Založ si blog

Posledná možnosť

Sedela pri písacom stole a hrala sa s perom, pred sebou mala rozloženú otvorenú knihu. Žiadny dievčenský román, učebnica matematiky, kapitola geometria, nič pre ňu, matematiku nemusí a s geometriou je už niekoľko rokov nepriateľka.

Už o dva dni bude písomka, nič iné, len geometria, snaží sa, pracuje s pravítkom i kružidlom, ale myšlienky jej poletujú ako motýľ na lúke plnej kvetov. Najviac ju zamestnáva mama, už zajtra je rozhodnutá opustiť ju. Žiadna tragédia, ide len na liečenie, ale tri týždne sú dosť dlhá doba.

Na jednej strane jej Lucia tento relax sama odporúčala, mama si to určite zaslúži, celé roky sa sama stará o ňu a mladšiu sestru. Ale predsa, je to prvýkrát v jej živote, keď bude za všetko zodpovedná. Celkom bez pomoci, len ona a sestra, dve opustené dievčatá. Mama ju chlácholí, vraj je už gymnazistka, má pravdu, ale sú veci, ktoré sa školou nemerajú. Sama nevie, či sa na niečo podobné cíti, snaží sa, len nevie, či to nie je málo. Spomína si na obdobie, keď si pripadala ako majsterka sveta, poháňala ju puberta, bola presvedčená, že nikoho nepotrebuje. Búrlivé obdobie prehrmelo ako búrka, po nej prišlo vytriezvenie.

Stále premýšľa nad zajtrajším dňom, ráno jej ešte bude dobre, mama jej venuje úsmev, pripraví raňajky, povie zopár prívetivých slov, tie ju naštartujú do nového dňa. Ale čo potom? Cesta na autobusovú stanicu, naložená batožina, objatie a posledná pusa na rozlúčku.

Radšej rýchlo privrie učebnicu, vytratí sa z izby za mamou, jednoducho chce byť s ňou. Túto možnosť už nebude mať dlhé tri týždne.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105886x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie