Založ si blog

Tma

Zhasla svetlo a chvíľu len tak stála. Ponorená v tme, pozerala von oknom, páčil sa jej pokoj, ktorý vonku panoval. Žiadne prúdy áut, náhliaci sa ľudia, len pouličné lampy, niekoľko svetielok v dome oproti a ticho.

Krásne, na toto sa vždy najviac teší, miluje tú chvíľu, keď ju nečakajú žiadne povinnosti, všetkých sa už zbavila. Hodinové ručičky sú neúprosné, polnoc sa hlási, nechcú jej dopriať trocha času naviac, najvyšší čas uložiť sa do postele.

V kúpeľni si dopraje rýchlu sprchu, vyutiera sa mäkučkým uterákom. Super pocit, toto sú tie chvíle, ktoré patria len jej, len keby ich nebolo tak málo. Prehodí cez seba ľahkú kvietkovanú košieľku, zhasne posledné svetlo v dome a potichúčky sa poberie do spálne.

Manžel je otočený na opačnú stranu, v tichu počuť jeho pravidelný dych. Opatrne odhrnie perinu a šuchne sa do postele. Ešte chvíľku pozerá do tmy, postupne cíti ako jej oťaželi viečka, zmocňuje sa jej spánok.

Odrazu sa strhne, z detskej izby sa ozvali akési zvuky. Rýchlo bez rozmýšľania vystrelí z postele a vletí do detskej izby. V rohu izby zapne maličkú lampičku, starostlivo pozerá na Tomáška. Jej kučeravý anjelik je nepokojný, niečo ho trápi. Vezme ho na ruky a jemne ho pritúli. Spánok ešte musí počkať.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109757x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie