Založ si blog

Konečne

Dnes od rána má dobrú náladu. Pre ňu nezvyčajné, patrí skôr k tým, ktorých treba po zobudení nechať na pokoji. Vedia to to o nej všetci, ktorí sa pohybujú v jej blízkom okolí. Jej mama ako najbližší človek by o tom vedela hovoriť, nie raz sa preto pochytili, najhoršie bolo, keď prišla puberta. To bolo skutočne búrlivé obdobie, postupne s pribúdajúcim vekom sa to stabilizovalo, ale podstata sa nezmenila, jednoducho ráno potrebuje pokoj.

Aj preto sa rozhodla pre samostatné bývanie, mala možnosť využiť spoločný prenájom. Bol to taký šikovný bytík, celkom blízko centra, ani platiť by nemusela veľa, náklady by sa delili medzi štyri osoby. Nebola to zlá ponuka, byt viac ako slušný a spolužiačky z ročníka pohoďáčky. Dlho sa nevedela rozhodnúť, niečo bolo za a niečo proti, vybrala si až po dlhom váhaní. Napokon uprednostnila svoj pokoj, vybrala si jednoizbový byt na okraji mesta, je pekný, má v ňom všetko, čo potrebuje. Inak povedané nič jej nechýba, dopravné spojenie do centra je trocha komplikovanejšie, ale žiadna tragédia. Priateľky jej to spočiatku nevedeli zabudnúť, vraj ich zradila, pochopili až neskôr.

Alena si dala rýchle raňajky, riad uložila do malej umývačky a spokojne sa usmievala. Za jej dobrou náladou bolo počasie, konečne sa o slovo prihlásila jar, slnko šermovalo svojimi lúčmi, teplota bola pomerne príjemná. Vytiahla zo skrine ľahký jarný kabátik, doplní ho kratšou sukňou, konečne sa dostane k slovu móda. Nepatrí k fanatičkám, čo potrebujú mať doma každý módny výstrelok, ale predsa len, je žena a pekné oblečenie k nej patrí.

3686
631

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105888x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie