Založ si blog

Ťažký výber

Voda. Všade okolo mňa, asi by jej už nemohlo byť viac. Prší. Nič výnimočné, ale tretí deň za sebou. Priveľa vody, pre mňa určite. Ani prírode sa to nepáči, zdá sa. Ulice zdobené obrovskými mlákami, pôda premočená, korytá riek preplnené. Zase raz, chce sa mi šomrať, bláznivé počasie.

Zívam, po zatvorení úst sa naťahujem. Len tak pomaličky, ospalo. Nič sa mi nechce, čo začnem, nedokončím. Počasie, celkom pekná výhovorka. Nepáči sa mi, ale niekedy príde vhod. Lenivý deň, presne taký práve mám. Sedieť kdesi v teple, to sa mi pozdáva. Počítač, obrazovka načítaná. Pritiahnem stoličku na kolieskach, prstami pobehám po klávesnici. Hm, peniaze, konečne dorazili, ozvala sa banka. Hlava opretá, telo uvoľnené. Slušná suma, lepšie správy sa vždy hodia. Rozhodnuté, venujem sa práci. Bankový účet si vyžaduje moju pozornosť.

Internet banking, to je niečo. Sedím si pekne v pohodlí domova a zistím si všetko, čo potrebujem. Kontrola, prechádzam si výpisy z účtov, jeden za druhým. Nevynechám nič, pokladám to za dôležité. Výsledok je prekvapivý, som v balíku, dokonca slušnom. Investícia, prebehne mi hlavou okamžite, keď zbadám výslednú sumu. Váham, ale netrvá to dlho. Mám to, auto, už dlho po ňom poškuľujem. Ojazdené, hovoril som si kedysi dávno. Nevýhodné, zhodnotil mi to jeden známy, vlastné skúsenosti. Dal som na neho, počkať ma nezabije. Ale teraz, všetko sa zmenilo, môžem začať uvažovať.

Webové stránky, automobilky sú ich obsahom. Jednotlivé modely, je ich toľko, príliš široký výber. Toyota, parádny kúsok, najnovšia modelová rada. Metalíza, tá by ma veru dostala, polemizujem. Ale potom, čosi v mojej hlave. Nesedí to, podpora domáceho trhu mi káže inak. Slovensko, moja rodná hruda, musím upraviť výber. Kia, Peugeot, Voklswagen, asi tieto by prichádzali do úvahy. Na viac moja peňaženka nestačí, musím sa držať pri zemi.

Čaj, sŕkam ho po malých dúškoch, vychladol mi viac, ako som chcel. Autá, toľko som ich videl. Každé iné, niečím zaujímavé. Záložky, tam som si odložil niekoľko horúcich favoritov. Na dnes stačí, základný výber je za mnou. Mal by som už spraviť aj čosi užitočné, akoby som počul matkin hlas. Boli časy, usmievam sa. Už nie, som dospelý. Lietam po internete, len tak, aby to korešpondovalo s počasím. Primátor Bratislavy, tá jeho brada, vidím ju už niekoľký raz. Bez toho, aby som chcel. Parkovacia politika, zníženie počtu áut, zdravšie ovzdušie. Hm, opakuje sa to na všetkých spravodajských weboch. Dopijem čaj a začínam myslieť. Auto. Kúpim si ho, podporím ekonomiku, nech sa nám všetkým darí. Ale čo parkovanie? A čistý vzduch? Otázky, odrazu mi začali víriť v hlave. Sú tam, nechcú ma opustiť. Možno, hovorím si, bude lepší bicykel.

Fáza

01.08.2019

Vlasy dlhé, prekrývané šedinami, ktoré sa nechcú nechať zahnať do úzadia. Mastný nádych im dodáva výraznejší odtieň, akoby práve stmavli, alebo sa s nimi pohrali ruky kaderníka. Opak viac »

Túžba

18.07.2019

Voľné dni, niekoľko v rade, ako dlho som sa na ne tešila. Káva nachystaná v hrnčeku, cítim ju aj vo vedľajšej miestnosti. Len keby sa mi chcelo ísť ju zaliať. Neviem, čo so mnou je, akoby viac »

Hlucháň

07.07.2019

Medzi kopcami, kdesi tam leží. Hora z jednej i druhej strany. Nič zvláštne, pre domácich určite nie, zvykli si, roky rokúce nebolo inak. Aj staré matere by tak povedali, ale bolo to už poriadne viac »

Pevnosť, Brégançon,

Macron chce byť vplyvný líder. Odomkol pevnosť silnému Putinovi

19.08.2019 22:27

Šéf Kremľa sa dostal tam, kam francúzski prezidenti pozývajú štátnikov zo zahraničia len výnimočne.

Ábel Ravasz

Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú, povedal Ábel Ravasz

19.08.2019 21:22

Na forme podľa neho strane veľmi nezáleží, dôležité je aby bol návrh kvalitný.

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 7546x
Priemerná čítanosť článkov: 838x

Autor blogu

Kategórie