udrie lákavá vôňa a oči sa pasú na zákuskoch od výmyslu sveta. Chvíľu tu len tak postáva, bojuje sama so sebou.

Dnes prehrala, na tanieriku si nesie svoju porciu, veterník, laskonku a dobošku.

 

 

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109556x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie