Založ si blog

Dobrý pocit

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo.

Pondelok, zvláštny deň, začína sa nový týždeň, všetko je pred nami. Napriek týmto skutočnostiam ho väčšina ľudí nenávidí, má smolu, nasleduje po víkende. Ani Irena nie je výnimka, pokojné nedeľné rána miluje, veľa takých možností v živote nie je. Zorientuje sa v kuchyni, do pripravených šálok dá zvyčajnú dávku čerstvo zomletej kávy. Potom sa vytratí do kúpeľne, chce to poriadnu sprchu, cíti sa nejaká malátna.

Fú, nejaká je horúca, zjojkne a o kúsok cúvne. Rýchlo pootočí kohútik, pre istotu spraví skúšku rukou, no konečne, správna teplota vody s ňou robí divy. Nastaví chrbát a vychutnáva si bubnujúce kvapky, ktoré jej okrem osvieženia robia jemnú masáž. Dopriala si, ešte sa poriadne vyšúcha uterákom, papierovým obrúskom pretrie zarosené zrkadlo. Rukou prejde po tvári a jemnými pohybmi vtiera voňavý krém do pokožky. Celý proces sleduje v zrkladle, pozorné oko zbadalo okolo očí nejaké vrásky, no čo pribudli jej.

“Mami, ešte si tu?” ozve sa z predsiene. “Hm, som v kúpeľni,” odpovie na otázku a pokračuje v úprave vlasov. Spoza kuchynskej linky vykukne strapatá štica. “Dobré ráno, mami, som rád, že som ťa zastihol.” “Deje sa niečo, zlatko?” pozrie na syna s prekvapením v očiach. “Máš narodeniny, veď vieš, na to nesmiem zabudnúť,” usmieva sa na ňu veľkými hnedými očami. “O chvíľku som v kuchyni,” nechá sa počuť Irena a zmocní sa jej dobrý pocit. Ani tento rok na ňu nezabudol, vedela, že to tak bude, zbožňuje tie úprimné objatia.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 105887x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Autor blogu

Kategórie