Založ si blog

Jednoducho pekná

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, väčšina z nich poťahovala z cigarety. Všetci netrpezlivo upínali zrak jedným smerom, ale autobus nie a nie prísť.

Elegantne obišla najväčšiu tlačenicu, už dávno nepatrí k tým, ktorí obľubujú davy, postavila sa obďaleč a z kabelky vytiahla mobilný telefón. Čakalo ju niekoľko neprijatých hovorov, dnes mala v práci poriadny zhon, ani na vlastnú matku si nenašla čas. Spravila si v ňom rýchly poriadok, aby vedela komu sa má ozvať, pre vybavovanie podobných záležitostí má radšej trocha súkromia.

Zatiahla zips kabelky a spozornela, v diaľke zbadala podozrivý objekt, podľa všetkého črty autobusu. Uprene sledovala situáciu, konečne bolo jasné, že sa nemýlila, ešte tak vedieť číslo. Áno, na veľkej červenej tabuli sa zjavili dve dvojky, rýchlo rukou zalovila vo vrecku bundy. Vošla prednými dverami, označila si cestovný lístok a zaujala miesto, sedieť nechcela, postavila sa do rohu k oknu.

Ticho preťal zvuk zatvárajúcich sa dverí, na križovatke svietila červená, cesty boli preplnené. Stála, hľadela pred seba a premýšľala nad tým, čo ju dnes ešte čaká. Na nasledujúcej zastávke sa otvorili predné dvere, spozornela, zaujala ju tvár staršej ženy. Elegantné nohavice doplnené kabátom rovnakej farby, šatka dotvárajúca celkový dojem, jemné črty tváre popretkávané vráskami, sivé vlasy slušivo upravené. Do ruky chytila väčšiu nákupnú tašku a vošla, mladík sediaci hneď pri dverách jej ponúkol svoje miesto.

Andrea ju so zaujatím sledovala až do momentu, keď poďakovala mládencovi za slušnosť a vodičovi za trpezlivosť. Napriek svojmu veku bola pekná a na prvý pohľad z nej vyžarovalo niečo pozitívne. Dvere sa zatvorili, autobus sa pohol, zostalo len presvedčenie, že aj staroba môže byť pekná.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109752x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie