Založ si blog

Nepoučiteľní

Ešte dokončiť niekoľko strán z rozrobeného materiálu. Ivana si prebehne podklady, v tomto momente už s tým nepohne, potrebuje si dať prestávku. Cíti únavu, aj pozornosť poklesla, poľaviť v kvalite si nemôže dovoliť.

Dôležité dokumenty si dá na spodnú lištu, po pauze ich tam nájde. Postaví sa, spraví niekoľko krúživých pohybov s rukami a slastne sa ponaťahuje, pri práci za počítačom celkom zdrevenela. Vlezie do kuchyne, chcelo by to nejaké osvieženie, zaleje si kávu a z chladničky vyberie zákusok. Včera sa zastavila v blízkej cukrárni, vedela, že niečo sladké sa jej bude hodiť, dala si zabaliť niekoľko laskoniek a jadrových rožkov.

Znovu sa posadila k počítaču, občas si miešala voňavý nápoj a chrúmala orechový rožtek, chutil výborne, už od detstva ich mala rada. Pozrela si nejaké spravodajské weby, potrebuje vedieť, čo nového sa deje vo svete a skončila na sociálnej sieti. Nepatrí k ich fanúšikom, ale dnes je potrebné byť v obraze. Práve jej pred očami zastal status, ktorý ju na prvý pohľad upútal. Nebol ničím výnimočný, ponúkal možnosť lukratívnej výhry. Stručný oznam nad ním oznamoval potencionálnym záujemcom, že pre výhru nemusia spraviť vôbec nič, jednoducho si stiahnu farebný kupón a budú majiteľmi slušnej finančnej čiastky. Aké jednoduché, a koľko jedincov zase dostanú, je to ako obohraná platňa, ľudia sú jednoducho nepoučiteľní. A pritom by stačilo všimnúť si webovú adresu a trocha premýšľať, a možno ani to nie, veď kto vám dnes dá niečo zadarmo.

Stačilo, oprie hlavu o maličký vankúšik, privrie oči a relaxuje, nastal čas úplne vypnúť.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109753x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie