Založ si blog

Túžba

Voľné dni, niekoľko v rade, ako dlho som sa na ne tešila. Káva nachystaná v hrnčeku, cítim ju aj vo vedľajšej miestnosti. Len keby sa mi chcelo ísť ju zaliať. Neviem, čo so mnou je, akoby som ani nebola vo svojom tele.

„Mami, kde mám to ružové tričko?“ Lucia, môj pravý opak, dnes je od rána mimoriadne čulá, keby takto vstávala do školy, hneď by bolo menej starostí. Ale čosi také nehrozí, túto osôbku vytiahnuť z postele je takmer nemožné. Ak sa rozhodne sama, to je čosi iné, dokáže sa vyhecovať. „Netuším,“ odpovedám popravde a vlastne ani sa mi nad tým nechce premýšľať. „Ale, mami, posnaž sa aspoň trocha,“ obtáča sa mi okolo hrdla. „Daj si žlté,“ prejdem k odporúčaniu, aby už konečne pochopila. Ale ona nie, namiesto toho prejde do útoku. „Vôbec sa v tom nevyznáš, tak mi neraď, veď by som vyzerala ako papagáj.“ Nechápem, tričiek plná skriňa, farby všakovaké, ale pre ňu je to neprekonateľný problém. Robí mi to naschvál, len takto si viem jej správanie vysvetliť. „Chcem to ružové,“ počujem kdesi za mojím chrbtom. Nie, už ju počúvať nebudem, nech si svoj problém vyrieši, nie je malá.

Kuchyňa, konečne som sa odhodlala, vriacou vodou zalievam kávu. Voňavý mok, nesiem si ju do izby, kladiem na stôl. To je pocit, potrebujem ho, až keď ju dopijem, môžem začať deň. Buchnutie, vojde mi do uší, bez opýtania len tak. Otáčam hlavu, chcem vedieť viac, Lucia je preč. Bez pozdravu, akéhokoľvek slova. Zhrozenie, mám ho aj v očiach, to je správanie, zdá sa mi neospravedlniteľné. Nerozčuľuj sa, puberta, znie mi v ušiach. Áno, viem, prišiel ten problematický vek. Ale vek je len číslo, nechala by sa počuť moja priateľka.

Asi áno, nastáva u mňa upokojenie. Niekoľkými pohybmi premiešam kávu, vlejem do nej nachystané mlieko. Chlipnem si mimoriadne opatrne. Skvelá, ale ešte horúca, akoby mi začínalo byť dlho. Siahnem vpravo, fotografia v mojej ruke. Držím ju, pekná, spomienková. Spočiatku len pozerám, po chvíli pridávam prsty. Jemne, citlivo, tak to mal rád. Je to len fotka, hovorím si a chcem prestať. Ale ona, jeho tvár, akoby ožívala priamo pod mojimi prstami. Pokožka, cítim ju, poznám každý detail, dokonca skúmam jeho jemné strnisko. Áno, presne takto si ho pamätám, privieram oči. Tá túžba, je stále silnejšia, chcem ho mať vedľa seba, aspoň na chvíľu.

Fáza

01.08.2019

Vlasy dlhé, prekrývané šedinami, ktoré sa nechcú nechať zahnať do úzadia. Mastný nádych im dodáva výraznejší odtieň, akoby práve stmavli, alebo sa s nimi pohrali ruky kaderníka. Opak viac »

Hlucháň

07.07.2019

Medzi kopcami, kdesi tam leží. Hora z jednej i druhej strany. Nič zvláštne, pre domácich určite nie, zvykli si, roky rokúce nebolo inak. Aj staré matere by tak povedali, ale bolo to už poriadne viac »

Inteligent

28.06.2019

Ležím na posteli, oči pootvorené. Vstával by som, ale ešte mám čas. Pohár vody, viac ako nevyhnutnosť, prikladám si ho k ústam, v okamihu je prázdny. Očkom hodím po budíku, dobre, ešte viac »

Pevnosť, Brégançon,

Macron chce byť vplyvný líder. Odomkol pevnosť silnému Putinovi

19.08.2019 22:27

Šéf Kremľa sa dostal tam, kam francúzski prezidenti pozývajú štátnikov zo zahraničia len výnimočne.

Ábel Ravasz

Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú, povedal Ábel Ravasz

19.08.2019 21:22

Na forme podľa neho strane veľmi nezáleží, dôležité je aby bol návrh kvalitný.

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 7547x
Priemerná čítanosť článkov: 839x

Autor blogu

Kategórie