Založ si blog

Tma

Stojím, sedím, ležím… Neviem, som akýsi nesvoj, akoby som nevedel ani, kde som. Nádych, výdych, nádych, výdych a znova od začiatku. Všetko je to príliš rýchle, prestávam to stíhať. V mojom vnútri je málo vzduchu, úporne sa snažím, potrebujem ho do seba dostať. Začína to byť pre mňa zásadné.

 

Snažím sa, len akosi nad všetkým strácam kontrolu. Je to o pocite, tak to cítim. Vlastne. Moje ruky, odrazu sú hore, akoby som čosi držal. Pevne, akoby som sa bál, aby som to nepustil. A jemne zároveň. Ešte aj prsty, ten dotyk. Chcem vedieť viac, skôr vidieť. Musím otvoriť oči, nabádam sám seba. Hm, sú otvorené, ale tá tma, je všade okolo mňa. Žiadny záblesk svetla, ani najmenší. Prsty, tie mi zostali. Pohnem niekoľkými, mimoriadne opatrne. Neviem, netuším, citlivo sa dotýkam. Tá jemnosť, možno krehkosť, akoby som držal ženu. Áno, pokožka ženy, nádherne jemná a pružná. A voňavá, pomaličky sa mi dostáva do nosa. Posúvam sa, ruky ťahám vyššie, začínam byť zvedavý. Tie tvary, kopírujem ich, akoby mi ani tma už neprekážala. Možno driek a tam hore, prichádzam k prsiam. Okrúhle a hebké, ešte dostať sa k bradavkám. Láka ma to, jednoducho príležitosť.

 

Anička, takmer vykríknem. To môže byť len ona, som o tom presvedčený. Ešte hlavu, nadvihnúť ju. Skúšam, ale… Všetko je preč, je mi zima. A ten sneh, je tu všade, bráni mi čokoľvek podniknúť. Ešte dýcham, s námahou, ale predsa. Len neviem dokedy, čakám na záchranu. Verím si.

Tag:

Plavec

05.02.2023

Dnes je taký deň. Matka, aj tá príde, len nie tá moja. Milanova. „Ahoj, miláčik, nezabudni na mamu,“ lúči sa so mnou. „A božtek nebude?“ pýtam sa a smerujem k nemu svoj pohľad. Zatiaľ bez slov, dočkám sa o chvíľu. Skláňa sa ku mne a vtiera sa mi do priazne. Netrvá dlho, bozkáva ma na ústa. Je taký, nechce prestať. Moje oči, privieram ich, nikdy sa na neho [...]

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

Vôňa

05.01.2023

Vrznutie postele. Zvuk, počuje ho každé ráno. Aj dnes, stačí sa posadiť, nohy spustiť dole. Á, uši dostávajú zabrať. A susedia, ani oni z toho nemôžu mať radosť. To berie, lenže prenájom nepustí, nábytok cudzí, ani posteľ nie je tvoja. Takto to chodí, si v priestore, kde takmer nič nie je tvoje. No a, dnes je taká doba, nemôže mať každý hneď vilu v dobrej [...]

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík, SaS, parlament

SaS spustila petíciu proti zákazu nedeľného predaja

09.02.2023 12:33

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka takéto zákazy výrazne obmedzujú slobodu jednotlivca.

Rastislav Káčer, Igor Matovič, György Gyimesi

Ostrá prestrelka medzi Matovičom a Káčerom. Šéf diplomacie reaguje: Sú to zabávači, netuším, kto je Gyimesi

09.02.2023 12:21

Keď to pred rokom povedal líder Sme rodina Boris Kollár, pre Matoviča to problém nebol.

Macko Martin Generál fekálny fantóm

Priznaním si pokazil život. Po 8 rokoch súd oslobodil Martina Macka z kauzy "fekálny fantóm"

09.02.2023 12:01

Nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný, priblížil hovorca verdikt súdu. Prípad fekálnych útokov sa stal v roku 2015.

Káčer

Heger sa v ostrej výmene názorov s Budapešťou a Matovičom zastáva Káčera

09.02.2023 12:00

Poverený premiér Eduard Heger tlmí vášne. Na ceste na summit EÚ sa vyjadril k slovnej prestrelke, ktorú spustil minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 209715x
Priemerná čítanosť článkov: 1498x

Autor blogu

Kategórie