Založ si blog

Posledná možnosť

Sedela pri písacom stole a hrala sa s perom, pred sebou mala rozloženú otvorenú knihu. Žiadny dievčenský román, učebnica matematiky, kapitola geometria, nič pre ňu, matematiku nemusí a s geometriou je už niekoľko rokov nepriateľka.

Už o dva dni bude písomka, nič iné, len geometria, snaží sa, pracuje s pravítkom i kružidlom, ale myšlienky jej poletujú ako motýľ na lúke plnej kvetov. Najviac ju zamestnáva mama, už zajtra je rozhodnutá opustiť ju. Žiadna tragédia, ide len na liečenie, ale tri týždne sú dosť dlhá doba.

Na jednej strane jej Lucia tento relax sama odporúčala, mama si to určite zaslúži, celé roky sa sama stará o ňu a mladšiu sestru. Ale predsa, je to prvýkrát v jej živote, keď bude za všetko zodpovedná. Celkom bez pomoci, len ona a sestra, dve opustené dievčatá. Mama ju chlácholí, vraj je už gymnazistka, má pravdu, ale sú veci, ktoré sa školou nemerajú. Sama nevie, či sa na niečo podobné cíti, snaží sa, len nevie, či to nie je málo. Spomína si na obdobie, keď si pripadala ako majsterka sveta, poháňala ju puberta, bola presvedčená, že nikoho nepotrebuje. Búrlivé obdobie prehrmelo ako búrka, po nej prišlo vytriezvenie.

Stále premýšľa nad zajtrajším dňom, ráno jej ešte bude dobre, mama jej venuje úsmev, pripraví raňajky, povie zopár prívetivých slov, tie ju naštartujú do nového dňa. Ale čo potom? Cesta na autobusovú stanicu, naložená batožina, objatie a posledná pusa na rozlúčku.

Radšej rýchlo privrie učebnicu, vytratí sa z izby za mamou, jednoducho chce byť s ňou. Túto možnosť už nebude mať dlhé tri týždne.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109758x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie