Založ si blog

Opustená

Typický pochmúrny deň, jeden z tých, kedy sa človeku nechce z domu ani pätu vytiahnuť. Keby sa dalo, tak z postele dopoludnia nevylezie. Kombinácia hustej hmly s poriadnou dávkou mrholenia jej našepkáva, že najmúdrejším riešením je teplá posteľ.

Pootočí sa, potiahne perinu a načiahne ruku. Necíti nič, len chlad, posteľ je prázdna, Viktor je preč. Z nočného stolíka sa ozve hlasný tón budíka, ešte ho nezaklapla, tak sa vytrvalo pokúša dostať ju z postele. Chytí ho do ruky  a vypne ten odporný tón, nechce ho viac počuť.

Nad budíkom síce vyhrala, ale posteľ jej dnes nie je súdená. Pomaličky sa vysúka spod paplóna, z vešiaka zvesí teplý župan a zababuší sa do neho. Zrak jej padne na druhú polovicu postele, na vankúši je položený popísaný papier. Podíde bližšie a vezme ho do ruky, písmená sa jej zlievajú dohromady, bez okuliarov je z polovice slepá. Nahmatá puzdro, nasadí si okuliare a zisťuje obsah papiera. Viktor jej poprial dobré ráno a keby len to, nemá ho čakať ani večer, príde neskoro.

Papier jej vypadne z ruky, ani nevie, či je to náhoda, alebo zámer. V tomto momente by jej náladu nezlepšilo ani krásne slnečné počasie. Zobúdza sa sama a zaspáva rovnako opustená, takto si spoločné bývanie nepredstavovala. Možno bola naivná, verila, že jej sa nič podobné nestane.

Priateľka Marta jej hovorila, že nič lepšie pre ženu, ako byť single v dnešnej dobe nie je. Možno mala pravdu, vtedy jej neverila, myslela si, že je za tým závisť. Marta je bez chlapa už tri roky a zdá sa, že je spokojná. Teda, tvári sa tak, vraj chlapov môže mať kedykoľvek sa jej zachce.

V tom problém nevidí ani ona, stačí jej vidieť niektorých samcov u nej na pracovisku, otočia sa za každou sukňou. Ale predsa, z domu je zvyknutá na niečo iné, mama s ockom sú svoji už viac ako dvadsaťpäť rokov a stále sú tu jeden pre druhého. Sama nevie, možno je príliš staromódna.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109572x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie