Založ si blog

Víkend

Tento týždeň počasie skutočne vyšlo, slnko sa usmievalo od rána do neskorého večera a všetkým zlepšovalo náladu, hneď bolo v uliciach menej zamračených jedincov. Páčilo sa jej to, pociťovala akýsi príval novej energie, toto nedokáže ani čokoláda, hoci chutí výborne.

Lenka pocíti jemný dotyk na ramene, ešte chvíľku sa tvári, že spokojne spí, ale dlho to nevydrží, pootvorí oči a pozrie smerom k Romanovi. “Dobré ránko, zlatko, vyspala si sa?” prejaví záujem manžel a pobozká ju na líce. “Hm, a dá sa pri tebe niečo také?” Namiesto odpovede príde celkom zaujímavá ponuka. “Keď tak pozerám okolo seba, mohli by sme niekam vypadnúť, celý týždeň sme trčali v práci.”

Lenka sa pretočí na druhú stranu a snaživo premýšľa na čo by dnes mala chuť. “Dobre, vidím, že dnes si stelesnená lenivosť, počkaj tu na mňa, donesiem raňajky.” Presne na túto vetu čakala, víkendové raňajky miluje, Roman ich robí dosť často. Nikdy si nemyslela, že raňajky môžu chutiť a chutiť, ale je to tak, pre ňu sú najlepšie, tie od Romana.

Dvere sa otvorili, na širokom bielom podnose bola čierna káva, vajíčka doplnené čerstvými rajčinami a tenké krajce celozrnného chleba. Mňam, práve v tomto momente dostala chuť, pohotovo sa posadila, pohodlne sa oprela o vankúš a nechala sa ponúknuť. “Výborné, si šikovný,” nešetrila slovami chvály. Pri pohľade na manžela nevedela, či sa rozplýva nad jedlom, alebo sa mu pozdávajú jej slová.

Voňavá káva chutila vynikajúco, jej prenikavá aróma sa rýchlo šírila po izbe, cítila ju z každého rohu miestnosti. Keď dopila, položila ozdobnú šálku späť na podnos a spokojne oddychovala, bola šťastná. Roman obišiel posteľ, sadol si k nej, oboma rukami ju pohladkal po tvári, prstami jej prešiel po vlasoch, postupne sa dostal na krk, hladkal ju tak jemne, ako to len on vedel. Privrela oči, vychutnávala si jeho citlivé dotyky, nechcela, aby skončil, práve naopak, ponúkla mu svoje pery. Chopil sa ich, presne podľa očakávania, vedela to, dnes žiadna turistika nebude, možno v nedeľu.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Peter Gajdoš

Zvláštne Gajdošove manévre, myslí si analytik

21.09.2017 20:33

Rekordná suma 1,1 miliardy eur na obstaranie 14 nových stíhačiek púta pozornosť.

zupne volby, volby, urna, hlasovanie

Meno Kotlebovho súpera padne začiatkom októbra

21.09.2017 20:00

Piati kandidáti na predsedu Banskobystrického kraja pristúpili na spoluprácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109560x
Priemerná čítanosť článkov: 987x

Autor blogu

Kategórie