Založ si blog

Rokovanie

Farebný papierik. Dievča, žmolí ho v ruke, presnejšie v prstoch. Zaujatá, takmer bez pohybu, akoby sa v jej vnútri odohrával nejaký boj. Ale tie vlasy, dlhé, kučeravé, hotová bábika. „Dobre je, kým je na mieste,“ poznamená odrazu jedna zo žien. Ďalšie tri po nej pozrú, tvária sa nechápavo. „Venujme sa obchodom, potrebujeme dospieť k nejakej dohode,“ zaznie pri stole.

Tri tváre. Jedna vychudnutá, dokonca vyziabnutá, koža na nej visí. Druhá, typická modelka s narúžovanými perami. Sýta červená, jej odtieň. Vulgárny zjav, ale keď sa jej to páči. Doširoka otvára ústa, ukazuje bielučké zuby. Poriadny kontrast, napadne každému, kto ju zočí. Okamžite, bez zaváhania. Tretia vekovo vyššie, ale na svoje roky vyzerá výborne. Len tie vrásky, špatia jej tvár. Pozrieš na ňu a oko si nedá povedať, potrebuje preskúmať každú ryhu v jej koži. Akoby z nej potrebovalo čítať.

„Navrhujem spoločný vklad.“ Rázny hlas, prichádza náhle, akoby sa poriadne dlho kdesi v pozadí formoval. Je to možné, Diana ako vedúca chce mať slovo, na to nikdy nezabúda. Je taká, vždy to tak bolo. Ale zasa, nejaký prirodzený rešpekt by sa žiadal. Diskusia, postupne sa rozbieha, každá má čo povedať.

Zvuk, úplne iný, odlišný. Len tak odrazu, z ničoho nič. Žiadny cukrík, nič také, papierik pohodený kdesi na podlahe. Dávno ho zjedla. Hrmot, Laura vstáva zo stoličky, musí prerušiť obchodné jednanie, čosi sa jej nepozdáva. Kontroluje dcéru. „Deje sa niečo, zlatko?“ kladie otázku dieťaťu sediacemu pri okrúhlom stole s kovovými nožičkami zaborenými v mäkkom koberci. Anjelská tvár, ale ten obraz.

Bábika, pohodená kdesi priamo pred ňou. Vlastne jej časti. Trup oddelený , hlava tiež, nohy a ruky sa takmer nenájdu. A ona? Sedí na stoličke, hompáľa nohami a akosi zvláštne sa usmieva. Tvári sa nevinne, tak ako to len ona vie. Nepríjemné, Laure sa to nepáči, nechce, aby to videli jej spoločníčky. Nefalšovaná realita, aj toto je jej dcéra, ktorá všetko rozoberie ako dokonalý chlapec.

Čosi navyše

16.03.2020

Posteľ, som pod perinou. Oči pootvorené, telo vystreté. Pot a vlhkosť, nepríjemný, lepkavý pocit. Je tu, cítim ho, všade okolo mňa. Aj bavlnené tielko, v ktorom som zaľahla je prilepené na mojom tele a presne kopíruje jeho obrysy. Nezvyčajné, nestáva sa mi to. V lete možno, ale do horúcich dní ostáva ešte veľa času. Spať už nemusím, za oknom zúri biely deň. [...]

Spoločnosť

29.02.2020

Kráčam ulicou. Vzduch svieži, občas nejaká kvapka. A vetrisko, ten akoby nesmel chýbať. Nenávidím ho, môj účes sa rozpadol po niekoľkých krokoch. A tak som sa snažila. Oproti mne sused, jeden úsmev a pozdrav. Na dnes len toľko, ponáhľam sa do práce. Ale on je pri chuti, čosi o domovej schôdzi. Nezastaviteľný, ústa mu lietajú zo strany na stranu. Vzdialenosť od [...]

Zrkadlo

19.02.2020

Izba, kdesi v rohu veľké zrkadlo. Od podlahy do výšky jej postavy, presne také chcela. Jej kútik, tak mu hovorí, má tam všetko potrebné. Sú to už takmer dva roky, ešte si spomína na sťahovku. To bolo práce, už sa jej o kopiacich sa veciach aj snívalo. To lepšie prišlo až potom. Z miestnosti do miestnosti, premávala sa po byte a vychutnávala si ten pocit. Skvelý, [...]

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jarmila Urbancová

Urbancová končí na Najvyššom súde

31.03.2020 16:43

Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 13877x
Priemerná čítanosť článkov: 771x

Autor blogu

Kategórie