Založ si blog

Moja cesta: S poviedkami z blogu až k oceneniu od spisovateľov

Hra so slovami ma vždy bavila. Svoje prvé pokusy som starostlivo ukrývala – chýbal čas a štipka odvahy ísť s kožou na trh. 19. mája 2016 nastala tá správna chvíľa na premiéru.

Na blogu Denníka N sa objavila moja poviedka s príznačným názvom Prvá v poradí. Počas takmer štyroch rokov nasledovalo vyše 400 ďalších. Niektoré dlhšie, iné kratšie, veselé i vážne, plné všedných aj nevšedných hrdinov. Občas by ste v nich našli aj kúsok ľudí z môjho okolia či dokonca mojej maličkosti. Väčšina sa zrodila v metropole Slovenska, povestná múza ma však už kopla aj pod mohutnými tatranskými končiarmi či neďaleko Václavského námestia.

Začiatkom roka 2019 som sa odhodlala skúsiť šťastie v renomovanej celoslovenskej súťaži Poetická Ľubovňa. Do kategórie próza mohol každý autor zaslať maximálne tri poviedky, ktoré neboli publikované v knižnej podobe. Voľba bola ťažká, napokon som sa však rozhodla pre trojicu textov, ktoré moji pravidelní čitatelia určite poznajú. Začiatkom marca som sa dozvedela, že Farba, Partia a Lakovky zabodovali aj u poroty. Vďaka nim som sa v kategórii Próza nad 20 rokov umiestnila na druhom mieste.

Nečakaný úspech ma povzbudil do ďalšej tvorby. Momentálne mám na konte jednu e-knihu pre deti a intenzívne pracujem na ďalších literárnych počinoch. Mojím najbližším cieľom je dokončiť a vydať nový psychologický román. Už niekoľko týždňov navyše prispievam aj na svoju osobnú stránku darinamatichova.sk, kde nájdete množstvo nových poviedok, niektoré z nich dokonca vo zvukovej podobe.

Čo plánujem v roku 2020? Naďalej si užívať písanie. Núdzu o nápady rozhodne nemám, občas to však trochu zaškrípe s časom na ich realizáciu, a tak sa nechajte prekvapiť. Určite sa však o všetkých novinkách včas dozviete – napríklad na mojej stránke.

Zrkadlo

19.02.2020

Izba, kdesi v rohu veľké zrkadlo. Od podlahy do výšky jej postavy, presne také chcela. Jej kútik, tak mu hovorí, má tam všetko potrebné. Sú to už takmer dva roky, ešte si spomína na sťahovku. viac »

Biela

12.02.2020

Steny tiché a biele. Farba, ktorá tu človeka neopustí. Mohla by, ale akosi sa jej nechce. Pokračuje ďalej, nič sa nemení. Miestnosť, izba. Metre štvorcové. Zbytočné, veľkosť je nepodstatná, viac »

Muro – úryvok z románu

03.02.2020

Dnes vám ponúkam kúsok z môjho pripravovaného románu. Za oknom tma, mesiac nevidím. Počujem len vietor, naráža do okien, zrejme chce predviesť svoju silu. Od popoludnia je poriadne aktívny, viac »

panelak torzo vybuch Presov 01

O pätici obvinených v súvislosti s výbuchom bytovky v Prešove budú súdy rozhodovať v utorok

27.02.2020 20:24

Pätica čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu všeobecné ohrozenia

počasie, 28. 2. 2020

Tlaková níž prináša veľkú zmenu v počasí

27.02.2020 19:30

Mysleli ste si, že sa snehu vo februári už nedočkáte? Môže nasnežiť aj tam, kde by ste to neočakávali.

František Duchoň, robot

Slováci sú medzi 12 tímami sveta, robotický projekt zdržalo poistenie

27.02.2020 18:53

Slovenský vedecký tím zložený z lekára a zo štyroch robotikov sa dostal do užšieho výberu medzinárodnej robotickej súťaže.

chrípka, baktéria, vírus, nádcha, prechladnutie

Vo žilinskej FNsP platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach

27.02.2020 18:22

Ľudia s príznakmi chrípky a respiračnými problémami by nemali navštevovať príbuzných v nemocnici.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 10738x
Priemerná čítanosť článkov: 716x

Autor blogu

Kategórie