Založ si blog

Jednoducho pekná

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, väčšina z nich poťahovala z cigarety. Všetci netrpezlivo upínali zrak jedným smerom, ale autobus nie a nie prísť.

Elegantne obišla najväčšiu tlačenicu, už dávno nepatrí k tým, ktorí obľubujú davy, postavila sa obďaleč a z kabelky vytiahla mobilný telefón. Čakalo ju niekoľko neprijatých hovorov, dnes mala v práci poriadny zhon, ani na vlastnú matku si nenašla čas. Spravila si v ňom rýchly poriadok, aby vedela komu sa má ozvať, pre vybavovanie podobných záležitostí má radšej trocha súkromia.

Zatiahla zips kabelky a spozornela, v diaľke zbadala podozrivý objekt, podľa všetkého črty autobusu. Uprene sledovala situáciu, konečne bolo jasné, že sa nemýlila, ešte tak vedieť číslo. Áno, na veľkej červenej tabuli sa zjavili dve dvojky, rýchlo rukou zalovila vo vrecku bundy. Vošla prednými dverami, označila si cestovný lístok a zaujala miesto, sedieť nechcela, postavila sa do rohu k oknu.

Ticho preťal zvuk zatvárajúcich sa dverí, na križovatke svietila červená, cesty boli preplnené. Stála, hľadela pred seba a premýšľala nad tým, čo ju dnes ešte čaká. Na nasledujúcej zastávke sa otvorili predné dvere, spozornela, zaujala ju tvár staršej ženy. Elegantné nohavice doplnené kabátom rovnakej farby, šatka dotvárajúca celkový dojem, jemné črty tváre popretkávané vráskami, sivé vlasy slušivo upravené. Do ruky chytila väčšiu nákupnú tašku a vošla, mladík sediaci hneď pri dverách jej ponúkol svoje miesto.

Andrea ju so zaujatím sledovala až do momentu, keď poďakovala mládencovi za slušnosť a vodičovi za trpezlivosť. Napriek svojmu veku bola pekná a na prvý pohľad z nej vyžarovalo niečo pozitívne. Dvere sa zatvorili, autobus sa pohol, zostalo len presvedčenie, že aj staroba môže byť pekná.

Dobrý pocit

02.04.2017

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo. Pondelok, zvláštny viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105891x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie