Založ si blog

Nevyužitá príležitosť

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné lúče, dnes je od rána nádherné počasie.

Na zastávke tesne pred tunelom sa otvoria predné dvere, vojde útla mladá žena s detským kočíkom. Označí si cestovný lístok a po uvoľnení miesta sa posadí na určené miesto. Vyzerá tak mlado, akoby ešte sama bola dieťaťom. Eva ju nenápadne pozoruje, časy, keď mala malé deti sú už dávno preč a vnúčaťom ju synovia ešte nepotešili. Žena sa chvíľku prehrabuje v príručnej taške pripevnenej na kočíku, po chvíľke z nej vytiahne knihu. Nezvyčajné, dnes by človek u tejto generácie čakal skôr mobilný telefón či tablet, prebleskne Eve hlavou.

Električka konečne vošla do tunela, z okna cítiť príjemný chladný vzduch, počas horúcich letných dní je to hotové osvieženie. Eva sedí a pozerá do čiernej tmy, len sem-tam sa v nej mihne drobné svetlo, inak nič zaujímavé. V spoji je ticho, žiadna vrava, počuť len hluk odrážajúci sa od koľajníc. Odrazu sa v tichu ozve: “Mama, mama.” Slová vychádzajú z kočíka, žena rýchlym pohybom privrie knihu a skloní sa k dieťaťu. Chvíľku je ticho, potom sa ozve plač.

Eva spozornie a otočí hlavu smerom k žene, sleduje situáciu, v hlave si premieta spomienky z minulosti. Svojho prvorodeného si veľmi neužila, už po šiestich mesiacoch musela nastúpiť do práce, nedalo sa inak. Zverila ho do opatery mame, vedela, že sa môže spoľahnúť, ale spokojná s tým nebola. Aj po rokoch si to vyčíta, sama veľmi dobre vie, že sa pripravila o mnoho krásnych okamihov, ktoré jej už nikto nevráti.

Ani nepostrehla presne koľko zastávok prešli, všimla si len, že už pomaličky bude v cieli. Vstala, cez ruku si prevesila tašku a prešla k predným dverám, pre potešenie nahliadla do kočíka, pohľad na dieťa jej zlepšil mizernú náladu.

 

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109751x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie