Založ si blog

Opustená

Typický pochmúrny deň, jeden z tých, kedy sa človeku nechce z domu ani pätu vytiahnuť. Keby sa dalo, tak z postele dopoludnia nevylezie. Kombinácia hustej hmly s poriadnou dávkou mrholenia jej našepkáva, že najmúdrejším riešením je teplá posteľ.

Pootočí sa, potiahne perinu a načiahne ruku. Necíti nič, len chlad, posteľ je prázdna, Viktor je preč. Z nočného stolíka sa ozve hlasný tón budíka, ešte ho nezaklapla, tak sa vytrvalo pokúša dostať ju z postele. Chytí ho do ruky  a vypne ten odporný tón, nechce ho viac počuť.

Nad budíkom síce vyhrala, ale posteľ jej dnes nie je súdená. Pomaličky sa vysúka spod paplóna, z vešiaka zvesí teplý župan a zababuší sa do neho. Zrak jej padne na druhú polovicu postele, na vankúši je položený popísaný papier. Podíde bližšie a vezme ho do ruky, písmená sa jej zlievajú dohromady, bez okuliarov je z polovice slepá. Nahmatá puzdro, nasadí si okuliare a zisťuje obsah papiera. Viktor jej poprial dobré ráno a keby len to, nemá ho čakať ani večer, príde neskoro.

Papier jej vypadne z ruky, ani nevie, či je to náhoda, alebo zámer. V tomto momente by jej náladu nezlepšilo ani krásne slnečné počasie. Zobúdza sa sama a zaspáva rovnako opustená, takto si spoločné bývanie nepredstavovala. Možno bola naivná, verila, že jej sa nič podobné nestane.

Priateľka Marta jej hovorila, že nič lepšie pre ženu, ako byť single v dnešnej dobe nie je. Možno mala pravdu, vtedy jej neverila, myslela si, že je za tým závisť. Marta je bez chlapa už tri roky a zdá sa, že je spokojná. Teda, tvári sa tak, vraj chlapov môže mať kedykoľvek sa jej zachce.

V tom problém nevidí ani ona, stačí jej vidieť niektorých samcov u nej na pracovisku, otočia sa za každou sukňou. Ale predsa, z domu je zvyknutá na niečo iné, mama s ockom sú svoji už viac ako dvadsaťpäť rokov a stále sú tu jeden pre druhého. Sama nevie, možno je príliš staromódna.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105879x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie