Založ si blog

Tma

Napätie, cítim ho, preteká mojím telom. Nič rýchle, práve naopak. Pomalé, akoby si chcelo dať záležať. Oblasť krku, tam kdesi sa to začína, potom ruky a prsty. Do každého jedného, prvý je palec, posledný malíček.

Zelené bobule, sú kdesi vedľa mňa. Nie celkom, musím sa natiahnuť. Nič hrozné, vystretá ruka mi bude stačiť. Hm, kyslé, dokonca príliš. Aha, ani s tým nebude problém, hneď vedľa miska s cukrom. Plná veľkých sladkých kryštálov. Mňam, chutí to výborne, sviežo a sladko, skvelá kombinácia. Aj napätie ustupuje, aspoň sa mi zdá.

Ruka, vidím ju, dva prsty spojené čímsi. Svalnatá. Aj by som si oči pretrela, ale blíži sa ku mne. Je stále bližšie, možno o chvíľu začnem kričať. Nemala by som, viem, v susedstve majú maličké dieťa, nechcem sa dostať do sporu. S nimi nie, mladá, celkom podarená rodinka.

Už je tu pri mne, bojím sa. Odrazu tma, všetko je preč, akoby mávnutím čarovného prútika. Dotyk, jasný, zreteľný. Na pery. Som ticho, neviem, čo mám čakať. Kričať či byť potichu, to keby som vedela. Ešte aj tá tma, skutočne záhadné.

Tlak, je silnejší, pridáva na intenzite. Kašlem na to, pootvorím pery, čo sa má stať, sa stane. Sladkosť, dostáva sa mi na jazyk a postupne sa rozpíja do okolia. Hrozno s cukrom, jeho biele kryštály, prebleskne mi hlavou. Sladká chuť na mojom jazyku to potvrdzuje, ani svetlo nepotrebujem. Mňam, mám ho v ústach, hryziem do neho. Ešte som ho neprehltla a ďalší dotyk. Iný, žiadne ovocie, zmýliť sa nemôžem.

Pery, len tie to môžu byť. Dotýkajú sa mojich a… Bozkávajú ma, ešte aj jazyk, mám ho v puse. Chcem sa brániť, len keby som to dokázala. Nemôžem, páči sa mi to, je to také vášnivé. Dokonca stále viac.

Už to nie sú len ústa, na scénu prichádzajú ruky, presne tie, ktoré tu boli na začiatku. Ale teraz, dotýkajú sa ma zvláštnym spôsobom, hladkajú moje prsníky. Z jedného na druhý, premiestňujú sa. Je to príjemné, vzrušujúce, začínam nejako zvláštne dýchať.

Ruka. Nie jeho, moja, taký prudký pohyb. Neviem ako sa to stalo, len ten buchot, do niečoho som narazila. Telom mi trhne, oči otvorené. Za oknom tma, hrozno s cukrom nikde. Ani on nie, jeho ruky a pery. Je preč. Som tu sama, opustená, bol to len sen.

Trojka

30.10.2020

Príbeh, v ktorom môže byť ktosi ukrytý. Ak chcete, hádajte. Prsty, tie malé potvory. Nechcú poslúchať, akoby im ktosi v mojej blízkosti dával pokyny. Jeden za druhým. Áno, zlatá obrúčka, ktorá pre mňa toľko znamená. Aj tá tu je, aha, vidím ju. A keby len to, dokonca sa s ňou hrám. Doslova nie, len s ňou občas otáčam. Ide to krásne, tak ľahúčko. Koniec, [...]

Krpec

19.10.2020

Sedím, ležím, ani neviem. Pravda bude kdesi v polovici, z každého trocha. Za oknom to nevyzerá veľmi vľúdne, na krajinu padá tma. Obrazovka počítača, akoby sa chcela prispôsobiť, ešte chvíľka a stmavne. Starká. Telefonovala mi, samozrejme za pomoci moderných prostriedkov dnešnej doby. Učenlivá je, som na ňu hrdá, nie každý človek v jej veku to dokáže. [...]

Levanduľa

14.10.2020

Len niekoľko krokov, veľa ich nie je. Naozaj nie, vlastne, ani na tom nezáleží. Jeden, dva, tri a potom ešte niekoľko. Kuchyňa, neveľká miestnosť pomerne dobre zariadená. Prakticky, toto slovo bude výstižnejšie. Otváram dózu a ponáram do nej ruku. Moje prsty, sú vo vnútri, ale netrvá to dlho. Bylinky, to je ono, preto tá vôňa. Úžasná, vchádzajúca do môjho nosa. [...]

pocasie-31-10-2020

Aké bude počasie počas celoplošného testovania?

30.10.2020 19:29

Počas soboty a nedele bude veľa ľudí stáť v radoch na testovanie na koronavírus. S akým počasím môžu ľudia rátať?

podpredseda NR SR Peter Pellegrini

Preferencie Pellegriniho Hlasu skočili nad 26 percent

30.10.2020 18:18

Ak by sa parlamentné voľby konali v októbri, ich víťazom by sa stala podľa agentúry Actly strana Hlas-SD so ziskom 26,5 percenta hlasov.

turecko zemetrasenie ruiny

Gréckom a Tureckom otriaslo silné zemetrasenie, hlásia najmenej 24 obetí

30.10.2020 16:21, aktualizované: 18:51

Zemetrasenie si vyžiadalo aj viac ako 400 zranených. Jeho hypocentrum sa nachádzalo v Egejskom mori.

Francúzsko útok nôž vyšetrovanie pieta Nice

Polícia v spojitosti s útokom v Nice zadržala 47-ročného muža

30.10.2020 14:11

Jednou z troch obetí štvrtkového útoku nožom vo francúzskom meste Nice bola žena brazílskej národnosti.