Založ si blog

Konečne

Dnes od rána má dobrú náladu. Pre ňu nezvyčajné, patrí skôr k tým, ktorých treba po zobudení nechať na pokoji. Vedia to to o nej všetci, ktorí sa pohybujú v jej blízkom okolí. Jej mama ako najbližší človek by o tom vedela hovoriť, nie raz sa preto pochytili, najhoršie bolo, keď prišla puberta. To bolo skutočne búrlivé obdobie, postupne s pribúdajúcim vekom sa to stabilizovalo, ale podstata sa nezmenila, jednoducho ráno potrebuje pokoj.

Aj preto sa rozhodla pre samostatné bývanie, mala možnosť využiť spoločný prenájom. Bol to taký šikovný bytík, celkom blízko centra, ani platiť by nemusela veľa, náklady by sa delili medzi štyri osoby. Nebola to zlá ponuka, byt viac ako slušný a spolužiačky z ročníka pohoďáčky. Dlho sa nevedela rozhodnúť, niečo bolo za a niečo proti, vybrala si až po dlhom váhaní. Napokon uprednostnila svoj pokoj, vybrala si jednoizbový byt na okraji mesta, je pekný, má v ňom všetko, čo potrebuje. Inak povedané nič jej nechýba, dopravné spojenie do centra je trocha komplikovanejšie, ale žiadna tragédia. Priateľky jej to spočiatku nevedeli zabudnúť, vraj ich zradila, pochopili až neskôr.

Alena si dala rýchle raňajky, riad uložila do malej umývačky a spokojne sa usmievala. Za jej dobrou náladou bolo počasie, konečne sa o slovo prihlásila jar, slnko šermovalo svojimi lúčmi, teplota bola pomerne príjemná. Vytiahla zo skrine ľahký jarný kabátik, doplní ho kratšou sukňou, konečne sa dostane k slovu móda. Nepatrí k fanatičkám, čo potrebujú mať doma každý módny výstrelok, ale predsa len, je žena a pekné oblečenie k nej patrí.

3686
631

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109755x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie