Založ si blog

Schovávačka

Mirka vojde do bytu, ovanie ju chladný vzduch a prázdnota. Zatvorí dvere a posadí sa na nízku skrinku v predsieni, nikto ju nevíta. Peťo nie je doma už niečo vyšše týždňa a rovnaký čas má ešte pred sebou, pracovná cesta do Nemecka sa nedala odložiť.

Keď odchádzal, aj si poplakala, cítila sa tak sama, možno je teraz precitlivená, nikdy predtým sa jej to nestávalo. Tehotenstvo je veľmi zvláštne obdobie, teraz sa o tom presviedča. Prečítala veľa múdrych kníh, ktoré písali o tomto krásnom období ženy, ale až teraz začína chápať, rozdiel medzi čítaním a prežívaním.

Cestou z práce sa zastavila v obchode s detskými vecičkami. Zdržala sa tam poriadne dlho, chodila v uličkách plných tovaru a obdivovala široký sortiment pre mamičky. Najviac ju priťahovalo oblečenie pre maličkých, jeden kúsok krajší ako druhý.  Ochotná predavačka jej bola nápomocná, jej prvá otázka smerovala k pohlaviu bábätka, na vešiakoch boli rozdelené veci pre chlapčekov a dievčatká.

Na túto otázku nepoznala odpoveď ani ona, zatiaľ sa to nepodarilo zistiť ani odborníkom. Jej maličké sa s nimi hralo na schovávačku. Práve preto nechcela kupovať nič modré alebo ružové, vyberala si skôr niečo neutrálne. Ale sama pred sebou musí priznať, že najväčším lákadlom sú pre ňu vecičky pre dievčatká, taký úžasný výber, už si živo predstavuje ako oblieka tú svoju princezničku. Ani Peťo by nebol proti, podľa neho by to pokojne mohla byť dcérka, nezáleží mu na tom, hlavne nech je maličké zdravé.

Mirka prejde do izby, sadne si na sedačku a chvíľku oddychuje, cíti sa nejaká unavená. V práci toho bolo na ňu trocha veľa, najhoršie sú na tom nohy, necíti si ich od bolesti. Podľa nej za to môžu kŕčové žily, zdedila ich po mame a v tehotenstve to lepšie nebude.  Z rohu miestnosti doniesla taburetku a vyložila si na ňu nohy, aké príjemné, vyvýšená poloha jej robí dobre.

Z oddychu ju vytrhne hlasný zvuk telefónu. “Ahoj, miláčik,” šteboce prívetivým hlasom. Na tento okamih čakala už od rána, Peťo sa dnes ozval neskôr. Vypočula ho, zvestovala mu svoje drobné novinky a zase zostala sama. Pustila rádio, naladila si hudbu podľa svojho vkusu a pridala hlasitosť, nechcela, aby bolo okolo nej to mučivé ticho, nerobilo jej to dobre.

Zrak jej dopadol presne na mikroténovú tašku s motívom sediaceho bábätka, vzala ju do ruky a vybrala jej obsah.  Vedľa seba rozprestrela body jemnej žltej farby a obzerala si maličké dupačky s milým detským motívom, s dnešným nákupom je spokojná, pomaličky dopĺňa výbavičku.

Ani nezbadala ako sa zotmelo, podarilo sa jej trocha zadriemať a za oknom už bola celkom slušná tma. Chuť do jedla veľmi nemala, pripravila si len puding s ovocím, ľahká maškrta jej spraví dobre. Zobrala z okna kalendár, preletela ho očami, pozajtra ju čaká poradňa a ďalšie ultrazvukové vyšetrenie. Pri tejto myšlienke sa usmeje,  je zvedavá, či bude pokračovať schovávačka. Škoda, že ani vo štvrtok tu Peťo nebude.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109573x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie