Založ si blog

Prekvapenie

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam nemala vzťah, fóbiou netrpela, ale ich spoločnosť jednoducho nevyhľadávala. Ani by jej nenapadlo, že si jedného dňa také malé stvorenie prinesie do vlastného domu.

Stalo sa, veď čo by mama neurobila pre radosť svojho dieťaťa. Adamko už viac ako rok pravidelne pílil jej uši, jeho jedinou túžbou bolo vlastniť myšku. Pre splnenie tohto sna bol ochotný spraviť čokoľvek, v škole zlepšil svoje výkony a doma ochotne pomáhal.

Dohodla sa s Romanom, nebol proti, chcel Adamka prekvapiť. V špecializovanom obchode sa pristavili pri veľkom akváriu, bolo ich tam veľa. Mladučký predavač ho otvoril, vyzval ju, aby si vybrala. Chcela to nechať na manžela, napokon sa odhodlala k činu. Naklonila sa, chvíľku obdivovala maličké myšky a prstom ukázala na jednu z nich.

Skončila v pomaľovanej papierovej škatuli, ešte vhodná klietka a ide sa domov. “Myslíš, že sa mu bude páčiť? pozrela do manželovej tváre. “A tebe? opätoval otázku Roman. “Neboj, zvyknem si,” usmiala sa a pridala do kroku.

Auto bolo zaparkované v bočnej uličke, sadla si na miesto spolujazdca. Na kolená si položila papierový domček, pootvorila veko a potichu pozorovala jeho maličkú obyvateľku, fascinovala ju, s tým skutočne nerátala.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105890x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie