Založ si blog

Biela

Steny tiché a biele. Farba, ktorá tu človeka neopustí. Mohla by, ale akosi sa jej nechce. Pokračuje ďalej, nič sa nemení. Miestnosť, izba. Metre štvorcové. Zbytočné, veľkosť je nepodstatná, nerozhoduje o ničom. Okná s kovovými rámami, nevyzerajú veľmi moderne, aj žalúzie majú najlepšie časy za sebou. Schátrané a ošumelé, to je teda dojem.

Stolička, tvrdá, drevená s kovovými nohami. Jeden pohyb, škrípavý zvuk drásajúci ušné bubienky a je tam. Pri nej, v jej blízkosti. Posteľ, má ju pred očami zahrabanú pod perinou, otočená je na opačnú stranu. To ticho, zachytáva jej dýchanie. Plytké a rýchle, tisne sa mu na jazyk. Nie si doktor, tlačí sa mu do ucha akýsi hlas. Tichý, nenápadný, ale nástojčivý. Jednoducho je tu, vie o ňom, trvá to už nejaký čas. Nebojuje s ním, načo aj, akoby ho navigoval. Zložité obdobie, chce zareagovať, povedať čosi nahlas, ale premyslí si to. Rušiť to ticho, nepasuje mu to sem, nehodí sa to.

Taška, siahne po nej. Akoby pocítil akútnu potrebu čosi vykonať. Veľká plastová fľaša, drží ju a obzerá. Dobrý výber, jej obľúbená značka, bez bubliniek. Nadvihne sa a snaživo ju kladie na nočný stolík. Ale to nie je všetko, dal si záležať. Trs banánov, čosi na získanie energie a vitamínov. A ďalšie drobnosti, aby mala všetko potrebné.

Šuchot alebo čosi také. Preťal to nekonečné ticho, odrazu, len tak bez varovania. Strhne sa, s niečím takým nepočítal, dokonca sa preľakol. Hlava otočená, prichádzalo to od okna. Postaví sa, pre istotu. Nikde nič, až potom, zbadá ho. Maličký vtáčik, poskakuje po parapete. Netrvá dlho, upokojí sa, zostáva v pokoji. Obzerá ho, tipuje. Vrabec to nebude, možno trasochvost alebo…

Nedopovie, vo dverách hlava. „Dobrý deň, potrebuje s vami hovoriť ošetrujúci lekár,“ prihovára sa mu mladá žena. Službukonajúca sestrička, jedna z mnohých. Nasleduje ju, piate dvere zľava, dostáva pokyny. Zaklopanie, vchádza. Muž v bielom plášti ho pozdraví a stisne mu ruku. „Posaďte sa prosím.“ Rozhovorí sa, toľko zbytočných viet, zdá sa mu. A potom sa to stane, akoby prešiel do útoku. Dáva zabrať jeho telu i duši. Hovorí zlé, beznádejné, koniec, smrť.

Izba, je späť. Sedí na stoličke a hľadí do prázdna. Oči mu zvlhli. Smútok, len ten cíti. Toľko toho doniesol, chcel, aby sa mala dobre a teraz toto. Nechce to počuť, nič z toho sa mu nepáči. Musí existovať riešenie, je to jeho matka. Je odhodlaný, neodíde, bude ju držať za ruku a čakať na zázrak.

Cesta

04.06.2020

Mesto, jeho ulice sú ešte poloprázdne. Zvláštne, akoby sa ešte nechcelo prebudiť. Ešte chvíľu, hovoria si všetci sedmospáči zastrčení vo svojich posteliach pod teplými perinami. Hm, skvelý pocit, potiahnuť ešte aspoň niekoľko minút, ráno má každá z nich akési rýchlejšie tempo. Šialené, toto pomenovanie bude výstižnejšie. Mám zvláštne ráno, dnes nič [...]

V meste

30.05.2020

Chalan. Úplne obyčajný, takých v našom meste je. A nielen tam, po celom Slovensku. Ale zostaňme v Bratislave, bude to tak lepšie. Študent vysokej školy, vysoký, štíhly, nič výnimočné na ňom nie je. Klasika, aj on sám o sebe tak hovorí. Študuje humanitný odbor v Bratislave, inak pochádza z malej dedinky stredného Slovenska. Odvialo ho, ako vravia jeho rodičia. Popri [...]

Kamene

25.05.2020

Sedí, nič mimoriadne, pohodlné to nie je. Obyčajná trojnožka, asi aj chlapi chytajúci ryby majú pod zadkom niečo pohodlnejšie. Nepodstatné, hlúpe malichernosti, plytvať energiou na čosi také nebude. Všade okolo nej ticho. Len spev vtákov, šumenie zrelého obilia z neďalekého poľa či zvuky lístia z urastených stromov. Zvuky prírody, dalo by sa povedať. Nádherné, toto [...]

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Trump

Trump označil starostku Washingtonu za neschopnú

05.06.2020 22:41

Americký prezident takto reagoval na list starostky Washingtonu Muriel Bowserovej, v ktorom Trumpa žiadala, aby z hlavného mesta stiahol všetky federálne bezpečnostné sily.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Na procese v kauze vraždy poslanca Rakovského odzneli záverečné reči

05.06.2020 18:30

Hlavné pojednávanie, kde by mal padnúť verdikt, je vytýčené na 18. júna.

marihuana, pervitín, polícia, drogy

Polícia zaistila počas akcie Malina pervitín za 45-tisíc eur a marihuanu

05.06.2020 16:45

Počas akcie vykonali domovú prehliadku, osobné prehliadky a prehliadku auta v okrese Senec.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 32190x
Priemerná čítanosť článkov: 870x

Autor blogu

Kategórie