Založ si blog

Prekvapenie

Maličká, zmestila sa do dlane, len chvostík ružovej farby bol dlhší ako ona. Očká červené, fúziky dlhé, na dotyk jemná, príjemná, jednoducho biela myška. Andrea nikdy k podobným stvoreniam nemala vzťah, fóbiou netrpela, ale ich spoločnosť jednoducho nevyhľadávala. Ani by jej nenapadlo, že si jedného dňa také malé stvorenie prinesie do vlastného domu.

Stalo sa, veď čo by mama neurobila pre radosť svojho dieťaťa. Adamko už viac ako rok pravidelne pílil jej uši, jeho jedinou túžbou bolo vlastniť myšku. Pre splnenie tohto sna bol ochotný spraviť čokoľvek, v škole zlepšil svoje výkony a doma ochotne pomáhal.

Dohodla sa s Romanom, nebol proti, chcel Adamka prekvapiť. V špecializovanom obchode sa pristavili pri veľkom akváriu, bolo ich tam veľa. Mladučký predavač ho otvoril, vyzval ju, aby si vybrala. Chcela to nechať na manžela, napokon sa odhodlala k činu. Naklonila sa, chvíľku obdivovala maličké myšky a prstom ukázala na jednu z nich.

Skončila v pomaľovanej papierovej škatuli, ešte vhodná klietka a ide sa domov. “Myslíš, že sa mu bude páčiť? pozrela do manželovej tváre. “A tebe? opätoval otázku Roman. “Neboj, zvyknem si,” usmiala sa a pridala do kroku.

Auto bolo zaparkované v bočnej uličke, sadla si na miesto spolujazdca. Na kolená si položila papierový domček, pootvorila veko a potichu pozorovala jeho maličkú obyvateľku, fascinovala ju, s tým skutočne nerátala.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109756x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie