Založ si blog

Dobrý pocit

Dnes si privstala, nikdy nevylihuje dlho v posteli, ale v niektoré dni si dá záležať. Ten dnešný k takým celkom určite patrí, kalendár je už pretočený, asi synovi to nedalo.

Pondelok, zvláštny deň, začína sa nový týždeň, všetko je pred nami. Napriek týmto skutočnostiam ho väčšina ľudí nenávidí, má smolu, nasleduje po víkende. Ani Irena nie je výnimka, pokojné nedeľné rána miluje, veľa takých možností v živote nie je. Zorientuje sa v kuchyni, do pripravených šálok dá zvyčajnú dávku čerstvo zomletej kávy. Potom sa vytratí do kúpeľne, chce to poriadnu sprchu, cíti sa nejaká malátna.

Fú, nejaká je horúca, zjojkne a o kúsok cúvne. Rýchlo pootočí kohútik, pre istotu spraví skúšku rukou, no konečne, správna teplota vody s ňou robí divy. Nastaví chrbát a vychutnáva si bubnujúce kvapky, ktoré jej okrem osvieženia robia jemnú masáž. Dopriala si, ešte sa poriadne vyšúcha uterákom, papierovým obrúskom pretrie zarosené zrkadlo. Rukou prejde po tvári a jemnými pohybmi vtiera voňavý krém do pokožky. Celý proces sleduje v zrkladle, pozorné oko zbadalo okolo očí nejaké vrásky, no čo pribudli jej.

“Mami, ešte si tu?” ozve sa z predsiene. “Hm, som v kúpeľni,” odpovie na otázku a pokračuje v úprave vlasov. Spoza kuchynskej linky vykukne strapatá štica. “Dobré ráno, mami, som rád, že som ťa zastihol.” “Deje sa niečo, zlatko?” pozrie na syna s prekvapením v očiach. “Máš narodeniny, veď vieš, na to nesmiem zabudnúť,” usmieva sa na ňu veľkými hnedými očami. “O chvíľku som v kuchyni,” nechá sa počuť Irena a zmocní sa jej dobrý pocit. Ani tento rok na ňu nezabudol, vedela, že to tak bude, zbožňuje tie úprimné objatia.

Jednoducho pekná

28.03.2017

Zastávka v centre mesta praskala vo švíkoch. Andrea obišla prístrešok z druhej strany, nechcela sa predierať medzi stojacich ľudí. Vzadu o niekoľko metrov ďalej postávalo niekoľko jedincov, viac »

Nevyužitá príležitosť

13.03.2017

Eva sedí v električke, únava jej sadá na viečka, dnes mala v práci poriadne náročný deň. Ani myslieť sa jej nechce, jediné, čo ako tak vníma je pohyb v dopravnom prostriedku a možno slnečné viac »

Značkové

06.03.2017

Zdena zatvorí za sebou dvere, okamžite sa vyzuje. Na pravej nohe sa rysuje poriadny pľuzgier, asi daň za nové topánky, a to ju predavačka v obchode presviedčala o ich kvalite, vraj značkové, viac »

Donald Trump

USA prijímajú nové protiimigračné opatrenia proti ôsmim štátom

25.09.2017 03:55

Americký prezident Donald Trump prijal nové opatrenia proti imigrácii. Týkajú sa ôsmich štátov a začnú platiť 18. októbra.

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 109754x
Priemerná čítanosť článkov: 989x

Autor blogu

Kategórie