Založ si blog

Čosi navyše

Posteľ, som pod perinou. Oči pootvorené, telo vystreté. Pot a vlhkosť, nepríjemný, lepkavý pocit. Je tu, cítim ho, všade okolo mňa. Aj bavlnené tielko, v ktorom som zaľahla  je prilepené na mojom tele a presne kopíruje jeho obrysy. Nezvyčajné, nestáva sa mi to. V lete možno, ale do horúcich dní ostáva ešte veľa času.

Spať už nemusím, za oknom zúri biely deň. Slnko je neúnavné, už nejaký čas nazerá dovnútra izby. A nech, hovorím si a odolávam.  Moje oči sa ešte nerozhodli, akoby boli práve v polčase. Z každého čosi, vysmievajú sa mi. Možno ma chcú stresovať. Ale prečo? Dôvod? Existuje vôbec?

Otázky, tie krátke vety s otáznikom na konci. Nemám ich rada, sú to presne tie situácie, keď sa neviem rozhodnúť. Namiesto ďalších úvah otáčam hlavu. Doprava, smerom k nemu. Chcem, aby tu bol, niekde na tomto mieste kúsok odo mňa. Skúšam to aj rukou, potrebujem vidieť jeho tvár, jemné strnisko, ktoré ho ráno zvyčajne zdobí. Chcem ho objať, aspoň symbolicky, túžim po tom.

Nič, prázdnota. Nevzdávam sa, skúšam to znova, musí tu byť, o tomto čase určite. Musí, nemusí, ale nie je. Som tu sama. Odvraciam hlavu, privieram oči, skutočnosť ma bolí. Trhá moje srdce na tisíce drobných kúskov. Je mi smutno.

Nie to nemôžem, musím byť silná, pre neho, aj on to tak chce. Som si istá, príde deň a potom, už si ho nedám ukradnúť. Vstávam pomaly, lenivo. V myšlienkach som s ním, len tie okolnosti, neboli nám priaznivo naklonené. Lekár, starší pánko, pôsobil tak dôveryhodne. Jedno vyšetrenie a hotovo, odrazu skloňujeme slovo „pozitívny“. Lyžovačka v Taliansku a po návrate bonus pre pacientov.  Lukáš to schytal.

Karanténa, ja doma a on kdesi na inom mieste. Zdravá a chorý, odlúčení jeden od druhého. Beriem do rúk rýchlovarnú kanvicu a do šálky chystám kávu. Potrebujem ju, možno mi pomôže. Musím veriť, len tak to prežijem.

Cesta

04.06.2020

Mesto, jeho ulice sú ešte poloprázdne. Zvláštne, akoby sa ešte nechcelo prebudiť. Ešte chvíľu, hovoria si všetci sedmospáči zastrčení vo svojich posteliach pod teplými perinami. Hm, skvelý pocit, potiahnuť ešte aspoň niekoľko minút, ráno má každá z nich akési rýchlejšie tempo. Šialené, toto pomenovanie bude výstižnejšie. Mám zvláštne ráno, dnes nič [...]

V meste

30.05.2020

Chalan. Úplne obyčajný, takých v našom meste je. A nielen tam, po celom Slovensku. Ale zostaňme v Bratislave, bude to tak lepšie. Študent vysokej školy, vysoký, štíhly, nič výnimočné na ňom nie je. Klasika, aj on sám o sebe tak hovorí. Študuje humanitný odbor v Bratislave, inak pochádza z malej dedinky stredného Slovenska. Odvialo ho, ako vravia jeho rodičia. Popri [...]

Kamene

25.05.2020

Sedí, nič mimoriadne, pohodlné to nie je. Obyčajná trojnožka, asi aj chlapi chytajúci ryby majú pod zadkom niečo pohodlnejšie. Nepodstatné, hlúpe malichernosti, plytvať energiou na čosi také nebude. Všade okolo nej ticho. Len spev vtákov, šumenie zrelého obilia z neďalekého poľa či zvuky lístia z urastených stromov. Zvuky prírody, dalo by sa povedať. Nádherné, toto [...]

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Trump

Trump označil starostku Washingtonu za neschopnú

05.06.2020 22:41

Americký prezident takto reagoval na list starostky Washingtonu Muriel Bowserovej, v ktorom Trumpa žiadala, aby z hlavného mesta stiahol všetky federálne bezpečnostné sily.

specialny sud, specializovany trestny sud, pezinok,

Na procese v kauze vraždy poslanca Rakovského odzneli záverečné reči

05.06.2020 18:30

Hlavné pojednávanie, kde by mal padnúť verdikt, je vytýčené na 18. júna.

marihuana, pervitín, polícia, drogy

Polícia zaistila počas akcie Malina pervitín za 45-tisíc eur a marihuanu

05.06.2020 16:45

Počas akcie vykonali domovú prehliadku, osobné prehliadky a prehliadku auta v okrese Senec.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 32198x
Priemerná čítanosť článkov: 870x

Autor blogu

Kategórie