Založ si blog

Značkové

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, pohodlné, mäkké. Zohne sa, topánku vezme do ruky, po dvoch dňoch nosenia si dovolí nesúhlasiť, ak tak jedine so značkovou cenou, lacné určite neboli.

Konečne doma, už by v nich viac krokov nespravila, ledva sa dovliekla domov. Sused z vedľajšieho vchodu po nej pozeral, asi si nevedel vysvetliť jej náhle krívanie. Jej to je jedno, nebude predsa každému vešať na nos aké topánky si kúpila, do súkromia si len tak niekoho nepúšťa.

V kúpeľni spod umývadla vydoluje veľké vedro, naplní ho vlažnou vodou, pridá morskú soľ a ponorí si nohy. Spočiatku nepríjemný pocit postupne prejde, bolesť ustala. Načiahne sa, za chrbát si vloží maličký vankúšik, konečne pohodlie, presne toto potrebovala. Ani nevie ako, ale podarilo sa jej zadriemať, z príjemného oddychu ju vytrhla melódia. Chvíľku sa nevie zorientovať, na podlahu rozloží uterák a rýchlym pohybom si utrie nohy. Suché nie sú, ale aspoň jej z nich netečie voda. Prejde do predsiene, zvonivá melódia vychádza z kabelky.

To som si mohla myslieť, ťukne si prstom do čela, Marek vždy vyzváňa v nevhodný čas. “Áno, zlatko,” stručne sa prihovorí manželovi. “Počúvaj, miláčik, šéf si dnes vymyslel neplánovanú poradu, musím tam ísť, potrebuje všetkých vedúcich oddelení. Chcel som, ale na rodičovské to nestihnem.”  Zdena zostane ticho, zase je raz všetko inak, ako bolo naplánované. Z police vezme masť a jemnými pohybmi si natiera doráňanú nohu, ani by neverila aký nepríjemný dokáže byť obyčajný pľuzgier. Na rodičovské si dá na seba športové nohavice a k tomu tenisky, značkové topánky nechá radšej doma.

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109749x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie