Založ si blog

Tma

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok v dome oproti a ticho.

Krásne, na toto sa vždy najviac teší, miluje tú chvíľu, keď ju nečakajú žiadne povinnosti, všetkých sa už zbavila. Hodinové ručičky sú neúprosné, polnoc sa hlási, nechcú jej dopriať trocha času naviac, najvyšší čas uložiť sa do postele.

V kúpeľni si dopraje rýchlu sprchu, vyutiera sa mäkučkým uterákom. Super pocit, toto sú tie chvíle, ktoré patria len jej, len keby ich nebolo tak málo. Prehodí cez seba ľahkú kvietkovanú košieľku, zhasne posledné svetlo v dome a potichúčky sa poberie do spálne.

Manžel je otočený na opačnú stranu, v tichu počuť jeho pravidelný dych. Opatrne odhrnie perinu a šuchne sa do postele. Ešte chvíľku pozerá do tmy, postupne cíti ako jej oťaželi viečka, zmocňuje sa jej spánok.

Odrazu sa strhne, z detskej izby sa ozvali akési zvuky. Rýchlo bez rozmýšľania vystrelí z postele a vletí do detskej izby. V rohu izby zapne maličkú lampičku, starostlivo pozerá na Tomáška. Jej kučeravý anjelik je nepokojný, niečo ho trápi. Vezme ho na ruky a jemne ho pritúli. Spánok ešte musí počkať.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105885x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie