Založ si blog

Spoločnosť

Kráčam ulicou. Vzduch svieži, občas nejaká kvapka. A vetrisko, ten akoby nesmel chýbať. Nenávidím ho, môj účes sa rozpadol po niekoľkých krokoch. A tak som sa snažila.

Oproti mne sused, jeden úsmev a pozdrav. Na dnes len toľko, ponáhľam sa do práce. Ale on je pri chuti, čosi o domovej schôdzi. Nezastaviteľný, ústa mu lietajú zo strany na stranu.

Vzdialenosť od iných. Kontrolujem ju, len aby bola zachovaná bezpečnosť. Poučenie, vhodili nám ho do schránky, tam som k tomu prišla. Dodržiavam, snažím sa. Sledujem ho, len aby okolo mňa nelietali jeho sliny. To nepripustím.

Hurá, ešte prebehnúť priechod pre chodcov a som na zastávke. Predieram sa cez zástupy čakajúcich. Kašeľ. Registrujem ho, otáčam hlavu. Identifikácia je dôležitá, len tak sa mu môžem vyhnúť. Mám to, mladá žena nahodená v štýlovom kabátiku, radšej postupujem na iné miesto.

Ešte si nevydýchnem, prichádza autobus. Tlačím sa, dostať sa dovnútra je moja méta. Jedna noha, len na nej stojím, aj to nie celkom. Hýbeme sa, no konečne. Kdesi povedľa kýchnutie. Nie, to nemôže byť pravda, všade čosi. Prekrývam si časť tváre rukávom, robím aspoň niečo.

Dobre, prežila som to, aspoň nateraz. Zrýchľujem, o pár minút potrebujem byť na pracovisku. Zahýbam za roh, schody beriem po dvoch. Trocha fučím, ale stíham. Bunda do skrine, nahodiť úsmev. „O hodinku máme poradu,“ dáva mi pokyn riaditeľ.

Nech sa páči, sedím za stolom u neho v kancelárii. Som pripravená. Nielen ja, okolo mňa sedemnásť ľudí. Celkom slušný počet, prebehne mi hlavou. Kašeľ, už zasa, doľahne ku mne známy zvuk. Vírusy. Vidím ich, akoby sa vznášali priamo nado mnou, nechcú ma opustiť.

Cesta

04.06.2020

Mesto, jeho ulice sú ešte poloprázdne. Zvláštne, akoby sa ešte nechcelo prebudiť. Ešte chvíľu, hovoria si všetci sedmospáči zastrčení vo svojich posteliach pod teplými perinami. Hm, skvelý pocit, potiahnuť ešte aspoň niekoľko minút, ráno má každá z nich akési rýchlejšie tempo. Šialené, toto pomenovanie bude výstižnejšie. Mám zvláštne ráno, dnes nič [...]

V meste

30.05.2020

Chalan. Úplne obyčajný, takých v našom meste je. A nielen tam, po celom Slovensku. Ale zostaňme v Bratislave, bude to tak lepšie. Študent vysokej školy, vysoký, štíhly, nič výnimočné na ňom nie je. Klasika, aj on sám o sebe tak hovorí. Študuje humanitný odbor v Bratislave, inak pochádza z malej dedinky stredného Slovenska. Odvialo ho, ako vravia jeho rodičia. Popri [...]

Kamene

25.05.2020

Sedí, nič mimoriadne, pohodlné to nie je. Obyčajná trojnožka, asi aj chlapi chytajúci ryby majú pod zadkom niečo pohodlnejšie. Nepodstatné, hlúpe malichernosti, plytvať energiou na čosi také nebude. Všade okolo nej ticho. Len spev vtákov, šumenie zrelého obilia z neďalekého poľa či zvuky lístia z urastených stromov. Zvuky prírody, dalo by sa povedať. Nádherné, toto [...]

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Trump

Trump označil starostku Washingtonu za neschopnú

05.06.2020 22:41

Americký prezident takto reagoval na list starostky Washingtonu Muriel Bowserovej, v ktorom Trumpa žiadala, aby z hlavného mesta stiahol všetky federálne bezpečnostné sily.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Na procese v kauze vraždy poslanca Rakovského odzneli záverečné reči

05.06.2020 18:30

Hlavné pojednávanie, kde by mal padnúť verdikt, je vytýčené na 18. júna.

marihuana, pervitín, polícia, drogy

Polícia zaistila počas akcie Malina pervitín za 45-tisíc eur a marihuanu

05.06.2020 16:45

Počas akcie vykonali domovú prehliadku, osobné prehliadky a prehliadku auta v okrese Senec.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 32193x
Priemerná čítanosť článkov: 870x

Autor blogu

Kategórie